Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja Grobu - Wznowienie
Luter napisał(a):To proste. Dlatego, że z wolą Zmarłego mało kto się liczy.
Dobrze rozumiem? Mówisz teraz o ojcu Jacka, Panu Januszu Kaczmarskim, który nie liczy się z wolą swojego syna, tak?
Widzę, że w obrażaniu rodziny JK posuwasz się coraz dalej. Już nie wystarcza Ci gnojenie Patrycji.
Pils napisał(a):Teraz - rozumiem, że nie będzie miejsca na stawianie zniczy i grób będzie wyglądał (przepraszam za dosadność) jak obsrany stearyną, bo na kostce granitowej znicze przewracały się wylewając swoją zawrtość na kamienie. A ich chropowatość uniemożliwia dokładne oczyszczenie. Jakość niektórych zniczy stawianych bezpośrednio na płycie nagrobnej (przepalane obudowy, wyciekająca stearyna) sprawiała również wiele problemów przy doczyszczaniu nagrobka
Wystarczy zamontować tam estetyczne i proste podstawki pod znicze - w kolorze dopasowanym do koloru kostki. Na zwyką, codzienną ilośc zniaczy dwa, czy trzy takie podstawki powinny wystarczyć. Naprawdę nie trzeba kłaś jakichś koszmarnych, upaćkanych błotem matowysz szyb wyglądających, jak półki od starej lodówki.

[ Dodano: 13 Maj 2008, 08:31 ]
Luter napisał(a):Rozumiem, że czynność uporządkowania nagrobka Mistrza była dla Ciebie tak osobliwa, że aż uznałeś za stosowne obwieścić światu to doniosłe wydarzenie. No, skoro tak to gratuluję!
Wyobraź sobie, że nie. Ile razy jestem w Warszawie na tyle długo, by iśc na Powązki, tyle razy tam idę - choć cmentarzy osobiście nie znoszą. Pamietam wyrawę w zeszłym roku w lipcu. Grób był w zasadzie cały pokryty starymi zniaczami i stearyną. Zebrało się tego, jak liczyliśmy, około 6 koszy (takich na śmieci, zielonych, jakie stoją tam na cmentarzu).
Czynność uporządkowania grobu nie wydaje mi się osobliwa, natomiast pierwszy raz widziałem taki syf na tym pomniku - dlatego napisałem o sprzątaniu.

[ Dodano: 13 Maj 2008, 08:42 ]
Luter napisał(a):Każdy, również Ty, ma prawo zabierać głos - szczególnie w sytuacjach, kiedy uszanowanie woli Zmarłego stoi pod znakiem zapytania.
Tak? To moze wrócimy do dyskusji na temat chrztu i, w tym kontekście, porozmawiamy, jak kilka lat temu, za jescze za życia JK i tuż po jego odejści szanowano wolę zmarłego? Zdaje się, reprezentujesz w tym względzie pogląd, zakładający, ze woli Zmarłego podczas chrztu nie brano pod uwagę.
Ja mogę na dobitkę powiedzieć tylko tyle, że akurat chrzest nie jest najbardziej rażącym przykładem ignorowania woli JK.
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku