Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cisza wyborcza
Przemek napisał(a):To jest ewentualnie pewien argument, ale do mnie nie trafiaSmile jeżeli ktoś na 5 minut przed ciszą poda takie informacje, to też nie będzie już mozna ich sprostować, bo się już naruszy ciszę przedwyborczą... Zdaje się, że chyba w niektórych krajach nie ma ciszy przedwyborczej i jest OK.
Moim zdaniem sprostowania nie należy traktować jako prowadzenia kampanii wyborczej. Poza tym sąd rozpatruje protesty wyborcze w ciągu 24 godzin.
MacB napisał(a):Ad 1. Czemu pikiety, nachalnie wręczane ulotki i temu podobne niedogodności nagle zaczynają przeszkadzać 24 h przed wyborami?
Dlatego, że nie są wręczane przez grupę osób przed lokalem wyborczym, kiedy juz wiadomo, że pójdziesz na wybory i kiedy wiadomo, spośród jakich kandydatów możesz wybierać w danym okręgu. Jeżeli idziesz na wiec przedwyborczy to nie powinieneś narzekać, że wciskają ci różne materialy, musisz się z tym liczyć. Jeżeli natomiast idziesz na wybory - już niekoniecznie sobie tego życzysz.
Poza tym mam wrażenie, że nie doceniacie znaczenia reklamy dla dokonywanych przez ludzi wyborów. Czy macie pojecie o wzroście sprzedaży określonych produktów, kiedy miła panienka oferuje Wam coś w supermarkecie w ramach promocji? Ja w tej chwili nie podam %%, ale jest to wzrost kilkukrotny. Możecie oczywiście napisać, ze to "debile" kupują te produkty. Ale to nie jest argument przeciwko ciszy przedwyborczej.

marek

Wiadomości w tym wątku