Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawały
#4
bryce napisał(a):Filharmonia? To nie dla mnie - nie sprzedają popcornu i nie jestem megalomanem.
No to poczytaj "Kroki do wolności od złych duchów. Przewodnik duchowy dla osób zniewolonych lub dręczonych". Przykładowe zagrożenia opisane tamże, w rozdziale "Słowniczek zagrożeń": <!-- m --><a class="postlink" href="http://mamre.pl/Strona/kroki-do-wolnoci-od-zych-duchow-przewodnik-duchowy-dla-osob-zniewolonych-lub-drczonych.html">http://mamre.pl/Strona/kroki-do-wolnoci ... onych.html</a><!-- m --> . Polecam zwłaszcza hasło "Muzyka". Jedynie muzyka poważna jest jako tako bezpieczna.

Cytat:Bajki i kreskówki – można mówić o wielkim zbiorze przykładowch typów (anime, niektóre Walta Disneya itp. itd.) i tytułów (Pokemony, Czarodziejka z księżyca, Kapitan Planeta, Gumisie, Casper, Scooby Doo, Spiderman, Batman, Dragon Ball itp. Itd.) bajek i kreskówek, które niosą ze sobą zagrożenenie, nie tylko duchowe, ale też moralne, a nawet psychiczne.

Coca Cola – w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii powszechnie znana jako coke; jest to marka bezalkoholowego napoju gazowanego firmy The Coca-Cola Company. Powstała pod koniec XIX wieku i jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Można dostrzec w reklamie produktu: sprzężenie z magią (Poczuj magię tych świąt), UFO (uroki), znak satanistyczny (dłoń ułożona w kształcie kozła), bóg słońce z pucharem oraz promowanie niebezpiecznej muzyki. Firma oskarżana jest o działania sprzeczne z prawami człowieka.

Harry Potter – popularna seria książek angielskiej pisarkj J. K. Rowling, a zarazem imię i nazwisko głównego bohatera tejże literatury. Książki o Harrym Potterze prowadzą do poważnego zagrożenia, które (szczególnie u dzieci) często kończy się zniewoleniem. Książki z tej serii zawierają wiele autentycznych odniesień z takich dziedzin jak: magia, okultyzm, spirytyzm, ezoteryzm, satanizm itp. Ponadto w książkach tych stosowane są prawdziwe lub zbliożone do prawdziowych zaklęcia magiczne. Pod wpływem tzw. Potteromani powstały liczne szkoły czarownictwa, gdzie pod pozorami zabawy uczy się dzieci i młodzież praktyk magicznych. Politycznie poprawna fabuła nie uwzględnia sfery religijnej życia młodzieży w szkole z internatem, a przedstawione święta są zsekularyzowane, podkreślone jest znaczenie pogańskiego Halloween. Papież Benedykt XVI wyraził dezaprobatę wobec treści książek jeszcze jako kardynał pisząc do Gabriele Kuby, autorki książki pt. Harry Potter dobry czy zły?: „Dobrze, że wyjaśnia pani sprawę Harry’ego Pottera, ponieważ jest to subtelne uwiedzenie, które oddziałuje niepostrzeżenie, a przez to głęboko, i rozkłada chrześcijaństwo w duszy człowieka, zanim mogło ono w ogóle wyrosną” (7 marca 2003 roku). wydane w 2007 roku oświadczenie J. K. Rowling, że Dumbledore jest gejem świadczy jednoznacznie do jakich wartości odwołuje się i jakie promuje serii owych książek o tytułowym młodym czarowniku.

Homeopatia - od gr. homoios - podobny i pathos – cierpienie; to metoda „leczenia” niekonwencjonalnego, sprzeczna ze współczesną wiedzą naukową, lecz pomimo kontrowersyjności niestety praktykowana w wielu krajach na całym świecie np. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Indiach i Brazylii. Homeopatia opiera się na pracach niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna, który określił tzw. teorię podobieństw: podobne należy leczyć podobnym. Najogólnie rzecz ujmując „leczenie” homeopatyczne polega na podawaniu choremu w odpowiednich dawkach, z reguły w bardzo dużym rozcieńczeniu, takiego leku, który jest w stanie wywołać u zdrowego człowieka takie objawy, jakie wywołuje zwalczana choroba. Watykański dokument o New Age ostrzega przed ułudą homeopatii.

Joga - jeden z sześciu ortodoksyjnych (tzn. uznających autorytet Wed) systemów filozofii indyjskiej. Pewne odpowiednie zaawansowane ćwiczenia jogiczne stosuje się również w buddyzmie w praktykach tantr w celu rozwoju duchowego, np. dla rozpoznania natury rzeczywistości. Oferty ćwiczenia jogi z jakimi możemy się spotkać bazują na koncepcji odmiennej od chrześcijańskiej, której nie można pogodzić z wiarą w jedynego Boga (I przykazanie Boże).

Lektury szkolne – wiele lektur, które uczniowie szkół czytają lub czytali zawiera kontekst przeciwny chrześcijaństwu i prawdziwej wizji człowieczeństwa. Spośród pewnej liczby tychże książek możemy wymienić zaledwie kilka: Ballandyna, Dziady, Świteź, Świtezianka, Faust, Dżuma, Mistrz i Małgorzata. Rozczytywanie się w tego typu literaturze może wiązać się ze skrzywieniem światopoglądu i przyjmowaniem antywartości, oraz powielaniem tradycji pogańskich.

Muzyka – można wyodrębnić potężny zbiór przykładowych stylów (np. rock, rock&roll, satanistyczna, reggae, metal, techno, punk, trans, New Age…) i wykonawców (np. The Beatles, Elvis Presley, ACDC, KISS, Led Zeppelin, Deep Purple, Pink Floyd, John Lennon, Madonna, Bob Marley, Michael Jackson, Rolling Stones, Metallica, Ozzy Osbourn, KAT, Wilki, Roxette, Korn, Kayah, Paul McCartney, George Michael, Kylie Minogue, Jim Morrison, Pet Shop Boys, Prince, Queen, Bryan Adams, Santana, Scorpions, Sex Pistols, Slayer, GunsN’Roses, Springsteen, Sting, Tina Turner, U 2, Van Halen, Who, Frank Zappa, Elton John, Marylin Manson, Backstreet Boys, Eric Clapton, Red Hot Chili Peppers, Jean Michel Jarre, Enya, W.A.S.P., …). Muzyka zawsze była ściśle związana z kulturą, dziś można powiedzieć, że kulturę tworzy muzyka. Bogactwo stylów oraz wielu innych wpływów jest pożywką dla złego ducha, który sieje wielekiej spustoszenie. W Polsce przejawia się to nie tylko po pojedynczych koncertach, ale choćby przez dwie wielkie imprezy: Matelmania i Przystanek Woodstock. Wielki procent młodzieży jest zniewolona tego typu muzyką, co kształtuje ich wulgarną osobowość.

SPA – z łac. sanus per aquam – zdrowie dzięki wodzie; jest to wspólna nazwa dla leczenia wodą (hydroterapia). Posiada zastosowanie zarówo w warunkach domowych, miejskich, jak i w specjalnie w tym celu przenaczonych ośrodkach, kurortach. Polskim odpowiednikiem SPA jest określenie: uzdrowisko. Metody jakie stosuje się w SPA są naukowe i nienaukowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że oferta SPA wiąże się z holistycznym pojmowaniem cielesności i natury człowieka, co niejako wiąże metody konwencjonalne z niekonwencjonalnymi. Przy okazji SPA mówi się także o tym, że kuracja uzdrowieniowa jaką oferuje wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na duszę człowieka. W takim ująciu trzeba uznać szkodzliwość terapii SPA i zakwalifikować ją do zagrożeń duchowych.

Wegetarianizm – rozwinął się na subkontynencie indyjskim. Wtedy miał on charakater czysto religijny, oparty o ideę reinkarnacji, czyli o wiarę w wędrówkę dusz. Według tego systemu dusza po śmierci wstępuje w inne ciało, stąd nie należało spożywać jakichkolwiek potraw mięsnych, po to by w przyszłości nie stać się drapieżnym i padlinożernym zwierzęciem (tak głosi Hare Kriszna czy Misja Czaitanii). Znany też jest pogląd, jakoby spożywanie mięsa zakłócać miało tzw. prawidłowy przepływ „energii”. Praktykowanie wegetarianizmu posiada korzenie, stanowiące zagrożenie.

W.O.Ś.P. – jest to fundacja na rzecz pomocy chorym i potrzebującym. Taka jest bynajmniej oficjalna wersja dla naiwnych wspomożycieli tej fundacji. Jednym z założycieli tego dzieła jest Jerzy Owsiak, niegdyż prowadzący program „Róbta co chceta” (TVP 2), a dziś także organizator „przystanku Woodstock”. WOŚP związana jest z takimi organizacjami masońskimi jak YMCA czy Fundacja Batorego. Owsiak swego czasu podczas finału WOŚP promował astrologię, a podczas Przystanku kult Hare Kriszna, anarchię wśród młodzieży. Warto obejrzeć film pt. „Woodstock. Przystanek do piekła”. Warto postawić sobie kilka pytań: Jaka muzyka podczas Orkietstry jest wykonywana? O jakie „święta” chodzi w Wielkiej Orkiestrze? Ku czci kogo albo czego te „święta” się odbywają?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kawały Simon 0 1,780 03-16-2010, 05:06 PM
Ostatni post: Simon
  Kawały Zeratul 2,968 250,121 03-16-2010, 04:43 PM
Ostatni post: bryce
  Kawały - archiwum część II Zeratul 591 113,771 11-30-2007, 10:40 PM
Ostatni post: Zeratul
  Kawały o ZOMO (OT specjalny) jodynka 14 6,750 09-03-2007, 04:01 PM
Ostatni post: Sławek
  Kawały - archiwum wątku ;) Kuba Mędrzycki 2,454 289,479 08-31-2007, 07:05 PM
Ostatni post: Zeratul
  Jak kawały wygladać nie powinny Multan 57 15,613 01-16-2006, 02:35 PM
Ostatni post: Szymon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości