Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak to jest...?
Witam wszystkich zainteresowantch interpretacjami tekstów Jacka Kaczmarskiego. Smile
Ostatnio zastanawiałam się nad tym, dlaczego jest takie małe zainteresowanie wśród poważnych badaczy tekstami Jacka.Sama postanowiłam napisać pracę roczną(historycznoliteracką z poetyki opisowej-jak ktoś studiuje filologię polską, to wie, o co mi chodzi) opartą na utworze"Ostatnie dni Norwida".Jednak moja propozycja nie spotkała się z przychylnym przyjęciem prowadzącego Sad Uparłam się jednak i ostatecznie pracę tę pisać będę :roll: Jakby ktoś miał ochotę podzielic się awymi spostrzeżeniami na temat tego utworu to zapraszam serdecznie.Będę wdzięczna za każdą uwagę.
Co do krytycznego spojrzenia początkującego polonisty- większość utworów Kaczmarskiego nie jest zbyt wysokich(ze względów literaturoznawczych) lotów.Są jednak takie, które grzechem byłoby pominąć brakiem interpretacji.Nie rozumiem dlaczego etykietka "barda Solidarności" przyćmiewa niepolityczną twórczość Jacka...
Pozdrawiam!!
" W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść..."
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku