Forum o Jacku Kaczmarskim
Koszulka - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poezja (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Koszulka (/showthread.php?tid=922)

Koszulka - Michal892 - 04-13-2005

Jaki tekst byście dali na koszulkę? Chodzi mi o tekst J.K. Jakąś złotą myśl, aforyzm. Żeby temat nie był tylko dla mnie... to może zapytam... podajcie WASZ ulubiony aforyzm Mistrza... Smile Zapraszam do włączenia się w "postową" pogawędkę Smile.

koszulka - Phete - 04-13-2005

Hm... tak wpadły mi do głowy trzy cytaty Big Grin

"I pamiętaj , że dana ci pamięc. Nie skłam sobie a nikt ci nie skłamie"
"By wolnych poznać po tym , że kulawi"
"Lecz niech czyta , kto umie , niech nauczy się czytać! Niech powraca do słowa! "

Pozdrawiam!

- Łukasz G. - 04-14-2005

Hmm, Jacek napisał tyle pięknych tekstów, że ciężko wybrać ten 1 ulubiony. Jednak ja bym chyba wybrał to, co mam w opisie - zastanawiające dla niezorientowanych w temacie "Bo źródło wciąż bije...", ew. "Ale źródło wciąż bije...".

- misiek-st - 04-14-2005

tomekzemleduch ma ponoć koszulkę z wyszytym tekstem:
tomekzemleduch napisał(a):-.-/---/-.-./..../.-/-./-.-/.-//-/.-./--.././-.../.-/
/--/..//-/.-/-.-/.././--./---//.---/.-/-.-//../--/.--././.-./../..-/--///

:lol:

- Mateo - 04-14-2005

Phete napisał(a):"I pamiętaj , że dana ci pamięc. Nie skłam sobie a nikt ci nie skłamie"
Chyba raczej "nie kłam "...
Jak już koniecznie te cytaty wyszywać na podkoszulku to przynajmniej bez błędów...

Pozdrawiam...

- koziejka - 04-14-2005

Hmm... Dużo by się znalazło, a może: "Pochyleni nad ziarnkiem piasku za nic mamy mroczne nieboskłony", albo "Trzeba jeszcze mieć w co wierzyć, by się z własną pieśnią zmierzyć", "Gorszego ognia Bóg nie wznieci niż ten spod palców jedo dzieci..."

- misiek-st - 04-14-2005

"Polityka mi wisi dorodnym kalafiorem" :lol:

- Łukasz G. - 04-14-2005

misiek-st napisał(a):"Polityka mi wisi dorodnym kalafiorem" :lol:
Dobre! Nie wpadłem na to! Popieram!! Confusedpoko:

- natkozord - 04-14-2005

misiek-st wpadł na ten sam pomysł, co ja... także popieram
a np.
"W nas jest Raj, Piekło i do obu szlaki"

- tom - 04-14-2005

Jak na koszulkę, to może coś kontestatorskiego :
"polityka to w krysztale pomyje"
"rewolucja to czerwone paznokcie "
"zło i dobro jest wieczne-lecz nie musi być wieczny Babilon "
lub łagodnego z przesłaniem
"a ty siej, a nuż coś wyrośnie"
albo komercyjnego:
"wyrwij murom zęby krat"(sic!)

- misiek-st - 04-14-2005

"Może i ja z Twojego ciała dobędę szczery dreszcz kochanki" :]
A poważnie - mój ulubiony 'aforyzm' to "Nie po kartach się poznaje przeciwnika"

- Michal892 - 04-14-2005

Widzicie, dzięki za pomysły!!! Może nieco jeszcze rozszerzę post. Na koszulcę mam nieco więcej miejsca niż jedna linijka, można przecież dać całą jedną zwrotkę i jeszcze będzie widoczne Smile). Zatem... zapraszam do kontynuowania swoich wypowiedzi hehe Tongue Tongue .

- Zeratul - 04-14-2005

Ja tam preferuję swój "podpis":
"Kto w twierdzy wyrósł po co mu ogrody
Kto krew ma w oczach nie zniesie błękitu
Sytość zabije nawykłych do głodu
Myśl upodlona nie dźwignie zaszczytów."
Może trochę "ostry", ale prawdziwy.

BTW w kwestii "sytości zabijającej nawykłych do głodu", mój historyk w LO opowiadał nam, że gdy "utworzono" w Z.S.R.R.i polską armię (podczas II WŚ), to wielu mieszkających tam Polaków wyruszyło wraz z wojskiem w kierunku Bliskiego Wschodu. Po długiej podróży wygłodniali ludzie otrzymali ryby od "władz lokalnych", które szybko zjedli w dużych ilościach. Jednak wielu po długim głodowaniu nie wytrzymało takiej ilości pożywienia. I tak "sytość zabiła nawykłych do głodu" (w sensie dosłownym). Nie wiem czy czegoś nie przekręciłem, bo nie pamiętam dokładnie. Może "lokalni" historycy odnieśliby się do tego?

Pozdrawiam
Zeratul

- ann - 04-14-2005

I my - na byle słowo
Na tylne stajem łapki

- Zeratul - 04-15-2005

I jeszcze (dla odmiany :wink: ) "A my nie chcemy uciekać stąd..." jako optymistyczny manifest.

Pozdrawiam
Zeratul

- spalding - 04-15-2005

tyle przeszedlem "zachwytów" tekstami, więc podam ostatni "Dobrze mu tak, niech wie że nie łatwo być świętym" .... Smile

- michalf - 04-16-2005

Oj, jest wiele. Niech będzie "Panika sam nie wiem skąd wiem jest już dla mnie skończona" (ale w całości za długie na koszulkę)

- Michal892 - 04-16-2005

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc Smile. Przy okazji mogłem sobie poczytać ciekawe teksty... co prawda wszystkie udało mi się wcześniej poznać, ale i tak dziękuję!! Smile michalf, ten tekst zmieści się na koszulkę cały Smile Smile. Pozdrawiam!!!

- natkozord - 04-16-2005

"Ale chroń mnie Panie przed zdrowym rozsądkiem" (to nie tekst z żadnej piosenki, ale słowa Jacka)
pozdrawiam

- tom - 04-18-2005

natkozord napisał(a):Ale chroń mnie Panie przed zdrowym rozsądkiem" (to nie tekst z żadnej piosenki, ale słowa Jacka)
Tekst inspirowany prawdopodobnie Osiecką: " Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować, tak zwanej życiowej mądrości, dopóki życie trwa. "

- natkozord - 04-18-2005

mówiło tym do "Pożegnania z bardem"