Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Stronie, o Forum, i nie tylko...
Do A&A...

Po kilku tygodniach okazyjnego zagladania, postanowiem podzielic sie uwagami na temat nowej organizacji strony i forum.
Oczywiscie, jak to czesto w zyciu bywa, bede pisal o rzeczach z ktorymi sie nie zgadzam lub ktore mnie zdziwily. Mam nadzieje ze nie zostanie to odebrane jako jakis napad etc. Na wszelki przypadek, by uniknac nieporozumien, przypominam ze
doceniam wszystkie wysilki spolki A&A.
Byc moze niektore z poruszanych przeze mnie problemow zostaly juz gdzies wyjasnione, ale sie nie doczytalem.
Nie wiem, czy wszystkie rzeczy ktore zauwazylem a ktore mnie zdziwily zostaly zadecydowane przez przez Administratorostwo. Byc moze niektore nalezy zaliczac do "chorob dzieciecych" tej nowej wersji (bledy skryptow itp.). Na wszelki wypadek
wylicze wszystkie moje spostrzezenia i zdziwienia, starajac sie jakos to uporzadkowac.

ZAPISYWANIE SIE :
1) Zupelnie nie rozumiem dlaczego jest tak wazne by sie zarejestrowac skoro, jednoczesnie, z tego co sie doczytalem, zostalo zapowiedziane w ramach "spolecznej walki ze sztucznym tlokiem" beda wywalani ludzie zarejestrowani ktorzy nie
zagladaja do Was wystarczajaco czesto.

Naleze do osob "niezrzeszonych" i to rejestrowanie sie malo mnie pociaga. Przeczytalem w FAQ, ze bedac zarejestrowany moge miec wlasna poczte i ze tak w ogole to zapisywanie sie zajmuje malo czasu, wiec warto. Nie docieraja do mnie te
argumenty. Wlasna poczte juz mam, na kilku serwerach i na rozne pseudo. Zbieranie punktow za kazde zalogowanie sie malo mnie bawi : wiem ze w zamian moge miec jakies tytuly, w zaleznosci od ilosci podlaczen (sowizdrzal, swiszczypala etc)
ale to kolekcjonowanie akurat mnie nie pociaga. Pisywanie na forum jako ""gosc" w zupelnosci mi wystarcza.
No i, wziawszy pod uwage ta "nieodwracalna decyzje" o kasowaniu ludzi ktorzy nie zagladaja tu wystarczajaco czesto, zupelnie nie widze sensu by sie rejestrowac. Po co ? By sie potem denerwowac ze, powiedzmy, akurat wyjechalem na wakacje
czy na pogrzeb i, poniewaz zapomnialem specjalnie poprosic/ostrzec pana Artura lub pania Anie, wykoszono mnie ?
Zwlaszcza ze, z tego co zrozumialem, przy okazji reorganizacji Strony wszystkie liczniki starych bywalcow zostaly skasowane, i wszyscy zaczynaja od zera. Nie pozostaje mi nic innego, jak sobie gratulowac ze sie wczesniej nie rejestrowalem.
Ja tam wole byc gosc !

Byl okres gdy mialem cholerne klopoty finansowe, nie bylo mnie stac na kompa w domu, ale czasami, okazyjnie, zagladalem na ta strone z pracy, dzieki zyczliwosci znajomego ktory mi udostepnial swoje prawa dostepu do Sieci (user + password).
Czy przewidzieliscie tego typu okazjonalnych uzytkownikow ?

2) Niepokoi mnie cos co wyglada na roznice w traktowaniu osob zarejestrowanych i "gosci":
- gdy na glownej stronie klikam na ostatnie tematy poruszane na forum, pojawia sie zaproszenie do zarejestrowania sie ,
- gdy sie wycofuje, wracam do strony glownej i zagladam do forum, nie moge znalezc tematow ktorych tytuly widzialem na stronie glownej.

Czy to jest script error czy tez dostep do niektorych tematow forum jest zarezerwowany tylko dla zarejestrowanych ? Dlacego nie mozna dotrzec bezposrednio to tych ostatnic tematow ze Strony Glowne, bez logowania sie ?

FORUM :
3) Wydaje mi sie przedobrzyliscie i, organizujac bardzo wyspecjalizowane wydzialy (koncerty, gielda, etc) zapomnieliscie przewidziec cos takiego jak "Nurt glowny " czy " Forum glowne". Te specjalne wydzialy oczywiscie powinny zostac. Ale
nawet piszac ten post, nie wiem gdzie go umiescic... W opiniach o forum ? Przeciez pisze tu nie tylko o forum... W opiniach o Stronie ? Przeciez pisze tu nie tylko o Stronieâ... Poza tym uwagi o Stronie i o Forum maja dyczyc tylko sprawy
"techniczne". A moze w Hyde Parku ? A moze w Zyciu ? Cholera wie !
A moze powinienem po prostu pociac ten post na kawalki i powklejac to tu, to tam ?

4) Archiwa Forum : uwazalem Forum za takie samo zrodlo wiedzy o JK lub o reakcjach na JK, jak inne strony (wywiady, artykuly...). Czesc rzeczy publikowanych na Forum zaslugiwalo na dyskuskje (i bylo dyskutowane), czesc miala wszystkie
symptomy legend (np. Legenda o Jacku ktory, bodajze podczas przysposobienia obronnego, zazyl instruktora pytaniem o kolbe z drzewa geneaologicznego). Niektore wypowiedzi byly ciekawe, inne beznadziejne. Bylo tez troche informacji ktorych
nie znalazloby sie w wywiadach i artykulach.
Teraz okazuje sie ze, w ramach nowej organizacji strony, wszystko to zostalo wykasowane. W kazdym razie, gdy uzywam "Szukaj"i wpisuje jakis stary temat, nie znajduje niczego...
Wydawalo mi sie ze jednym z zadan tej stron o JK jest : "ocalic od zapomnienia"

Jaki jest sens, dla uzytkownikow, by sie wysilac i wypisywac na tym forum jakies wspomnienia o JK, dzielic sie informacjami, opowiadac o sobie w " ogolnym spisie ludnosci " etc... jesli przy nastepnej reorganizacji wszystko to zostanie wyrzucone ?

STRONA :
5) Mam wrazenie ze troche rzeczy zostalo usunietych w ramach reorganizacji i nie za bardzo rozumiem dlaczego.
Wydaje mi sie ze zniknelo kilka reprodukcji nieoficjalnych spiewnikow i kaset.
Gdzies znalazlem wyjasnienie ze teraz wywieszacie
tylko rzeczy unikalne. Nie rozumiem na jakiej podstawie decydujecie ze jedna kaseta z drugiego obiegu jest unikalna a inna nie.
Czy, znowu w ramach hasla "ocalic od zapomnienia "nie byloby lepiej wywiesic wszystko ?

NA RAZIE TYLE, PISZE W PRACY, CZAS WIEC ZACZAC UDAWAC ZE PRACUJE
PZDR

Thomas Neverny
(taki juz ze mnie Gosc)

Wiadomości w tym wątku