Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje (tak niesmiało...)
Dziękuję wszystkim zaa komentarze i słowa krytyki- mówiąc szczerze nie spodziewałam się że komukolwiek będzie się chciało coś na ten temat napisać, a tu takik odzew...Naprawde jest mi miło....
Tak sobie myślę że Zbychu ma rację- sama zauważyłam że im bardziej czuję się emocjonalnie związana z tematem wiersza tym bardziej jego forma kuleje i jakoś gorzej mi się nad nia pracuje. Akurat Zbych skrytykował mój ulubiony wiersz, a przynajmniej ten, z którym się czuje najmocniej związana- i chwała mu zaz to, bo w końcu zamiesciłam te pisanine nie po to żeby się nią chwalić tylko żeby zaprezentować i wysłuchać co jest nie tak, co możnaby poprawić. Nad czym popracować.
Co do "osiwienia"- miałam bardziej na myśli osiwienie z "lęku przed nieuniknionym"- miałam na mysli własny lęk i prawie panikę przed śmiercią tego dziecka. (swoja drogą "białość włosów" nie musi oznaczać siwość ani albinosa- akurat miałyśmy obie identyczny odcień włosów- pszeniczny- a to pozwoliło mi na swobodny skok w metaforę biały --> siwy ze strachu)
Finał miał mówić raczej o moim własnym zetknięciu z bardzo bliską smiercią dziecka- niemal namacalną. Taką, która prawie czułam jakbym sama przyniosła. Cóż, faktycznie qwiersz niesie bagaż emocji, chodziło mi własciwie o "wyrzucenie z siebie" tych emocji w najbardziej prostych słowach- nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Natomiast nie mam nic przeciwko dywagacjom nad formą, w końcu jakby to miał być wyłącznie pamiętnik przeżyc to bym go tu nie zamieściła.
Co do pytań.... Myślę że każdy z moich wierszy zawiera pytania tylko sa one bardzo zawoalowane- no i czasem są czytelne tylko dla mnie ( i tu jest problem, bo może niekoniecznie chciałabym byc jedynym ich czytelnikiem Wink)
A co do innych wierszy, to chętnie zamieszczę skoro faktycznie ktos chce je czytać! Sporo jeszcze lezy w szufladzie..... Smile
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku