Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analiza
#5
To zależy. Przynajmniej nie jest to prawda oczywista. Można bowiem stworzyć cudowny obraz albo epos ukazujący barmankę z pobliskiego baru, z którego nic nie wynika,(albo tylko tyle, że na ową barmankę autor zwrócił swą szanowną uwagę) lub dostrzec w niej człowieka, pełnego niepewności i lęków, posiadającego własne pragnienia choć zmuszonego do zaspokajania pragnień innych. W wierszu ważne jest przesłanie. Być może po angielsku, francusku albo australijsku jest to jaśniejsze, ale wynika to pewnie z różnic mentalnych, oczekujemy od sztuki czegoś zupełnie różnego. My Polacy, za swoich artystów uważamy tych, którzy potrafią uderzyć we wrażliwą dla nas strunę.
Dlatego pytałem Cię "po co piszesz wiersze?"
Jeśli dla siebie, to niepotrzebnie szukam w nich treści bo one są zrozumiałe tylko dla Ciebie. Ale skoro upubliczniasz je, to spodziewam się znaleźć tam przesłanie ważne nie tylko dla Ciebie.
"Analiza"- wydaje mi się świetnym tematem. Analizie należy poddawać wszystko co nas otacza i nas samych, tymczasem coraz częściej żyjemy nie próbując wyciągać żadnych wniosków, co często gubi nas w zawiłościach świata. Dzięki analizie stajemy się bogatsi o wnioski. To analiza stawia nas w rzędzie naczelnych, odrzucając filozofię życia mimochodem.
Analizuj więc dalej, bo bardzo nam potrzeba kogoś kto zrobi to artystycznie.
dSmile
[size=75][b][i]"Dla pewnych durniów, nafaszerowanych tanim materializmem, metafizyka jest czymś nudnym i suchym, i dowolnym!" SIW[/i][/b][/size]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości