Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antysemitożerca czy wnikliwy obserwator?
Nie chciałem sobie psuć świat, więc z odpowiedzią czekałem ich końca. Co do tych teoriów - widzi Pan, naród mamy łatwowierny, skażony jeszcze bolszewicka propagandą, a Pan wymagasz, żeby sami mędrcy nam się rodzili? Skoro te banialuki spłodził oświecony Zachód, w którym tolerancja polega na bezczeszczeniu kirkutów i "waleniu" Żydów po łbach za ich politykę w stosunku do Palestyńczyków, to czemu dziwisz się Pan, że niektóre Polaczki połknęły haczyk? Przecież Unia, humanitaryzm, dialog chrześcijaństwa z islamem itp. Pisałem juz zresztą o traumie. Z własnego podwórka Ci Polacy wynieśli podejrzliwość, do Żydów w szczególności, i to nie z naszej - Polaków - winy. W obliczu Pańskich dalszych wywodów wypierać się pejoratywnego wydźwięku słowa "Icki" to jak walić grochem o ścianę. Zresztą, co mnie to obchodzi? W końcu Pan i tak wie lepiej kim jestem i o co mi chodzi, ale o tym za chwilę. To dobrze, że lubi Pan podpierać swoje wywody encyklopediami, leksykonami, słownikami, et cetera. Takoż i ja czynię. Niech Pan więc sprawdzi sobie jak zdefiniowane jest słowo "antysemityzm" i podzieli się z nami (ze mną) swoją własną wariacją na ten temat. Natomiast podtrzymuję to co powiedziałem o bezpodstawnym wmawianiu Polakom antysemityzmu. Przypomina mi się w tym względzie "antysemitożerca" Miłosz, który szkalował franciszkanów i "Rycerza Niepokalanej", a nie zająknął się nawet, że kiedy przyszłą zawierucha wojenna, to właśnie zakonnicy z Niepokalanowa "hurtem", że tak powiem, ratowali Izraelitów. Ten nasz "moralny autorytet" nie byłby godzien rzemyka u sandałów tamtym ludziom rozwiązywać, a tak łatwo przyszło mu "walić w nich z grubej rury" (odbiegając od tematu: nie chce mi się teraz sprawdzać, ale zdaje się, że w wątku o "Rz-plitej kłamców" pojawił sietemat Miłosza, którego użytkownicy tegoż forum bronią przed złym Łysiakiem tak z rozpędu, jako przedłużenie obrony Kaczmarskiego. Tyle, że w sprawie JK Łysiak pisał dyrdymały, a przy Miłoszu cytował jego "dzieła". Doprawdy, wiele dobrego można powiedzieć na temat talentu rzeczonego Pana, ale jako człowiek był malutkim, sprzedajnym, zaplutym bufonem. Takie też jest tzw. "przesłanie" w większej części jego literackiego dorobku. Szkoda, że brak nam współcześnie kogoś takiego jak Boy-Żeleński - człowieka bezpardonowo rozprawiającego się z mitami artystów).
W głowie się nie mieści, jakie pierdoły Pan piszesz w części posta traktującej o "dzedzictwie narodowym". Oczywiście, że nie mówimy "nasi Laudańscy" czy "nasz Karolak". To tak, jakby Niemcy mówili "nasz Adolf". Nie widzi Pan śmieszności w swoich słowach? Przecież nikt nie neguje tragedii Jedwabnego, swego czasu nawet w Radiu Maryja odbyła się dyskusja, w której jednoznacznie potępiono jej prowodyrów. Głosy sprzeciwu podniosły się po tym, jak zaczęto nazywać Jedwabne "polskim Oświęcimiem". Wybaczy Pan, ale kto wtedy był gospodarzem tych ziem, to wiadomo. Jak również udowodnione zostało, że Laudańscy pozostawali w komitywie z gestapo. Dla mnie Polak współpracujący z nazistami nie jest Polakiem, tylko zwierzęciem. Dlatego nigdy nie użyję zwrotu "nasi Laudańscy", choćby (np. wg Pana) miało to mieć szlachetną intencję. Ja się za nich wstydzę, ale wstydzę się naprawdę, nie na pokaz. I takiego wstydu życzę Żydom, którzy niedawno odmówili nam ekstradycji Szymona Morela. Pytam więc, w czym Morel jest lepszy od Laudańskich? Pod jakim względem Świętochłowice różnią się od Jedwabnego? Kiedy Pan mi to wyjaśnisz, ja przyznam, że Polacy to zoologiczni antysemici, którzy Żydów nie lubią dlatego, że lubią "aryjski folklor".
Nie lubię wyciągania na wierzch rodzinnych historii, bo człowiek nie może odpowiadać za swoich przodków, nieprawdaż? Zwiesz mnie Pan antysemitą, tak samo opisujesz Pan swojego dziadka, więc posłuchaj czegoś o mojej rodzinie. Dziad mój był PSL-owcem w Woj. lwowskim. od '40 do '44 ukrywał w gospodarstwie żydowską rodzinę, bodajże Szwartz się nazywali; potem weszły sowiety. W '46 mojego dziadka aresztowali i torturowali na Zamku w Rzeszowie pod zarzutem współpracy z hitlerowcami na podstawie zeznań...synalka rzeczonej rodziny żydowskiej. Wypuścili go po 3 latach, ale to był już inny człowiek. Mimo swoich przerzyć dziad mój nigdy złego słowa nie dał powiedzieć o Żydach, których ukrywał - do końca życia uważał ich za porządnych ludzi. Jego syn, a mój ojciec, od małego wychowywał mnie w duchu poszanowania dla drugiego człowieka, niezależnie od jego koloru skóry, narodowości, czy poglądów. Pokazał mi również granicę, której owo poszanowanie nie może przekroczyć - granicę upodlenia i kłamstwa. Jeśli ktoś nie szanuje mnie, kłamie i próbuje mnie upokorzyć, to nie może liczyć na szacunek z mojej strony. Tischner był człowiekiem wielkiego serca, ale naiwnym. Natomiast Michnik i Weiss dobrze wiedzą, co robią, i czynią to z premedytacją. Moje poglądy kształtowały się na fundamentach wyniesionych z domu, dlatego też oprócz antykomunizmu i antynazizmu żywię głęboki antysyjonizm. Ale oczywiście Pan wie lepiej.

Tyle sie plecie o antysemityzmie i antysemitach... Jezeli kogos nazywaja antysemita - niekoniecznie musi on nim byc naprawde" I.Bubis, lider niemieckich Zydow, 1998

Kłaniam się nisko,

Pluta - Brzyski

PS. Pan Nowak zajmuje się tym, na czym zna się najlepiej, czyli historią. Jeden wyraz przez Pana użyty bardzo dobrze odzwierciedla Pańskie podejście zawierające się w poście, mianowicie słowo "własnemu". Bo jest "nasze", czyli słuszne, i "ich", czyli kłamliwe. A taki podział z natury rzeczy wyklucza dyskusję, gdyz dyskutant nie zostawia sobie żadnej "furtki" w postawionym murze.

[ Dodano: 2005-12-27, 17:05 ]
W pierwszej części mojego posta znalazło się trochę cynizmu, trochę sardonizmu i innych takich. Nie znaczy to jednak, że bronię ludzi głoszących te teorie. Są mali, śmieszni i głupi, ale na Boga, czemu od razu zwie sie ich antysemitami?!
Lepszych trzech mądrych wrogów niż stu fałszywych, letnich i mało lojalnych przyjacół...Bo tylko w walce człowiek rośnie, inaczej jełczeje w taniutkim smrodku...
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości