Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magisterka - Jacek Kaczmarski (1957-2004) - życie i twórczoś
Ciesze sie ze ktos zauwazyl... Big Grin
Sosnkowski badzMikolajczyk chyba lepiej pasuje, nie ?

[Dodano 24 kwietnia 2009 o 08:23]
Witam i pozdrawiam...

Z tymi moimi uwagami i szczególami luzem bylo tak : akurat mialem takie 'okienko' bo wczesnie dotarlem do pracy, okazalo sie ze system wysiadl, mialem pod reka notatki z lektury, spisalem, etc, przeczytalem drugi raz, oczywiscie mimo tego zostalo troche bledow no bo tak to jest gdy czlowiek pisze na chybcika. Sam jestem troche zdziwiony ze az tyle sie w sumie wtedy rozpisalem (bo to jednak byl taki "maratonczy bieg").

Teraz nadal mam troche roboty, postaram sie jednak troche odpowiedziec, troche rozwinac, troche wyjasnic. Ale pewnie znowu bedzie to troche „na chybcika”. Z gory przepraszam.

A wiec :

13) Str.43, rzad brytyjski etc: po prostu z rozpedu mi sie pochrzanilo. Chcialem napisac : Raczynski, napisalem : Radkiewicz. Ta sama epoka, ale nie to samo.

14) Tzw Tryptyk Monachijski. Nie mam „Syna Marnotrawnego”, potem dosztukowalem sobie pojedynczo brakujace/nowe CD. Wiec nie czytalem ksiazeczki. Moze warto by spisac zawartosc i dorzucic do zasobow Witryny ?

8) Napisalem o dotarciu do archiwum GUKPPiW bo moim zdajnie bardzo fajnie i bardzo groznie te zapisy cenzorskie wygladaja. I ciesze sie ze sprawdzila sie zapowiedz ze kiedys o takicb rzeczach „bedzie sie tylko spiewac” (badz pisac) : - )

21) Zapomnialem przypomniec ze w latach 80ych Akompaniator ZL wspolpracowal nie tylko z Overlim ale i z innymi tworcami. To taka uwaga mimochodem bo po prostu czasami mam wrazenie ze o biednym ZL troche sie zapomina a szkoda, ktos kto ma 6 paluszkow na koncu kazdej reki zasluguje na wiecej.

9) Hagografia o Sw Jacku ktory nabil w butelke pytaniem o kolbe z drzewa genealogicznego. Problem w tym ze w tamtych latach dosc czesto slyszalem ta anegdotke i za kazdym razem opowiadajacy zapewnial ze to mialo miejsce na jego zajeciach. Wiec trudno mi uwierzyc ze to jest zwiazane z biografia JK.

I tak np we wspomnieniowej ksiazce „PRL : Rekwizyty” (Fotografie: C. Niedenthal, tekst: J. Hugo-Bader; wyd.BoSz 2004), na stronie 148 czytam:
„Jeszcze dzis pamietam kilkadziesiat kawalow o peowcach (...). Po lekcji dotyczacej broni strzeleckiej najladniejsza blondynke podpuscilismy, zeby sie dowiedziala, czy z drzewa genealogicznego mozna robic kolby do karabinow.
- Taaaak...- odpowiedzial profesor-major Wrobel. Z kazdego lisciastego mozna.
(...) Pod koniec lat 70 eksplodowala moda na kawaly o milicjantach.”

Takze w tym artykule z „Polityki”:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.polityka.pl/archive/do/registry/secure/showArticle?id=2060">http://www.polityka.pl/archive/do/regis ... le?id=2060</a><!-- m -->
mozna sie doczytac ze „Kpt. Kucejko był też autorem słynnej odpowiedzi na pytanie: czy kolba karabinu może być zrobiona z drzewa genealogicznego? „Tak, pod warunkiem, że będzie ono dostatecznie twarde” „.

Wystarczy zreszta wystukac slowa „kolba” i „genealogicznego” by zobaczyc ze ten dowcip wisi na wielu witrynach Sieci, np:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.humorum.pl/t5645-%AFo%B3nierskie.html">http://www.humorum.pl/t5645-%AFo%B3nierskie.html</a><!-- m -->

18) Porzadek alfabetyczny czy chronologiczny. Ja uwazam ze chronologiczna lista dziel jest juz sama w sobie dodatkowa informacja i kiedy widze ze pierwszy zbior JK „Wiersze i piosenki” jest na koncu listy troche mnie to dziwi (z tym „pierwszym” to tez nie jest moze do konca prawda, jesli wezmiemy pod uwage powielaczowe „Raj” i „Muzeum” rozprowadzane podczas tamtych koncertow; a takze malutki tomik, wydany bodajze jako dodatek do jakiegos studenckiego pisma w Poznaniu badz Wroclawiu (za cholere nie moge sobie przypomniec...)). No ale podejrzewam ze jesli Pan Promotor uwazal ze wszedzie ma leciec alfabetycznie, to pewnie nie bylo duzo wyboru... :- (

PZDR
TN
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku