Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Michał Anioł i Pieta Rondanini
MaryShelley napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak sposób, w jaki należy rozumieć utwór.
Coż, to był tak zwany skórt myślowy. Chciałem powiedzieć mniej więcej tyle: Skoro został poruszony już temat tego wiersza, to może ma ktoś jakieś fajne pomysły z nim związane? Jest to niewątpliwie jeden z trudniejszych wierszy, co zarazme oznacza, że jest jednym z ciekawszych. Ja mam pewne przemyślenia, ale nie są oni na tyle spójne, ani na tyle kompletne by się nimi móc podzielić. Może jednak inni mają coś do powiedzenia? Mniej więcej tyle mam na myśli pytając 'jak Wy rozumiecie ten utwór'.
MarySchelly napisał(a):Bóg stworzył świat żeby być Bogiem, inaczej nie byłby Stworzycielem, a po prostu Duchem (użytkownik Filip P powinien wiedzieć z jakiego dzieła niemal dosłownie zaczerpnięta jest ta myślWink

Ja też wiem, ale nie powiem Smile
MaryShelley napisał(a):Nie ukrywam, że interpretacja przez biografię lub bieżące wydarzenia nigdy mnie interesowała, więc tego typu tropów nawet nie próbuję się doszukiwać.

Ano! Sola scriptura! (wiadomo z jakiego myśliciela dosłownie zaczerpnięta jest ta myśl) Wink
----

Ale co do 'ad remu'.
MaryShelley napisał(a):Lepienie lalek może dotyczyć tworzenia człowieka
Tak, to dobre! I, że tak powiem płodne, bo obraz byłby podwójny: zarówno stary Michał Anioł umiera i zamienia się w ziemię, jak też Bóg lepiący człowieka powoli i nieubłaganie zmierza ku temu czego święty nie wiedział w swym lesie.

Postaram się coś skecić na ten temat, ale to dopiero za czas jakiś.

A na razie - pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości