Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Modlitwa" zza ambony
tak się złożyło, że o 2:30 w nocy zachciało mi się grać "Modlitwę", którą w swym repertuarze miał JK. Na stronce bez problemu znalazłem nuty do utworu, ale słów brak, jak się patrzy. Poszukałem więc pośpiesznie w googlach i oto, co znalazłem

komentarza oszczędzę, bo zawsze można się krytyką komuś narazić.

Czy tekst "Modlitwy" jest autorstwa p. Geppert?
Odpowiedz
acmorgop napisał(a):Czy tekst "Modlitwy" jest autorstwa p. Geppert?
Oczywiście!!! Przecież nie od dziś wiadomo, że Jacek Kaczmarski śpiewał sporo piosenek Edyty Geppert.... :rotfl:

A tak serio, to myślę, że autor tego artykułu pomylił "Modlitwę" Jacka z piosenką "Zamiast" do słów Magdy Czapińskiej i muzyki Włodzimierza Korcza, śpiewanej rzeczywiście przez Edytę Geppert. ("Ty Panie tyle czasu masz...")
Odpowiedz
Cóż... Dlaczego nie jestem zdziwiony tą ignorancją u radiomaryjnego apologety? :Smile
Odpowiedz
Kuba Mędrzycki napisał(a):
Oczywiście!!! Przecież nie od dziś wiadomo, że Jacek Kaczmarski śpiewał sporo piosenek Edyty Geppert....
Wiedziałem, że ta piosenka nie jest autorstwa JK, ale nie miałem pojęcia, kto ją napisał, stąd to pytanie Smile)
Odpowiedz
A czyja niby jest?? :o
Chyba,że sugerujesz,że Kaczmarski był natchniony pisząc to...

[ Dodano: 24 Grudzień 2006, 13:12 ]
A tak - to ironia była Smile Wybacz - po lekturze radiomaryjnego tekstu inaczej patrzy się na świat Smile
Odpowiedz
acmorgop napisał(a):Wiedziałem, że ta piosenka nie jest autorstwa JK, ale nie miałem pojęcia, kto ją napisał, stąd to pytanie Smile)
?? Co proszę?
Odpowiedz
To_była_ironia Tongue
Odpowiedz
Alek napisał(a):To_była_ironia Tongue
Ale ciągle nie rozumiem, co miała na celu. :niepewny:
Odpowiedz
A gdyby jeszcze autor wiedział, że zacytował tekst człowieka, który ma korzenie żydowskie i jeszcze się tym szczyci? Wink
Odpowiedz
Cytat:myślę, że autor tego artykułu pomylił "Modlitwę" Jacka z piosenką "Zamiast" do słów Magdy Czapińskiej i muzyki Włodzimierza Korcza, śpiewanej rzeczywiście przez Edytę Geppert. ("Ty Panie tyle czasu masz...")
Edyta Geppert spiewala tez "Modlitwe do dobrego Boga" J.Ficowskiego. Nie tlumaczac popelniajacego blad - skojarzen moglo byc wiele.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości