Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie książki czytacie?
Była już rozmowa o muzyce, której słuchamy, kiedy nie słuchamy JK, o naszych ulubionych poetach, o poglądach politycznych...
Był też wątek o czytelnictwie (zamknięty już przez Artura, dlatego zakładam nowy temat), ale nie padły żadne tytuły, nazwiska autorów itd.

Więc pytam:
jakie książki czytacie? Macie swoich ulubionych autorów? Jakąś ulubioną epokę, ulubiony gatunek literacki?
A skoro zakładam temat, to zacznę od siebie:

-moją ulubioną książką jest "Pan Tadeusz". Często otwieram sobie na chybił-trafił i czytam. A najbardziej lubię księgę VIII.
-ulubiony autor - Ryszard Kapuściński. Chłonę wszystko, co wpadnie w ręce. Nie potrafię wskazać mojej ulubionej jego książki, bo wszystkie są genialne.
-lubię sięgać do Pilcha. Choć przyznam, że "Moje pierwsze samobójstwo" trochę mnie zmęczyło
- Wharton
- ostatnio pochłonęłam Cejrowskiego "Gringo wśród dzikich plemion" i czaję się już na "Rio Anaconda" - lubię ten sposób pisania - anegdotyczny, z humorem, ale jednocześnie prowadzący do ciekawych wniosków
-kiedyś czytałam dużo Stephena Kinga. Jedyny autor, przy czytaniu którego autentycznie się bałam. A najbardziej przy "Smętarzu dla zwierzaków". A dziecięciem będąc pochłaniałam wszystkie "Tomki" Szklarskiego, ze wskazaniem na ulubioną część: "Tomek na wojennej ścieżce". A pierwsza książka, przy której płakałam, to "Chłopcy z Placu Broni" Molnara (ostatnio znów przeczytałam "Chłopców", i znów się wzruszyłam, sic! Smile )
-i jeszcze muszę tu napisać o "Stąd do wieczności" Jamesa Jonesa. Po nocach śniły mi się sceny z tej książki (a filmu nie widziałam)
-acha, no i jeszcze "Był raz dobry świat..." Kelusa. Zwłaszcza opowiadanie o wspinaniu się na sosny, do którego też często wracam.

Zastanawiające trochę, że nie ma w tym gronie autorów żadnej kobiety. No chyba, że policzymy Astrid Lindgren i "Dzieci z Bullerbyn" Big Grin

/edit: błąd w tytule książki
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku