Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renowacja pomnika
Pils napisał(a):Tym samym inicjatywę Forumową związaną z próbą poprawy stosunków można uznać za zakończoną.
A niby czemu?
Po pierwsze - jeśli dobrze rozumiem inicjatywę Kuby Mędrzyckiego, to mamy spróbować spotkać się w szerszym gronie łączącym osoby niejednokrotnie na tym forum ze sobą się sprzeczające i to jest podstawowa inicjatywa.
Po drugie - sprawa renowacji nagrobka, związana po części z inicjatywą pierwszą, właśnie teraz może nabrać rąk i nóg. Bez zgody p r a w n y c h opiekunów tegoż nagrobka takie inicjatywy jego wielbicieli można porównać do wynajęcia człowieka-pająka, żeby wspiął się na PKiN i zawiesił na nim flagę z podobizną Jacka Kaczmarskiego. Z prawnego punktu widzenia byłoby to podobne działanie, co pójście na Powązki i załatanie dziur w nagrobku oraz reinstalacja strun. A z punktu widzenia spektakularności, może i bardziej donośne.

Mam wrażenie, że piszesz to z pewnym rozgoryczeniem. Jeśli się mylę, złóżmy to na karb mojej nie najwyższej inteligencji emocjonalnej, empatii, czy jak to tam nazwać (zwłaszcza że odbieram to w oderwaniu od sygnałów pozawerbalnych) i nie roztrząsajmy. Jeśli jednak się nie mylę, to nie widzę powodu do rozgoryczenia. Sądzę, że materialnym celem tej inicjatywy ma być renowacja nagrobka, co - miejmy nadzieję - dzięki działaniom Fundacji i spadkobierców nastąpi w sposób legalny. Niematerialnym zaś celem chyba miało być skupienie forumowiczów wokół tej sprawy, co też wszak już nastąpiło, a gdy sprawa się wyklaruje - miejmy nadzieję, że przełoży się na wpłaty na oficjalne konto itd.
A strażak także był Sam
Odpowiedz
piotrek napisał(a):wynajęcia człowieka-pająka, żeby wspiął się na PKiN i zawiesił na nim flagę z podobizną Jacka Kaczmarskiego
No to ja rozumiem! To jest pomysł! Tylko konkretnie kiedy?
Odpowiedz
piotrek napisał(a):Po pierwsze - jeśli dobrze rozumiem inicjatywę Kuby Mędrzyckiego, to mamy spróbować spotkać się w szerszym gronie łączącym osoby niejednokrotnie na tym forum ze sobą się sprzeczające i to jest podstawowa inicjatywa.
Ale Pils napisał o zakończeniu sprawy w tym temacie, a nie w temacie re-integracja. Smile
Odpowiedz
Jaśko napisał(a):No to ja rozumiem! To jest pomysł! Tylko konkretnie kiedy?
Na to też się składamy? Podaj nr konta! :rotfl:
"Na ludzką pamięć nie można liczyć. Niestety, również na niepamięć."
Odpowiedz
Taka akcja się na pewno spotka z dużym odzewem! Big Grin
Tylko poczucie humoru nas może ocalić.

"Kaczmar nie wygrałby "Nadziei". Kaczmar nawet by się nie zakwalifikował ze względu na brak elementu autorskiego." - Zeratul
Odpowiedz
Pils napisał(a):Tym którzy mi zaufali pisząc do mnie jeszcze raz dziękuję.
To, że ktoś do Ciebie nie napisał, nie oznacza, że Ci nie ufa - IMHO większość wolała poczekać na jakąś konkretyzację i formalizację tej idei Smile
Pils napisał(a):Osobno pragnę serdecznie podziękować Pawłowi Konopackiemu za rzeczowe i konkretne sugestie dotyczące mojej uczciwości. Dobrze, że pojawiły się tak wcześnie, a nie po rozpoczęciu zbierania pieniędzy. Zaoszczędziły mi przynajmniej czasu.
Nie dramatyzuj :'
Paweł nigdzie nie poddawał w wątpliwość Twojej uczciwości - po prostu ludzie spoza forum/listy za wiele raczej o Tobie nie wiedzą, co mogłoby obniżyć wiarygodność akcji w ich oczach (oczywiście dotyczy to tylko przypadku, gdyby zbiórka miała zasięg ponadforumowy.

Pozdrawiam
Zeratul

P.S. Dopiero teraz przeczytałem cały wątek - szkoda, że niektórzy forumowicze nie potrafią już chyba dyskutować nad czymkolwiek, bez wzajemnych drobnych złośliwości Sad
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
Zeratul napisał(a):Paweł nigdzie nie poddawał w wątpliwość Twojej uczciwości - po prostu ludzie spoza forum/listy za wiele raczej o Tobie nie wiedzą, co mogłoby obniżyć wiarygodność akcji w ich oczach (oczywiście dotyczy to tylko przypadku, gdyby zbiórka miała zasięg ponadforumowy.
Dokładnie!

Jeśli natomiast Pilsowi chodzi o moją wypowiedź, w której napisałem, ze Luter będzie na pewno wiedział, kto ile wpłacił, to ta wypowiedź także nie podważa uczciwości Pilsa.
Ja nie mam absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, ze pieniądze przekazane na konto Pilsa zostałyby przekazane na renowację pomnika. Mam natomiast spore wątpliwości, co do tego, jaki użytek mógłby zrobić Luter z informacją o tym, kto ile wpłacił. Otóż, śmiem twierdzić, że mógłby to być użytek bardzo dla niektórych forumowiczów szkodliwy.
Skąd by Luter wiedział, ile kto wpłacił? NIestety, trudno oprzeć sie wrażeniu, ze Luter i Pils się znają dobrze!
[b][color=#000080]Warszawskie bubki, żygolaki
Z szajka wytwornych pind na kupę,
I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
A srać chodziłeś pod chałupę,
Ty, wypasiony na Ikacu -
całujcie mnie wszyscy w dupę.[/color][/b]
Odpowiedz
I moze dlatego (czyli ze wzgledu na wszytskie watpliwosci wspomniane w tym watku) bedzie lepiej jesli ewentualne datki beda zbierane nie w tym forumowym grajdolku tylko gdzies wyzej czyli np w Fundacji.
Czy - zamiast sie znowu sprzeczac - nie sadzicie ze nalezaloby ustalic na czym powinna polegac cala ta renowacja nagrobka ? Dodac struny ? Naprawic dziury ? Dodac symbolicznie zerwane szczatki strun ? Pytam bo mysle sobie ze moze ktos kto nie jest za strunami bylby niemile zaskoczony dowiadujac sie ze zfinansowal wstawienie nowych strun (lub wice Wersal). Moze nalezaloby zasugerowac zeby osoby badz instytucje apelujace o datki wyjasnily na czym bedzia polegac ta renowacja.
Bo moze niektorzy ofiarodawcy wola Spidermana.
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
tak to ja jeszcze ja Poznaję
Co słychać Ano po staremu"
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Ja wolę.
Znajdzie się słowo na każde słowo
Odpowiedz
Ja tez moglbym byc sklonny...

A tak swoja droga, z czego byly te pierwsze struny, ze ktos sie na to polasil ? Z platyny ?
A moze to jakis zagorzaly zbieracz pamiatek po JK, z tych co to wykupuja wszystko co sie pojawi i ma zwiazek z JK ? I teraz czasami po kryjomu schodzi do piwnicy, wyciaga te nieszczesne struny i sie nimi cieszy ? :niespodzianka:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):A moze to jakis zagorzaly zbieracz pamiatek po JK, z tych co to wykupuja wszystko co sie pojawi i ma zwiazek z JK ? I teraz czasami po kryjomu schodzi do piwnicy, wyciaga te nieszczesne struny i sie nimi cieszy ? :niespodzianka:
I knuje jakby tu sobie jeszcze skały "zabezpieczyć"? ;>
Odpowiedz
Luter ukradnie te skały za pomocądźwigu wynajętego za pieniądze zebrane przez Pilsa od niczego nieświadomych forumowiczów. Do tego kupi sobie wagon drogiego papieru toaletowego.
Odpowiedz
KN. 18 grudnia 2006 napisał(a):Ileż to rolek luksusowego papieru toaletowego możnaby za to kupić...
Luter 3 lutego 2007 napisał(a):kupi sobie wagon drogiego papieru toaletowego
Panie, "Luter"! Pańskie próby ukrycia swojej rzeczywistej tożsamości bardzo przypominają wyżej wzmiankowany papier toaletowy. A mianowicie mają to do siebie, że podobnie jak papier są całkowicie - przepraszam za wyrażenie - do dupy.

Kłaniam się!
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szanowny Panie Szymonie! A czy w światłości swego umysłu nie przyszło Panu do głowy, że:

- do zapoznania się z cytowanym przez Pana fragmentem sam Pan mnie sprowokował swoimi "cytatami" z innego użytkownika innego forum? (cytatami zresztą preparowanymi, ale o to mniejsza). Ja tylko zaczerpnąłem informacji z polecanego przez Pana forum - za co niniejszym pięknie Panu dziękuję.

- staje się Pan powoli nudny?

- obnaża Pan sympatyzowanie z administracją, która zagroziła Panu jak następuje:
"Twoje powtarzane niemal w każdym temacie nawiązania do tożsamości Pewnego Użytkownika staja się już nudne. Dalsze takie działania spotkają się z jednoznaczną reakcją forumowej GTW". Od tej pory pozwolił Pan sobie na co najmniej trzy "dalsze takie działania", a reakcja forumowej GTW jest... żadna. Ciekawe dlaczego mnie to nie dziwi... Wink
Odpowiedz
Luter napisał(a):do zapoznania się z cytowanym przez Pana fragmentem sam Pan mnie sprowokował swoimi "cytatami" z innego użytkownika innego forum? (cytatami zresztą preparowanymi, ale o to mniejsza). Ja tylko zaczerpnąłem informacji - dzięki Panu zresztą, za co niniejszym dziękuję
Czy ja w miejscu w którym "preparowałem" cytaty, napisałem z kogo to są cytaty? Oznaczyłem po prostu część mojej wypowiedzi kursywą - i to tyle na ten temat.
Swoją drogą, to niezwykłe, jak szybko zdołał Pan odnaleźć wyżej wzmiankowane "cytaty" i co więcej tak umiejętnie sparafrazować jeden z nich. A poza tym, nawet jeśli założylibyśmy, że rzeczywiście odbyło się to tak, jak Pan zaświadcza - to trudno dociec, jaki cel Panu przyświecał. Poza prowokowaniem oczywiście - o którym wzmiankuje się, o ile dobrze pamiętam, w punkcie 2.1 Regulaminu.
Luter napisał(a):obnaża Pan sympatyzowanie z administracją
Gdyby raczył Pan uważnie przyjrzeć się mojemu i Pańskiego profilowi to łatwo zauważyłby Pan, kto cieszy się "większymi względami Administracji". Ja mam przecież trzy ostrzeżenia - a Pan ani jednego! To jak to w końcu jest?
Luter napisał(a):"Twoje powtarzane niemal w każdym temacie nawiązania do tożsamości Pewnego Użytkownika staja się już nudne. Dalsze takie działania spotkają się z jednoznaczną reakcją forumowej GTW". Od tej pory pozwolił Pan sobie na co najmniej trzy "dalsze takie działania", a reakcja forumowej GTW jest... żadna
Pozwolę sobie w ramach komentarza do powyższych słów zauważyć, że dąży Pan do tego, żeby Administracja przyznała mi kolejne ostrzeżenie z uporem istotnie godnym lepszej sprawy. Bo oczywiście, nie śmiem tego ponownie nazwać zwyczajnym donosicielstwem.
[b][i]
Z wiekiem człowiek myślący widzi, że wszystko jest śmieszne i przestaje się rzeczami przejmować.
[/i][/b]
JK
Odpowiedz
Szymon napisał(a):Swoją drogą, to niezwykłe, jak szybko zdołał Pan odnaleźć wyżej wzmiankowane "cytaty" i co więcej tak umiejętnie sparafrazować jeden z nich.
Ma Pan rację - przeczytać c ciekawsze wątki z Wiadomego forum w trzy dni to prawdziwy wyczyn!
Szymon napisał(a):Gdyby raczył Pan uważnie przyjrzeć się mojemu i Pańskiego profilowi to łatwo zauważyłby Pan, kto cieszy się "większymi względami Administracji". Ja mam przecież trzy ostrzeżenia - a Pan ani jednego! To jak to w końcu jest?
Po pierwsze - wystarczy kliknąć w te Pańskie ostrzeżenia, by zauważyć, że pochodzą one z poprzedniej forumowej epoki. A po drugie - proszę mi wskazać choć jeden mój post który wobec jakiegokolwiek użytkownika (choćby Pana) jest choć w połowie tak chamski, jak Pańskich kilka postów z ostatniego tygodnia tylko. Ale: Nie mnie to rozstrzygać. Przepraszam administrację za off top. Proszę o ewentualne przesunięcie offtopicowych postów i ustosunowanie się do obietnicy Pana Zeratula, że dalsza nagonka Pana Szymona na moją osobę spotka się ze zdecydowaną reakcją. Przypominam, że powyższy Jego post jest już chyba piątym tego rodzaju od czasu wzmiankowanej obietnicy Zeratula.
Odpowiedz
Luter napisał(a):Po pierwsze - wystarczy kliknąć w te Pańskie ostrzeżenia, by zauważyć, że pochodzą one z poprzedniej forumowej epoki.
Tzn jakiej epoki? Jestem na forum od ponad roku, a ty od 3 miesięcy i wiesz jakie epoki miało to forum? Ja tego nie wiem, a do najmniej aktywnych nie należę...
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
Ech... A niechby i Luter był w rzeczywistości cudownie zmartwychwstałym Heinrichem Himmlerem, albo Ali Agcą piszącym z więzienia- czy to naprawdę ma takie znaczenie? :/ Nie znam szczegółów awantury związanej z odejściem użytkownika KN, ale skoro odszedł dobrowolnie, to chyba ma prawo wrócić?

No, chyba, że całe zamieszanie polega tylko na tym, że niektórzy użytkownicy domagają się dziejowej sprawiedliwości, i ukarania użytkownika "Luter" ostrzeżeniem za posiadanie dwóch kont. Ale czy taka sprawa warta jest śledztwa w każdym wątku, w którym w/w użytkownik się wypowiada?
Odpowiedz
Ta wojenka trwa już długo mnie przypomina polską scenę polityczną lub grę w "mafię" - każdy zakłada wirtualne maski i gra aż do ostatniej kropli krwi...swojego przeciwnika...Mnie to juz dawno znudziło, ale są tacy, dla których to sprawa honoru i postronni nic na to nie poradzą.
Kobieta to jedyna zdobycz, która zastawia sidła na myśliwego...
Odpowiedz
Wybaczcie OT w jakże ważnym temacie, ale nie mogłem się powstrzymać:
Szymon napisał(a):Pozwolę sobie w ramach komentarza do powyższych słów zauważyć, że Pański upór w dąży Pan do tego, żeby Administracja przyznała mi kolejne ostrzeżenie z uporem istotnie godnym lepszej sprawy.
Pozwolę sobie w ramach komentarza do powyższych słów zauważyć, że dąży Pan do tego, żeby Administracja przyznała Panu kolejne ostrzeżenie z uporem istotnie godnym lepszej sprawy.

Pozdrawiam
Zeratul
[size=85][i]Znaczyło słowo - słowo, sprawa zaś gardłowa
Kończyła się na gardle - które ma się jedno;
Wtedy się wie jak życie w pełni posmakować,
A ci, w których krew krąży - przed śmiercią nie bledną.[/i][/size]
Odpowiedz
A moze ten facet co urwal struny jest nie tylko kolekcjonerem rezstek po JK ale nawet nalezy do grona szacownych forumowiczow ?... :rotfl:
Przyznawac sie, kurde balans ! :wredny:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):A moze to jakis zagorzaly zbieracz pamiatek po JK, z tych co to wykupuja wszystko co sie pojawi i ma zwiazek z JK ? I teraz czasami po kryjomu schodzi do piwnicy, wyciaga te nieszczesne struny i sie nimi cieszy ?
-Te bogate pojeby lubią mieć coś zakazanego tylko dla siebie. Mają w domu takie ukryte kapliczki...
-Kapliczki? PO co?
-Bo to pojeby! Chodzą tam po kryjomu i pewnie się onanizują
[koniec cytatu]
Tak mi się, przyznaję że głupio, skojarzyło Big Grin Poznajecie ten fragment? Wink
Odpowiedz
"Pieniądze to nie wszystko"?
[size=85][color=darkgrey][i]Jak jest tylko śmiesznie – może być niewesoło[/i]
Edward Dziewoński[/color][/size]
Odpowiedz
Vinci
Odpowiedz
Kariera Nikosia Dyzmy?
Tam - Apokalipsa,
Nieuchronny kres.
Tu - nie grozi nic nam,
Tu - niezmiennie jest...
Odpowiedz
Vinci

[ Dodano: 4 Luty 2007, 18:55 ]
widzę, że Artur był pierwszy :'
Odpowiedz
stopawel napisał(a):widzę, że Artur był pierwszy
Ano był: :piwko:
Odpowiedz
A ja juz myslalem ze MacB sie (w koncu ?) przyznal ze to on ma te struny... :rotfl:
"Myślę, więc nie ma mnie
na forum Mój adres
skonfiskowano Mówię
[Jerzy Ficowski]
Odpowiedz
Poniekąd, poniekąd... :rotfl:
Odpowiedz
thomas.neverny napisał(a):A moze ten facet co urwal struny
Zabawna sprawa - jeśli coś zlego to od razu, że to "jakiś facet" zrobił. A jesli to była jakas narwana i po uszy zakochana w Kaczmarskim fanka, która na domiar złego nie miała żadnej po nim pamiatki? Smile

(sorry za off top)
Odpowiedz