Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agent Tomek
Jaśko napisał(a):Przecieki istotnie są czymś strasznym. Często są na przykład źródłem kłopotów dla rządzących. Na przykład przecieki odegrały istotną rolę w odkryciu afery Watergate
Noo taak...
wikipedia napisał(a):Przyczyną afery były nielegalne działania administracji Nixona skierowane przeciwko jego przeciwnikom politycznym. Działania te rozpoczęły się na kilka lat przed wyborami w 1972 r., gdy Nixon, zagrożony utratą poparcia wyborców przez kontynuowanie udziału Stanów Zjednoczonych w wojnie wietnamskiej, podjął decyzję o użyciu wyjątkowych środków, by zapewnić sobie wybór na drugą kadencję. W tym celu założył specjalny Komitet Reelekcji Prezydenta, oficjalnie organizację do wspierania jego kampanii wyborczej. W rzeczywistości organizacja ta skupiła wokół siebie zróżnicowaną grupę ludzi lojalnych wobec prezydenta, których zadaniem było przeprowadzanie przeróżnych nielegalnych działań mających zaszkodzić przeciwnikom politycznym Nixona. Przykładową operacją tej grupy była próba skompromitowania Daniela Ellsberga przez wykradzenie akt lekarskich z gabinetu jego psychiatry, w celu znalezienia w nich kompromitujących materiałów. Z początku działania te, nawet jeśli wykryte, uchodziły bezkarnie, gdyż nikt nie mógł wykazać amerykańskiej opinii publicznej i amerykańskim organom sprawiedliwości prawdziwego źródła tych operacji.
zapomniałem kto, do czego wykorzystywał.

Jaśko napisał(a):Ale może w tym przypadku te przecieki są i tak lepsze od braku przecieków?
Może i są w TYM konkretnym przypadku. A jak się to ma (Twoim zdaniem) do wykorzystania CBA przez Mariusza K. do "załatwienia" np. Leppera, czy wycieku informacji o szukaniu haków na Kwaśniewskich??

Jaśko napisał(a):Spójrz, jak wspaniale zmobilizowały Tuska do działania. Przecież o całej sytuacji wiedział od sierpnia, jak i zdaje się wiedzli sami podsłuchiwani. I przecież w sprawie Chlebowskiego i Drzewieckiego nie działo się nic. Spokojnie pełnili swoje funkcje, co najwyraźniej nie przeszkadzało Tuskowi. Dopiero na poczatku października, kiedy sprawa ujrzała światło dzienne, Tusk zaczął stroić groźne miny, nagle uznał zachowanie obu Panów za skandaliczne i zostali oni usunięci ze stanowisk.
Skoro 30 września została podana informacja,
Cytat:że szef CBA Mariusz Kamiński złożył do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie
(czyli wg Kuby złożył donos Wink ) to chyba oczywiste, że tak piwinien postąpić.

Rozumiem że Masz jakieś dowody na stwierdzenie, że Chlebowski i Drzewiecki o wszystkim wiedzieli od sierpnia. Ja niestety ich nie mam.
Brak reakcji ze strony premiera?? Czy przypadkiem Kamiński przekazując w sierpniu informację Tuskowi nie prosił go o zachowanie „najwyższej ostrożności przy udostępnianiu załączonych materiałów osobom trzecim”? Ja wierzę premierowi gdy zapewnia, że
Cytat:podjął odpowiednie działanie w zakresie „ochrony procesu legislacyjnego”. Rozmawiał z ministerstwem finansów m.in. Jackiem Kapicą, a także z Chlebowskim i Drzewieckim o ich udziale tworzeniu nowelizacji ustawy. Jednak, co kilkakrotnie zaznaczył, nie powiedział im o podejrzeniach CBA. – To ja wysłuchiwałem informacji od moich urzędników, nie moi urzędnicy ode mnie - stwierdza.
I dlatego nie zgadzam się z Twoja tezą, że
Jaśko napisał(a):dopiero przeciek uzmysłowił to Tuskowi
Moim zdaniem zachował właściwą w tej sytuacji postawę. Rozumiem, że Masz inne zdanie na ten temat, ale jak wg Twojej bezstronnej opinii, powinien postąpić premier po prośbie szefa CBA?
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku