Forum o Jacku Kaczmarskim
Matura Ustna - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Szkoła (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Matura Ustna (/showthread.php?tid=3531)Matura Ustna - Konrad - 12-02-2006

Moim tematem jest przedstawić twórczość Kaczmarskiego oraz powiedzieć dlaczego nazywany jest bardem współczesności. Mój plan jest prosty, nakreślić sytuacje jaka miała miejsce w PRLu i o samym Kaczmarskim opowiedzieć. A moje pytanie jest o jakąś książkę biograficzną o Jacku a jak byście znali jeszcze jakąś dobrą o PRLu to by było w ogóle ekstra.


- adam_marian - 12-02-2006

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/zyciorys/zyciorys.php">http://www.kaczmarski.art.pl/zyciorys/zyciorys.php</a><!-- m --> - może to choc w małym stponiu sie przyda Wink przegrzeb dobrze strone i forum i na pewno znajdziesz wiele ciekawych rzeczy


- Kuba Mędrzycki - 12-02-2006

Konrad napisał(a):Mój plan jest prosty
Nie byłbym tego taki pewien :/

Co do książek o Jacku, to powinieneś zacząć od "Pożegnania barda". A szybki "kurs" PRLu, to bez wątpienia "PRL dla początkujących" Kuronia i Modzelewskiego.


- fizol - 12-02-2006

A ja myślałem, że jak się wybiera jakiś temat to np. dlatego że się danym tematem dość mocno ineteresuje i mniej więcej wie z jakich źródeł będzie się informacje czerpać Wink

Pozdrawiam
f.


- Eryk - 12-02-2006

fizol napisał(a):A ja myślałem, że jak się wybiera jakiś temat to np. dlatego że się danym tematem dość mocno ineteresuje i mniej więcej wie z jakich źródeł będzie się informacje czerpać
Bynajmniej.
Konrad napisał(a):Mój plan jest prosty, nakreślić sytuacje jaka miała miejsce w PRLu i o samym Kaczmarskim opowiedzieć
Przyłaczam się do Kuby - faktycznie to może być skomplikowane.

A jeszcze w kwestii tematu - nie znam dokładnie Twojego tematu (napisz go w całości, bo to znacznie ułatwia sprawę), ale zwróć uwagę na to, ze mowa jest o bardzie współczesnosci. Czytając Twój post odnosze wrażenie (moge sie mylić - jesli tak jest to mnie popraw), że chcesz się bardziej powiedzieć o Jacku jako bardzie Solidarności, a to nie jest to samo. Przede wszystkim zastanów się nad znaczeniem słów "bard współczesnosci" - ostrzegam, bo sam przygotowując swoja prace zrobiłem ten błąd, ze źle zrozumiałem temat (na szczęsci miałem szanse to cofnąć).


- Filip P. - 12-03-2006

Konrad napisał(a):nazywany jest bardem współczesności.
Co jak co, ale: JAK TO?


W tym moge Ci pomoc - bienia - 12-06-2006

Poszukujesz dobrej ksiazki biograficznej Jacka Kaczmarskiego? -"Jacek Kaczmarski w swiecie tekstow" Krzysztofa Gajdy -jest to naprawde swietna ksiazka, ostrzegam tylko ,ze moga byc problemy ze znalezieniem jej. W ksiegarniach nigdzie jej juz nie ma, z tego co wiem jest jedynie na uniwersyteckich bibliotekach. Sama temat maturalny wzielam o Kaczmarskim i dlugo mi zajelo szukanie tej pozycji. w koncu znalazlam i jestem szczesliwa...Co do zarysu historycznego...polecam przede wszystkim "Komunizm w Polsce -zdrada, zbronia, zaklamanie i zniewolenie" wyd. Kluszczynski tu jest 6 autorow. Ksiazka swietna, ale gruba -ze znalezieniem nie ma wiekszych problemow, dosyc droga. Srednio kolo 70 zl.
Pozdrawiam


- ann - 12-06-2006

bienia napisał(a):oszukujesz dobrej ksiazki biograficznej Jacka Kaczmarskiego? -"Jacek Kaczmarski w swiecie tekstow" Krzysztofa Gajdy
A to jest ksiązka biograficzna?


- bienia - 12-06-2006

Po czesci zawiera elementy biografii, ktorych z pewnoscia nie zaszkodzi znac :]


Re: W tym moge Ci pomoc - OLI - 12-06-2006

bienia napisał(a):Poszukujesz dobrej ksiazki biograficznej Jacka Kaczmarskiego? -"Jacek Kaczmarski w swiecie tekstow" Krzysztofa Gajdy -jest to naprawde swietna ksiazka, ostrzegam tylko ,ze moga byc problemy ze znalezieniem jej. W ksiegarniach nigdzie jej juz nie ma, z tego co wiem jest jedynie na uniwersyteckich bibliotekach.
Pozdrawiam
Można dostać w księgarni, ja swego czasu dostałem w Księgarni im. B. Prusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ale to było jakiś czas temu i nie wiem czy dalej jest tam dostępna.


- Konrad - 12-10-2006

Sorry że dopiero teraz pisze, mój temat: "Zaprezentuj poetycki dorobek polskiego barda współczesności - Jacka Kaczmarskiego oraz wyjaśnij dlaczego zasłużył on na miano barda".


- partycja - 12-10-2006

A Twoim zdaniem zasłużył? Dlaczego?


- gredler - 12-11-2006

Kurczę, temat rodem z "Ferdydurki"...