Forum o Jacku Kaczmarskim
Tournee Krystiana Zimermana - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kultura (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Tournee Krystiana Zimermana (/showthread.php?tid=6638)Tournee Krystiana Zimermana - dauri - 01-06-2009

Cytat:Koncerty Krystiana Zimermana w hołdzie Grażynie Bacewicz w 100. rocznicę urodzin wybitnej polskiej kompozytorki

W dniach 5-13 lutego 2009 roku przyjedzie po dziesięcioletniej przerwie do Polski Krystian Zimerman, który wraz z grupą zaprzyjaźnionych muzyków (Kają Danczowską, Agatą Szymczewską, Ryszardem Groblewskim i Rafałem Kwiatkowskim) zaprezentuje utwory wybitnej polskiej skrzypaczki i kompozytorki Grażyny Bacewicz w 100. lecie jej urodzin.
Informacje i sprzedaż biletów (od 07.01) : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.haluch.com.pl/strona.php?41460">http://www.haluch.com.pl/strona.php?41460</a><!-- m -->
Cytat:Bilety w cenie 150 – 200 zł. W każdym mieście bezpośrednio przed koncertami będą też wejściówki po 40 zł dla studentów.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rp.pl/artykul/2,243982_Krystian_Zimerman_wystapi_w_pieciu_miastach_.html">http://www.rp.pl/artykul/2,243982_Kryst ... tach_.html</a><!-- m -->


Re: Tournee Krystiana Zimermana - Luter - 01-06-2009

Wszystko super, tylko ten repertuar...


Re: Tournee Krystiana Zimermana - Przemek - 01-07-2009

Wow bilety 150-200 zł, całe szczęście, że nie jestem fanem Zimermana, ani Bacewicz Smile))


Re: Tournee Krystiana Zimermana - dauri - 01-07-2009

Druga sonata fortepianowa Bacewiczówny to specjalność Zimermana. Nagrał ją na jedynej chyba płycie wydanej w Polsce (oprócz festiwalowych), wraz z Patetyczną i trzecią sonatą Prokofiewa. Grał też tę sonatę na pierwszym swoim koncercie w Strasbourgu (1976), na którym miałem okazję być.

Bardzo dobrze, że Zimerman promuje muzykę polską, niesłusznie zbyt mało popularną, a także innych wykonawców, a koncerty sytuuje w ośrodkach uniwersyteckich. Może nawet jacyś studenci się wybiorą - a w naszych czasach student na koncercie muzyki poważnej do zjawisko dość rzadkie. W dodatku dochód z koncertów przeznaczył na cel charytatywny, a program będzie wydany na płycie.

Cały projekt znajduje więc moje najgłębsze uznanie. Jedyne, na co można narzekać, to to, że przy tak rzadkim występowaniu w Polsce Zimerman częściowo gra muzykę kameralną, gdzie jego rola sprowadza się w dużej mierze do roli akompaniatora.