Forum o Jacku Kaczmarskim
Znasz pan piosenkę Kaczmarskiego "Przejście Polaków..."? - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Media (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Internet (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=35)
+---- Wątek: Znasz pan piosenkę Kaczmarskiego "Przejście Polaków..."? (/showthread.php?tid=7937)Znasz pan piosenkę Kaczmarskiego "Przejście Polaków..."? - Simon - 10-01-2012

"Waldemar Krasowski przyjechał z Małopolski, macha małą flagą z godłem, a pierś przecina mu biało-czerwona szarfa. - Jestem katolikiem, Polakiem, patriotą, mężem i ojcem trzech synów, budowlańcem. W tej kolejności - przedstawia się. Marzy: - Odmieni się cały ten syf. Znasz pan piosenkę Kaczmarskiego "Przejście Polaków przez Morze Czerwone"?

Nuci: "Patrzymy w trwodze na Czerwone Morze./ Za nami ściana świata tego ludów/ Stoi milcząca, czekająca cudu (...) Wtem jeden człowiek, niespełna rozumu /Na kamień włazi i woła do tłumu/ Ja wam powiadam i kto chce, niech wątpi/ Że się to morze przed nami rozstąpi!".

Pan Waldemar wyjaśnia, że te słowa pasują do Jarosława Kaczyńskiego: - Wałęsa to był fałszywy prorok. Ale teraz mamy prawdziwego, tego który nas wyzwoli i przeprowadzi przez Morze Czerwone. To Jarosław."

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wyborcza.pl/1,75248,12582728,Nasz_prorok_Jaroslaw.html">http://wyborcza.pl/1,75248,12582728,Nas ... oslaw.html</a><!-- m -->


Re: Znasz pan piosenkę Kaczmarskiego "Przejście Polaków..."? - Karol - 10-01-2012

Simon napisał(a):"Wtem jeden człowiek, niespełna rozumu /Na kamień włazi i woła do tłumu (...)".

Pan Waldemar wyjaśnia, że te słowa pasują do Jarosława Kaczyńskiego (...)"

Zgadzam się z panem Waldemarem.