Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzeczpospolita kłamców. Salon
1.
A mnie sie widzi ze nasze i nie tylko nasza slowa krytyki do tej zlosliwej malpy jednak dotarly. “Poprawil” swoj tekst w nastepujacy sposob :
- usunal niewygodny watek o nawroceniu sie tuz przed smiercia i na wiedenskim lozku (bo zostal przylapany na tym ze bredzi),
- usunal watek o “australijskich wywiadach” ktore podobno sam czytal (co pozwala przypuszczac ze nie jest w stanie ich okazac, czyli udowodnic ze nie lgal).

W “Salonie” te wyssane z palca “szczegoly” mialy zapewne sluzyc do przekonania czytelnika ze WL wie o czym pisze, ze zbadal sprawe zanim cisnal oskarzeniem.
Teraz usunal, wiec pewnie nie powinno sie mu juz wypominac...
Reszte rzeczy, np to wredne wypominanie nieryjskiego pochodzenia JK zostawil… Co pewnie nie przeszkadza WL byc przekonanym ze jest wzorcem gentelmana... Ech, ludzie, ludzie, ludzie... :/

2.
Na poczatku tego roku wyslalem nastepujacy mail do kilku polonijnych gazet i witryn w Australii :
Cytat:“Szanowni Panstwo !
W wydanej rok temu ksiazce « Rzeczpospolita klamcow, Salon » Waldemar Lysiak napisal :
" Ten sam problem mialem ja (co zrobic z za dobra pamiecia?), slyszac i czytajac (w prasie wszelkich odlamów) bombastyczne peany nad grobem „wielkiego Polaka", J. Kaczmarskiego, jakby wszystkich ogarnela amnezja i jakby nie liczylo sie, ze ów „bard" przez cala druga polowe lat 90-ych opluwal polski Kosciól, „polski antysemityzm" i wszelkie „polactwo" hurtem. Wyemigrowal do Australii (pózniej wrócil), tlumaczac, ze robi to dlatego, iz nienawidzi Polaków (sic!). Tam udzielal prasie wywiadów, w których wszystko co polskie (papieza, religie, patriotyzm itd.) odsadzal od czci i wiary grubymi slowy, bez przerwy walkujac mantre „polskiego antysemityzmu". Lecz moze ci ogarnieci zbiorowa amnezja nie czytali tych jego wywiadów i wspominków (ja czytalem, bo Polonia australijska przysylala mi gazety), i dlatego nie wiedza, tak jak malo kto wie, iz godzine przed smiercia ów wojujacy Zyd pojednal sie na wiedenskim szpitalnym lózku z chrzescijanskim Bogiem, przyjmujac wiare katolicka, która tyle lat ganil jako wredny kult. Tak na wszelki wypadek... "
Od pewnego czasu staram sie dotrzec do antypolskich «australijskich wywiadow» na ktore powoluje sie WL. (…)
Znalazlem kilka cieplych wzmianek o JK oraz o udziale w akcji pomocy dla JK, nie znalazlem jednak zadnych sladow w/w wywiadow.
Nie znalazlem tez zadnych polonijnych protestow na «opluwanie w australijskich wywiadach». Sadze ze protesty by mialy miejsce, gdyby byl powod.
Byc moze ktos z Panstwa slyszal o tych wywiadach albo ma pomysl na dotarcie do nich ? Bylbym niezmiernie wdzieczny za wszelkie sugestie lub pomoc w tej sprawie.
Z powazaniem ”
A oto wyniki, cztery miesiace pozniej :

Do dzis nie dostalem zadnego najmniejszego dowodu na owe „plucie“.
Nie wszyscy adresaci odpowiedzieli.
Witryna wuwuwu.pulspolonii.com wywiesila moj list na pierwszej stronie ale nikt sie nie zglosil.
O antypolskich wywiadach ani widu ani slychu...

Pozwalam sobie wkleic fragmenty odpowiedzi jednego z moich adresatow :
Cytat:Drogi panie, obawiam sie ze te "wywiady" to kolejna bajeczka wyssana z palca (...) Na antypodach bylem od 14 lat bardzo mocno umieszczony w tutejszych mediach, znam je na wylot. Moge pana zapewnic, w zadnym bardziej liczacym sie i nawet bardzo malo liczacych sie mediach australijskich, nic takiego nie moglo sie pojawic.
(...) Najwiekszy tytul australijski "Tygodnik Polski" to jeszcze niedawno "Tygodnik Katolicki".
Zapytalem nawet kilku znanych mi wydawcow o te "wywiady", nikt ich nie widzial.
(...) Ja wlasnie nisko go cenilem, gdyz: glos malo wybitny, no nie powiem ujdzie, ale!!!!!! nie odpowiadaly mi jego pewne zbyt "nawiedzone" teksty (...)
Osmielam sie sadzic, ze nie uda sie panu, tak jak nie udalo sie mnie znalezc tych "wywiadow". Wydaje mi sie ze to kolejna chora historyjka w sieci.
Wiecej szukac mi sie nie chce, bo to jest chyba szukanie dziury w calym. To jest sprawa dla psychiatry-gerontologa. Mam nadzieje ze sam na starosc nie upadne tak nisko. :evil:

Jesli ktos jest zainteresowany, to sugerowalbym podpytywac wlasnie wspomniany „Tygodnik Polski“. Lysiak publikuje tam swoje teksty (z tego tez powodu „Tygodnik Polski“ byl juz oskarzany o szerzenie antysemityzmu w Australii... no comment), mozna wiec przypuszczac (tzw rozwazania teoryczne) ze to za posrednictwem „Tyg Pol“ Lysiak dostal cynk o jakis „antypolskich wywiadach“.

Do „Tygodnika Polskiego“ ( <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tygodnikpolski.com.au/">http://www.tygodnikpolski.com.au/</a><!-- m --> ) tez pisalem ( <!-- e --><a href="mailto:polishweek@optusnet.com.au">polishweek@optusnet.com.au</a><!-- e --> ) ale nie odpowiedzieli.

Jesli Was to bawi, tez mozecie do nich napisac, pojedynczo lub zbiorowo :wredny: . Czasami takie naleganie dziala i adresat w koncu odpowiada… (pamietacie ta sprawe z plagiatowym forum o JK ?)
Pozdrawiam
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości