Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z naszym papieżem Benedyktem, z naszym biskupem Greyem
#23
Jego Eminencja Józef Świętego Kościoła Rzymskiego Tytułu Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu Kardynał Prezbiter Glemp, prymas Polski, Kustosz Relikwi Św. Wojciecha w programie emitowanym parę godzin temu w TVP 1 w odpowiedzi na pytanie dziennikarza o to kto, zdaniem Eminencji, stoi za tą nagonką na Kościół, o której Eminencja cały czas wspomina rzekł, co następuję (cytuję z pamięci):
Cytat:Nie podejmuję się tego definiować (...) należy to powierzyć specjalistom, którzy znają zakulisy całej sprawy
Na pytanie o to czy arcybiskup Wielgus po tym co się ostatnio działo jest wciąż dla Eminencji kimś wiarygodnym odpowiedział tak:
Cytat:Pan pyta o wiarygodność arcybiskupa Wielgusa. Ona ma takie swoje pewne niuanse... ale ta wiarygodność jest.
Na pytanie jak to było z rezygnacją Wielgusa:
Cytat:Arcybiskup sam podjął decyzję o rezygnacji. Stolica Apostolska zdecydowała się ją przyjąć (...) Nie, nie - nie było żadnych nacisków ze strony papieża (...) Co potwierdza tylko moją tezę, o nagonce na Kościół!
I powiedział jeszcze dużo różnych innych ciekawych rzeczy. Kto nie widział - niech żałuje!
Może się pocieszać jednak tym, że pewnikiem niedługo będzie powtórka. Przy okazji następnego TW-biskupa, który będzie wszystkiemu zaprzeczał, przy niemalże całkowitej aprobacie prymasa.

Czasami naprawdę nie wiadomo - czy śmiać się, czy płakać? Ale wiadomo, że to pierwsze jest zdrowsze, więc należy się radować z tego, że powodów do śmiechu w tym zakresie na pewno nie zabraknie. Przynajmniej dopóki Wielki Przeor Zakonu Kanoników Regularnych Stróżów Świętego Grobu Jerozolimskiego w Polsce, Ordynariusz wiernych Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego, Jego Eminencja Józef Świętego Kościoła Rzymskiego Tytułu Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu Kardynał Prezbiter Glemp, prymas Polski, Kustosz Relikwi Św. Wojciecha pozostanie autorytetem w sprawach polskiego Kościoła, nie mówiąc już o jego zakulisach.
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK


Wiadomości w tym wątku

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jak Kraśny został papieżem ja 6 2,573 02-04-2007, 09:57 PM
Ostatni post: gosiafar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości