Forum o Jacku Kaczmarskim
Tolerancja u Kaczmarskiego - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Poezja (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Tolerancja u Kaczmarskiego (/showthread.php?tid=717)Tolerancja u Kaczmarskiego - yzz - 02-17-2005

Czy Kaczmarski poruszał w swojej twórczości problemy tolerancji? I czy pisał, wyrażał swoje zdanie, nawiązywał do demokracji?


- Niktważny - 02-17-2005

----------------


- Tomek Minkowski - 02-17-2005

Wyjaśnij, co rozumiesz przez "problemy tolerancji".


- Niktważny - 02-17-2005

Co to znaczy 'problemy tolerancji" to chyba można się domyśleć. To są rozmaite zagadnienia z tolerancją związane, a więc na przykład:
- co to jest tolerancja
- granice tolerancji
- co to znaczy być tolerancyjnym
- tolerancja religijna
- tolerancja a obojętność,
itd, itp


- Tomek Minkowski - 02-17-2005

Tak, tak.. ale potocznie mówi się o tolerancji w stosunku do Murzynów (etc.), a nie, na przykład, w stosunku do zła. O problemach współżycia kultur i ras Jacek raczej nie pisał ("postawiłem po sto gram, niech Negr widzi, że gest mam" Smile ), natomiast o reagowaniu na zło - tak. Stąd moje pytanie.


Słonie afrykańskie u Kaczmarskiego - Zeratul - 02-17-2005

"Czy Kaczmarski poruszał w swojej twórczości problemy słoni afrykańskich? I czy pisał, wyrażał swoje zdanie, nawiązywał do zwierząt afrykańskich?
Bo mam taki temat na maturę: "Słonie afrykańskie w twórczości Jacka Kaczmarskiego", a o tym Kaczmarskim to w ogóle nigdy nie słyszałem, ale mam nadzieję, że tu znajdą się życzliwi ludzie którzy przedstawią mi gotowy tekst na dany temat.
Z góry dziękuję.
zyy"

Ach ta dzisiejsza młodzież :twisted:
A samemu popracować nie łaska Tongue

Pozdrawiam
Zeratul


- olaff22(niezalogowany) ;) - 02-17-2005

Zeratul napisał(a):A samemu popracować nie łaska
A po co pracować samemu,jak jest Internet. Teraz obowiązuje taka zasada, że jak czegoś nie ma w internecie, to tego w ogóle nie ma. Masz wątpliwości? Walisz w Net i wiesz wszystko!


- Mateo - 02-18-2005

Hehe...

Ciekawym niezmiernie kiedy ktoś zapyta beztosko:
"Przepraszam że pytam ale o czym wogóle pisał Pan Jacek i o co mu wogóle chodziło bo jakoś nie czytałem niczego co wyszło spod jego pióra..."

Tu już nawet emotikonek nie chce się wstawiać...

Pozdrawiam...


- Mamut - 02-19-2005

A może się zastanowimy czy Mistrz poruszał problemy afrykańskich słoni Zeratula? Big Grin Robią się nie małe jaja. A tak wogóle to czemu ludzie piszą o Jacku nie wiedząc prawie wcale kim był? To już chyba któryś z kolei taki temat... Chyba taki sezon Smile Ale wesoło mi gdy czytam np.
olaff22 napisał(a):yyyyyyyyy? A co, nie znasz tej twórczości?

Coraz bardziej mi się to podoba. Big Grin Chyba nie tylko ja się dziwię co tu się dzieje, prawda?? Pozdrawiam Olaffa22


- yzz - 02-19-2005

Teksty czytałem, ale nie każdy ma wasz intelekt. Nie denerwujcie się tak... Z twórczością Mistrza też jestem zaznajomiony... Ale prócz „Limeryków o narodach” nie kojarzę żadnych piosenek, w których są poruszane problemy tolerancji. A rozumiem przez to wszystko, co się z tym wiąże, nawet w dość luźny sposób. Piszę pracę „Tolerancja – gwarantem demokracji” i chciałem skorzystać z twórczości Kaczmarskiego. Byłbym wdzięczny, gdybyście podali mi kilka pomysłów, ale przecież nie zmuszam. Sam też szukam... Nie jestem jednak aż tak mocno zapoznany z twórczością Mistrza, jak Wy...


- Zeratul - 02-20-2005

No dobra, nie będę taki :wink:
Rzuć okiem choćby na: "Starych ludzi w autobusie" ( :wink: ), "Strącenie aniołów", "Balladę o spalonej synagodze", "Czerwony autobus", "Modlitwę o wschodzie słońca", "Tradycję" ( :wink: ), "Chrystusa i kupców", "Marcina Lutra", "Epitafium dla Sowizdrzała", "Koniec wojny XXX-letniej"... (nie chce mi się dalej szukać) oraz oczywiście "Oddział chorych na rak a la Polonaise".
Ogólnie to sugerowałbym zapoznane się z bogatym zbiorem utworów JK dostępnym na stronie www.kaczmarski.art.pl (to na wypadek jakbyś trafił na to forum przez google :wink: )

Pozdrawiam
Zeratul


- yzz - 02-20-2005

Dzięki Zaratul. Z twórczością zapoznaję się od dawna, ale chyba zapoznam się lepiej Tongue


- mt - 02-20-2005

Widzę, ze tu wielka dysputa wyrosła na tematy tolerancji...tak od siebie, to proponuję jeszcze przyjrzeć się tekstowi "Przyśpiewka bylejaka o europejskości Polaka", i jeszcze "Arka Noego", "Lalka","Opowieść pewnego emigranta", "Lot Ikara". Trochę by się pewnie jeszcze znalazło, ale proponuję samemu poszukać Smile Smile Smile Smile