Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulacje Gazety Wyborczej
Jaśko napisał(a):Być może red. Jacek Harłukowicz po prostu nie zrozumiał relacji, którą zacytował Dauri. Ja jednak uważam raczej, że to zwykłe oszustwo.
A może przeczytał artykuł w "Życiu Warszawy"?
Jaśko napisał(a):http://www.dziennik.pl/opinie/article32 ... rczej.html
Znamy to, znamy, i doceniamy, że pan Bugaj nawet coś tam bąknął o pewnym fakcie dość niewygodnym dla michnikożerców, zazwyczaj pomijanym:
Cytat:W każdym razie Zbigniew Bujak (członek rady nadzorczej Agory), zawsze mi mówił, że to zupełnie bezinteresowne przedsięwzięcie. Nagle jednak się okazało, że przy okazji przekształcenia Spółki z o.o. Agora w Spółkę Akcyjną Agora (to była skomplikowana, wieloetapowa operacja z zakresu "inżynierii finansowej") jej wpływowi ludzie (ale - co trzeba podkreślić - z wyjątkiem Michnika, choć - niestety - z udziałem Bujaka) otrzymują w postaci akcji (uzyskanych praktycznie za darmo) gigantyczne majątki.
Wpradzie nad tym mało istotnym szczegółem pan Bugaj się nie rozwodzi - bo kogo to może obchodzić, dlaczego Michnik mógł uzyskać praktycznie za darmo "gigantyczny majątek", a nie uzyskał. Pewnie się biedaczek zagapił i tyle.

Zazwyczaj ta kwestia jest przedstawiana tak jak w artykule pana Graczyka, okraszonym zdjęciem uśmiechniętego Michnika.
Cytat:Jak podzielono się pieniędzmi "Wyborczej"

Natomiast ludzie z kierownictwa, choć najczęściej staż mieli identyczny jak pozostali, otrzymali akcji wielokrotnie więcej - nawet powyżej miliona.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dziennik.pl/opinie/article322464/Jak_podzielono_sie_pieniedzmi_Wyborczej.html">http://www.dziennik.pl/opinie/article32 ... rczej.html</a><!-- m -->


No ale o oszustwie można mówić wyłącznie w przypadku, gdy Wyborcza pominie jakąś informację w leadzie (nawet gdy umieści ją dalej w artykule). W artykule pana Graczyka zdjęcie Michnika jest po prostu nic nie znaczącą ilustracją, a sam artykuł jest na tyle ogólny, że informowanie, kto z kierownictwa otrzymał akcje, a kto nie, jest kwestią nie mającą żadnego znaczenia.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manipulacje serialowe dauri 15 5,122 02-22-2010, 03:55 PM
Ostatni post: Torrentius

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości