Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytat w ważnej sprawie
Cytat:Mnie się zdarzało.
Mnieteż.
Co więcej, potwierdzam, iż
Cytat:Z komentarzy internautów, piszących z zagranicy, wynika, że prezentowane powyżej sytuacje należą do specyfiki wyłącznie polskiej.
W innych krajach, w których zdarzało mi się jeździć publicznymi środkami transportu, obowiązuje zdrowa zasada: chcesz, by ci ustąpiono miejsca - to poproś. Nikt nie oczekuje od nikogo ciągłej obserwacji, czy na horyzoncie nie pojawił się jakiś staruszek, ani odgadywania jego myśli.

Inną specyfiką polskich staruszków jest ciągłe pouczanie młodszych, jak powinni się zachowywać. Niedawno pokazywałem warszawską starówkę osobie niepełnosprawnej, która ma problem z chodzeniem. Po spacerze musiałem pójść po samochód, zostawiwszy ową osobę, mocno już zmęczoną, na ławeczce obok pomnika Kilińskiego. Niestety po powrocie musiałem na minutę zatrzymać się moim malutkim samochodzikiem częściowo na przejściu dla pieszych (bo nie było innego wyjścia) - a był wieczór, praktycznie zero pieszych, ale znalazł się jakiś straszny dziad, co mi z tego powodu naubliżał okropnie, mimo że moje zatrzymanie w niczym mu nie przeszkodziło.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości