Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
do starszych kolegów gitarzystów
czytałam już tu nie raz i nie dwa, że powinno się uczyć grać z nut, bo tabulatury nic nie dają, trzeba się uczyć, bo dzięki temu można zagrać wszystko i takie tam... więc ok, zgadzam się, ale po przejrzeniu całego forum 'muzyka' nadal nie wiem jak mam to zrobić. skoro takie rady są dawane to wydaje mi się, że dobrze by też było parę rzeczy wyjaśnić, nie? Smile bo rozumiem jak ktoś chodzi na lekcje gitary, ale podejrzewam że większość tutaj to samouki (włącznie ze mną Wink)

załóżmy więc, że mamy nuty z tej stronki. potrafimy każdą zmienić na zapis literowy (o ile to potrzebne). podobnie potrafimy przełożyć pojedyncze dźwięki na gryf gitary. ale co ma zrobić początkujący gitarzysta, który patrząc na nuty nie wie co ma z nimi zrobić? pojedyncze dźwięki to jeszcze nie tak źle, da się zrobić, ale co z dwoma, trzema granymi naraz strunami? czytałam gdzieś tu, że wystarczą chwyty, które są nad nutami, ale co z nimi mam zrobić? chwycić D i wsłuchując się w piosenkę dobierać palcowanie? a co z różnymi sposobami chwytania tego samego akordu?

no może głupie pytania zadaję, ale ja nawet nie wiem, z której strony te nuty ugryźć. pewnie nie tylko mnie by mi się przydały dobre rady naszych mistrzów gitary Wink...
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości