Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulacje Gazety Wyborczej
#68
Joanna Najfeld , Tomasz P. Terlikowski napisał(a):14-letnią dziewczynkę po wielu tygodniach wewnątrzrodzinnej i medialnej nagonki zmuszono do aborcji.
Ooo, zmuszanie kogoś do aborcji to bardzo poważne przestępstwo, wręcz zbrodnia. Można oczywiście pisać o tym książki, ale prawo nakazuje zgłaszać takie rzeczy do prokuratury. Czy Joanna Najfeld i Tomasz P. Terlikowski zrobili to, skoro mają taką wiedzę?
Jaśko napisał(a):Myślę, że w praktyce mogą wystąpic problemy z jednoznacznym zaklasyfikowaniem presji, jaką wywiera się na dziecku, żeby skłonić je do pożądanego zachowania.
Zgadzam się, ale prokuraturę należy zawiadomić także w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa, a problemy z jednoznacznym zaklasyfikowaniem pozostawić w gestii wymiaru sprawiedliwości.
Joanna Najfeld , Tomasz P. Terlikowski napisał(a):skandal, jaki wywołała „Gazeta Wyborcza”, domagając się aborcji dla „zgwałconej”, która sama przyznawała, że nigdy zgwałcona nie była (...)
GW napisał(a):Agata i jej matka twierdzą, że ciąża jest wynikiem wymuszonego stosunku, czyli gwałtu.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wyborcza.pl/1,76842,5304048,Agata_z_matka_chca_aborcji__Szpital_odmawia.html">http://wyborcza.pl/1,76842,5304048,Agat ... mawia.html</a><!-- m -->
GW napisał(a):Agata twierdzi, że zeznała, że została zgwałcona.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wyborcza.pl/1,76842,5299873,Co_wiemy_o_sprawie_Agaty.html">http://wyborcza.pl/1,76842,5299873,Co_w ... Agaty.html</a><!-- m -->
S. Blumsztajn, GW napisał(a):Od początku - kiedy jeszcze niewiele wiedzieliśmy, co naprawdę działo się z Agatą - uważałem, że angażujemy się w tę sprawę, by bronić prawa dziewczynki do suwerennej wraz z rodzicami decyzji, czy poddać się zabiegowi. Tyle gwarantuje jej polskie prawo. Nigdy nie postulowaliśmy, czy powinna, czy nie powinna dokonać aborcji.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://wyborcza.pl/1,91027,5308231,Dziennikarze_bez_granic.html">http://wyborcza.pl/1,91027,5308231,Dzie ... ranic.html</a><!-- m -->

Co do dyskusji o drażnienu Rosji - uważam, że nie miała ona większego sensu. Byłem przekonany, że ankietowani cokolwiek z tego rozumieją, lecz wczorajszy sondaż dziś opublikowany w GW pokazuje, że prawie jedna czwarta ankietowanych nie rozumie nic a nic:
GW napisał(a):Jesteś za przyjęciem Gruzji do NATO?
tak - 74%
Jaką politykę wobec Rosji powinna tertaz prowadzić Polska?
nie drażnić Rosji, nawet poświęcając interesy takich państw jak Gruzja - 48%
Wynika stąd, że CO NAJMNIEJ 22% ankietowanych jest za przyjęciem Gruzji do NATO i JEDNOCZEŚNIE uważa, że Polska nie powinna drażnić Rosji, nawet poświęcając interesy takich państw jak Gruzja. Oznacza to, że ci ludzie albo nie wiedzą, że Polska należy do NATO, albo myślą, że przyjęcie Gruzji do NATO Rosji wisi. Albo nic nie rozumieją i odpowiadają losowo. Albo nie są Polakami, tylko np. Gruzinami.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manipulacje serialowe dauri 15 4,967 02-22-2010, 03:55 PM
Ostatni post: Torrentius

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości