Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipulacje Gazety Wyborczej
#51
berseis13 napisał(a):Mam wrażenie, że cokolwiek by GW nie napisała, dziennikarze z np. Dziennika od razu okrzykną to manipulacją i fałszerstwem.
Ze strony GW nie było żadnej manipulacji, GW wyciągnęła (co do oceny wizyty Prezydenta w Gruzji) właściwe wnioski, a Dziennik ograniczył się do powtórzenia tych samych wniosków na swoich łamach. Zauważył wprawdzie, że "co sondaż, to inne wyniki", ale nie ma w tym nic dziwnego - pierwszy sondaż był przez wizytą Prezydenta w Gruzji, a drugi - po.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dziennik.pl/polityka/article222929/Polacy_niezadowoleni_z_misji_prezydenta_w_Gruzji.html">http://www.dziennik.pl/polityka/article ... ruzji.html</a><!-- m -->

Manipulacja jest zupełnie gdzie indziej - na łamach podanej przez Jaśka strony: <!-- m --><a class="postlink" href="http://moherykontrauklad.salon24.pl/88583,index.html">http://moherykontrauklad.salon24.pl/88583,index.html</a><!-- m -->
Mohery kontra Układ napisał(a):Nie będę analizował szczegółowo wszystkich pytań sondażu. Skoncentruje się na jednym z którego autor tekstu wyciągnął najważniejsze wnioski opublikowane na początku tekstu i na podstawie którego wymyślono tytuł.
Autor tej wypowiedzi sugeruje, że nieomawiane przez niego pytania są nieistotne dla "najważniejszych wniosków" i niewarte jego analizy. A trzecie pytanie w sondażu i odpowiedzi na nie są kluczowe:
GW napisał(a):Jak zaangażowanie prezydenta wpłynie na nasze stosunki z Rosją?
pogorszy - 62 proc.
nie zmieni - 26 proc.
polepszy - 3 proc.
Nie trzeba być wielkim politykiem, by zrozumieć, że w geopolitycznej sytuacji Polski utrzymywanie poprawnych stosunków z Rosją leży w żywotnym interesie Polski. Tymczasem 62% ankietowanych(abstrahując od tych, którzy nie mieli zdania) uznało, że wskutek działań Prezydenta stosunki te ulegną pogorszeniu - i głównie na tej podstawie redakcja GW zamieściła swój komentarz do wyników sondażu.

A do łez rozbawiły mnie uwagi dziennikarza "Moherów":
Cytat:dziennikarz ukryty pod pseudonimem "red."
Cytat:interpretujący sondaż podpisujący się "red."
który jak rozumiem oczekiwałby od GW, by autor komentarza podpisał się imieniem i nazwiskiem, ale sam też się nie podpisuje pod swoim paszwilem. Big Grin

W jednym się z GW nie zgadzam, jak dla mnie to z wyników sondażu nijak nie wynika, że "Polacy sympatyzują raczej z Gruzinami".
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Manipulacje serialowe dauri 15 6,157 02-22-2010, 03:55 PM
Ostatni post: Torrentius

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości