Ankieta: Czy jesteś za obecnym kształtem NASZEGO forum, w którym rozmowy niemieszczące się w ramach zasadniczych tematów związanych z JK nie mogą być kontynuowane poprzez zamykanie wątków w Karczmie lub usu...
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
47.06%
16 47.06%
nie
44.12%
15 44.12%
nie mam zdania
5.88%
2 5.88%
mam to w...
2.94%
1 2.94%
Razem 34 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ankietka (moja pierwsza - więc proszę się nie śmiać)
#44
W ankiecie nie biorę udziału, bo pytanie zostało tak sformułowane, że nie wiem co odpowiedzieć. Niemniej jednak chciałbym zaznaczyć, że nie rozumiem dlaczego karczma nie może funkcjonować na takiej samej zasadzie na jakiej funkcjonowała w zeszłym roku? Przecież taka właśnie była idea karczmy, że można w spokoju dokończyć... gwałtowną wymianę zdań w konkretnym wątku tamże, zamiast rozwlekać ją na wszystkie inne części Forum. Odkąd Karczma zyskłała status "tylko do odczytu" trafia do niej całe mnóstwo tematów, a to dlatego między innymi, że ktoś komu uniemożliwiono odpowiedź w jednym karczemnym wątku, będzie, często choćby z chęci sprostowania, wytłumaczenia, wyjaśnienia czegoś kontynuował ją w innym wątku i tak w koło, Macieju ( Wink ).

Mnie zresztą zawsze drażniło obsesyjne dzielenie tematów. Czy wszystko, co się w danym wątku pisze, musi być koniecznie ściśle związane z tym wątkiem? Przecież to naturalne, że ludzie - zarówno w rzeczywistości, jak i w świecie wirtualnym mają tendencję do zbaczania z "właściwego" tematu. Często zresztą te uwagi rzucane niejako mimochodem stanowią najciekawszą część danej dyskusji.

No, ale przecież moderatorzy muszą mieć coś do roboty.

Odrębną kwestią jest nagminne atakowanie jednej grupy użytkowników przez drugą i całe mnóstwo sporów o charakterze prywatnym i osobistym, które w ostatnich miesiącach przetoczyły się przez to Forum. Wierzę, że dyskusja, nawet o charakterze karczemnym, pozwala czasami po prostu ukazać Postronnym Forumowiczom, kto ma rację i w ten sposób skompromitować tych, którzy racji nie mają. Nie znam się na tym, ale może zamiast dodawać ostrzeżenia według własnego uznania, należałoby oddać w tej sprawie głos większości Użytkowników? Ja nie wiem czy i jak ten problem należy rozwiązywać. Forum jest własnością prywatną i oczywiście AA mają prawo, a nawet obowiązek podejmowania suwerennych decyzji w rozmaitych kwestiach Forum dotyczących. Z drugiej strony Forum stanowi pewną społeczność ludzi przeważnie znających się mniej lub bardziej osobiście i ta społeczność też powinna mieć coś do powiedzenia. Może odwoływanie się do "oficjalnych" ankiet, których wynik stawałby się obowiązującym "prawem" mogłoby coś zmienić na lepsze?
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  moja książka "Ogłaszam Erę Miłości!" jareq 48 13,838 06-11-2013, 05:31 PM
Ostatni post: jareq
  Moja twórczość, ale to film, a takiego podforum nie ma ja 2 1,874 11-10-2009, 08:25 AM
Ostatni post: stepniarz
  Proszę o wyjaśnienia! Kuba Mędrzycki 20 6,179 08-17-2006, 03:57 PM
Ostatni post: tmach
  Proszę o pomoc w rozprawce Elessar 11 3,310 11-24-2005, 05:07 PM
Ostatni post: Łukasz G.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości