Forum o Jacku Kaczmarskim
Sprawa honoru - Dywizjon 303 Kościuszkowski - Zapomniani - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Hyde Park (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=26)
+--- Wątek: Sprawa honoru - Dywizjon 303 Kościuszkowski - Zapomniani (/showthread.php?tid=468)Sprawa honoru - Dywizjon 303 Kościuszkowski - Zapomniani - W dniu 11.11 - 11-11-2004

Sprawa honoru - Dywizjon 303 Kościuszkowski - Zapomniani Bohaterowie,

nie tylko poetom bujającym w obłokach

ale lotnikom polskim dywizjonu 13 Kos 303

bardom 13 grudnia


- duda - 11-11-2004

WOW :wow:


- zbych - 11-11-2004

Żeby uniknąć nieporozumień dodam, że lotników z Dywizjonu 303 szanujemy nie za to, że śpiewali poezję, choć bardów 13 grudnia szanujemy za to, że wysoko latali.


Barwy ochronne - Gościowi - 11-11-2004

"Książka odkrywa przed nami historię Polski w czasie drugiej wojny światowej i dzieje wielotysięcznej armii żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, walczących u boku aliantów. Opowiada o bezustannych zmaganiach Polaków z Hitlerem i Stalinem, o ich długiej walce o niepodległość i o tragicznym rozwianiu tych marzeń w czasie pokoju, który nastąpił."
________________________________________
zawsze aktualne i "Barwy ochronne" film z 1976


- piotru - 11-14-2004

Prawdopodobnie wielka klapa wydawnicz. Nazwisko Dawiesa jako przedmówcy jej nie uratuje. Książka napisana sprawnie - przeczytałem kilka stron wyrywkowo. Miałem nadzieję na dobrą ksiażkę o lotnikach polskich na Zachodzie. Tymczasem to książka o losie Polski w całej II W. Ś. Groch z kapustą. rzecz dobra, kto jeszcze w ogóle nie interesował się historią, no i dla Angoli, którzy co najwyżej wiedzą, gdzie leży Francja, Indie, USA i parę dawnych kolonii. O wojnie na wschód od Łaby praktycznie nie wiedzą nic. Szkoda czasu i pieniędzy.


- Tarko - 11-16-2004

Ja już czytałem, co prawda w oryginale, być może przy tłumaczeniu książka trochę straciła, ale oceniam ją jak najbardziej pozytywnie. Jako całość nie w nosi w sumie nic nowego, ale co chwila można się natknąć na różne "ciekawostki" z okresu II wojny światowej. Jeśli ktoś się interesuje tym okresem może być to naprawdę dobra pozycja


The Times wspomina .... - Mayans - 11-16-2004

Gen. Skalski


- Rugnar - 01-09-2005

Książka raczej popularnonaukowa. Źródło ciekawostek, ale czy rzetelnej wiedzy ? Jak ktoś zresztą zauważył, tytuł moze być mylący. W sumie jest dużo lepszych książek, na które warto wydać pieniądze.

Pozdrawiam, Rugnar.


- jozi02 - 01-26-2005

Szczerze powiedziawszy książka napisana nieźle, neistety znajduje się tam sporo błędów. Jednak i tak trzeba brać pod uwagę to, że w USA jest to najlepiej sie sprzedająca się książka historyczna, dzieki czemu dzieła Polaków mogą być troche bardziej znane. Z tego co wiem w AMeryce szykuje sia nowa książka "Żołnierze Generała Maczka". Chociaż z drógiej strony większość młodych osób czerpie wiedzę o histori głównie z filmów oraz gier komputerowych.

Ps. potym jak przeczytełm tą książke to kupiłem 2 dla moich nauczycieli.


- ann - 01-26-2005

jozi02 napisał(a):Z tego co wiem w AMeryce szykuje sia nowa książka "Żołnierze Generała Maczka"

Piszą to Amerykanie? Ciekawe, bardzo ciekawe


- jozi02 - 01-26-2005

Chodziło mi raczej o tłumaczenie polskiego tytułu który ma wyjść w stanach, Niepamiętam dokładnie gdzie ale czytałem, że ponoć po ksiażce o polskich lotnikach, jest to książka oczekiwana wsród pewnego kregu ludzi.;-)


- ann - 01-26-2005

A to trzeba było tak od razu :]