Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Andrzej Kołakowski
#31
piotrek napisał(a):Formalnie z narodowym socjalizmem pewnie tekst "nie będą pluć nam w twarze masoni, żydowscy zbrodniarze" ma tylko trochę wspólnego...
Formalnie to chyba ma mniej niż "trochę wspólnego". Nie wiem skąd ten cytat pochodzi, ale nie dopatruję się w nim ideologi NS.
W III Rzeszy (tylko tam narodowy socjalizm był oficjalną ideologią) nie walczono z masonerią - nie poruszano raczej tej kwestii. Prawdopodobnie istniało nawet ciche przyzwolenie na uczstnictwo pewnych dygnitarzy w masonerii oczywiście w stanie uśpienia. Masoneria oficjalnie bała się "podnieść łeb" więc po prostu nie było potrzeby haseł o pluciu w twarz przez masonerię. Masoneria ma zresztą w praktyce wiele z ideologią socjalizmu wspólnego (może nie narodowego - choć i tu moża by się dopatrzyć wyjątku).
Kwestia druga - cytat mówi o "żydowskich zbrodniarzach" a nie Żydach en masse.
NS (ideologia solidaryzmu klas w ramach jednej nacji niemieckiej) nie zakładało walki ze zbrodniarzami tylko z całymi rasami - ze Słowianami, Żydami.
Nie ma nic nagannego w walce ze zbrodniarzami, jakimi by oni nie byli. Przecież Morel, Wolińska, Stefan Michnik, Widaj - to byli żydowscy zbrodniarze. No bo jacy inni?
Tak samo jak Felek Dzierżyński był polskim bandytą (mimo, że uważał się za człowieka sowieckiego i był sowieckim obywatelem).
Tak samo jak zbrodniarzami żydowskimi byli policjanci w getcie mordujący w sposób bestialski swoich braci w krwi.
Ale gdyby cytat był o pluciu przez "Żydów", oooo to co innego... Smile
Ale to też nie tylko hasło NS, bo przecież świat arabski też ich nie zabardzo lubi.

ukłony
lc
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Garczarek Andrzej Wojtek L. 3 1,792 09-20-2007, 05:36 PM
Ostatni post: Mat
  Andrzej Garczarek Gacek 2 1,957 03-26-2007, 12:41 PM
Ostatni post: Kuba Mędrzycki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości