Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
marzec 1968
#12
Konkurs jakos pozostaje w zawieszeniu, a ja dorzucę jeszcze jedną wypowiedź b. posła PO związaną z tematem:
Cytat:RZ: Powiedział pan w radiu, że prezydent chciał odznaczyć Adama Michnika, tylko nie było zgody co do rodzaju odznaczenia.

Paweł Śpiewak: Z tego, co wiem, tak właśnie było. Pan prezydent nie jest kimś, kto prowokuje sobie kolejny konflikt. Sądzę, że ustalał typ orderu, który ma wręczyć Adamowi Michnikowi. Środowisko związane z Michnikiem oczekiwało dla niego Orderu Orła Białego. Lech Kaczyński nie był skłonny uhonorować go takim odznaczeniem. W wyniku tego doszło do sytuacji, że Michnika zabrakło na uroczystości.Nie da się ukryć, że Adam Michnik, a ściślej rzecz biorąc, jego otoczenie, bardzo chce, żeby dostał on właśnie ten order. Proszę sobie przypomnieć sytuację z obchodami 30-lecia KOR, kiedy redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” nie przyszedł na uroczystości. Mimo że był zaproszony i powinien tam być.

Rz: Do tej pory przedstawiano inną wersję wydarzeń. Sugerowano, że prezydent pominął Michnika.

PŚ: Nadanie Orderu Orła Białego to bardzo poważna sprawa. Dlatego wokół jego przyznania jest zawsze sporo zabiegów. To wszystko dzieje się za kulisami, dlatego bardzo trudno będzie dojść, jaka była prawda. Chciałbym wierzyć, że zaistniała sytuacja nie jest dowodem na lekceważenie Adama Michnika.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości