Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bartoszewski i o Bartoszewskim.
lc napisał(a):To bardzo interesujący fragment z zyciorysu pana WB.
Jak sobie wyobrażacie "zwolnienie" z obozu zagłady. Bo WB źle się poczuł, i go komisja lekarska SS tak po poprostu zwolniła, na prosbę PCK?
Z obozów zagłady nie wychodziło się na zwolenia lekarskie.
A nie dziwi Cię fakt, że w Katyniu Niemcy dopuścili ekipę Czerwonego Krzyża do wykonania ekspertyz medycznych? Czy nie jesteś w stanie ogarnąć tego, że być może jednak liczyli się w jakiś sposób z tą organizacją i na wnioski CK mogli zwolnić więźnia z obozu?

[ Dodano: 1 Październik 2007, 18:32 ]
Wybitnie szukasz dziury w całym LC. Doszukujesz się w życiorysie Władysława Bartoszewskiego punktów zaczepienia - a to, że przyjął nagrodę od Niemców, a to, że został zwolniony z obozu (nie on jeden, bo słyszałem o wielu przypadkach, kiedy kogoś tam jednak zwalniano). Twoje próby są coraz bardziej żałosne...

[ Dodano: 1 Październik 2007, 18:35 ]
Przemek napisał(a):No wychodzi na to, że jednak nie wszyscy byli niszczeni ciężką pracą... Ci lepsi (a może zamożniejsi też) nawet opuszczali obóz.
Przemku, od tej pory nie będę odpisywał na Twoje posty. To przekracza moją odporność na paranoję.
"Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego - tej wielkiej tysiącletniej wspólnoty, która tak głęboko stanowi o mnie, o każdym z nas - bez Chrystusa."
Jan Paweł II
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bartoszewski Eryk 2 1,739 07-12-2007, 06:19 AM
Ostatni post: Sławek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości