Forum o Jacku Kaczmarskim
Wszystko o Jacku - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Życie (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Wszystko o Jacku (/showthread.php?tid=3508)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

- gredler - 08-31-2007

Elzbieta napisał(a):Faceci chyba wola 'zdobywac'
Tak!!!
Dzięki, Thomasie.

- Elzbieta - 09-01-2007

Pare informacji -dla statystyki,jesli kogos interesuje:

Komietet ''Støt Solidarność" organizowal Koncerty Jacka Kaczmarskiego w Danii-

1982- listopad, w HelligÅndskirken
1983 - wrzesien, Medborgerhus, Valby
1986 - styczen, ostatni w Medborgerhus przy Aflefeldtsgade

O tym pierwszym Jacek Kaczmarski opowiadal, ze przeniosl sie z gra na oltarz, ze wzgledu na zla akustyke ('Pozegnanie barda')

- berseis13 - 09-05-2007

Elzbieta napisał(a):Wiesz ja mysle, ze czasem jak sie patrzy za bardzo zakochanymi oczami na chlopaka, to go troche odstrasza. Faceci chyba wola 'zdobywac' niz byc' zdobywani' -jesli rozumiecie co mysle. Poza tym Oni byli strasznie mlodzi, moze za mlodzi na ten zwiazek- nie wiem. Moze jeszcze nie dojrzeli do niego.
Oj, już nie przesadzajmy. Czasami wręcz trzeba pogapić się z zachwytem na swojego faceta żeby wiedział że jest najwspanialszy, najzdolniejszy i najpiękniejszy na świecie. Ojciec na pewno należał do tych co lubią być podziwiani, czczeni itp itd.
Na szczęście ja z 'gapieniem' się nie mam problemów, jeśli facet zasłuży na spojrzenie kobiety, powinien je dostać.

-PK

[ Dodano: 5 Wrzesień 2007, 16:44 ]
Poprawię: jeśli zasłużył na spojrzenie SWOJEJ kobiety...

- thomas.neverny - 09-05-2007

berseis13 napisał(a):Czasami wręcz trzeba pogapić się z zachwytem na swojego faceta żeby wiedział że jest najwspanialszy, najzdolniejszy i najpiękniejszy na świecie.
Doskonale Cie rozumiem w tym przypadku... :lol:

NB: To troche offtopic ale zwroc uwage na fakt ze w Twoim podpisie pojawia sie skrot "-PK". Sadze ze - widzac ten skrot - czesc forumowiczow nie za bardzo wie z kim tak na prawde dyskutuje (zaznaczam ze nie chodzi mi o jakies ocenianie czy wydziwianie; w tym przypadku jestem absolutnym pragmatykiem, chodzi mi tylko i wylacznie o unikniecie ewentualnych nieporozumien i o nic wiecej).

PZDR
TN

- pkosela - 09-05-2007

thomas.neverny napisał(a):Sadze ze - widzac ten skrot - czesc forumowiczow nie za bardzo wie z kim tak na prawde dyskutuje
No pewnie, może to być np. Patrycja Kosela Wink

[ Dodano: 5 Wrzesień 2007, 18:19 ]
W sumie Piotr Kosela też, jeśli tekst nie określa jasno płci Big Grin

- thomas.neverny - 09-06-2007

A wiec "= pkosela" :o ... OK, zaczynam lepiej rozumiec co sie dzieje na tym forum :wredny: .
Dzienx za wyjasnienie.

- Elzbieta - 09-06-2007

thomas.neverny napisał(a):zaczynam lepiej rozumiec co sie dzieje na tym forum
No skoro jez sie takie OT zrobilo to przypomne, ze jednym z moich pierwszych postow pkosele nazwalam madra ... mloda kobieta - nie przyszlo mi do glowy patrzec na plec uczestnikow. Ale pieknie potem przeprosilam.

OKI -wrocmy do Jacka. Bede trzy dni w Lundzie z nadzieja na jakies zdjecia z miejsc, gdzie JK bywal, moze i dom, gdzie mieszkal - nie ode mnie zalezy, czy wlasciciel domu pozwoli fotografowac.

- JacekP - 09-08-2007

Wracajac do zdjec Jacka z Seattle, udalo mi sie zrobic maly research. Dowiedzialem sie to i owo i zebralem troche informacji. Czyli mowiac krotko, odwalilem kawal dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty.

Stoiska na targu rybnym na Pike Place Market wygladaja dzis dokladnie tak samo.
Ten pan ze zdjecia z krabami nazywa sie Sol Amon, ma 78 lat i od 51 lat zajmuje sie ta sama praca, czyli sprzedawaniem owocow morza.
Potrawa, ktora Jacek zjada na innych zdjeciach w restauracji Elliot's Oyster House to "Oysters Rockefeller". Sklada sie ona z ostryg pieczonych ze swiezym szpinakiem, Pernod, bekonem i sosem hollandaise.
Ta biala substancja, na ktorej wylozone sa ostrygi to grube ziarna soli morskiej.
Stoliki i krzesla uzywane obecnie, choc bardzo podobne nie sa juz te same.
Stolik stoi w srodkowej czesci restauracji tuz obok wejscia i stoiska osoby przydzielajacej miejsca gosciom i przyjmujacej rezerwacje.

Pozdrawiam,

J.

- thomas.neverny - 09-08-2007

No to ja Ci funduje piwko pod te ostrygi Smile
Na zdrowie !

- Elzbieta - 09-08-2007

Ja tez po piwku -zrobiles jakies zdjecia?

- JacekP - 09-08-2007

Tak, zrobilem. Wysle je pewnie gdzies za tydzien, po powrocie.

J.

- Elzbieta - 09-08-2007

JacekP napisał(a):Tak, zrobilem
Ciesze sie ogromnie - ja postaram sie zrobic z Lund.

- Elzbieta - 09-28-2007

No i bylam w Lund -znow i znow sladami Jacka.Odbierzcie mi piwo, bo bylam pod domem, w ktorym mieszkal i nie zrobilam zdjecia do galerii (miejsca zamieszkania JK). Zrobilam zdjecia w kosciele sw.Ducha w Kopenhadze - w tym, w ktorym, ze wzgledu na zla akustyke JK przeniosl sie z graniem na oltarz. Tyle, ze przeciez nie bedziemy gromadzic wszystkich miejsc gdzie gral...

- Elzbieta - 10-09-2007

Pare osob poprosilo mnie przez e-mail o to zdjecie oltarza , na ktorym w Kopenhadze gral JK. Dajcie znac czy podac link na forum.

- Simon - 10-09-2007

Elzbieta napisał(a):Pare osob poprosilo mnie przez e-mail o to zdjecie oltarza
Nie uważacie, że to już jest przesada? :Smile

- Elzbieta - 10-09-2007

Simon napisał(a):że to już jest przesada
Tez tak uwazalam i nie podalam od razu. Swoje zdjecie wlozylam do Barda, przy stosownym komentarzu Jacka-jako ilustracje. Ale jesli ktos chce to jest mi wygodniej podac link niz wysylac do ludzi osobno.Stad moje pytanie.Chyba, ze wszyscy zainteresowani juz otrzymali kopie.

- dzikakaczka - 10-10-2007

Simon napisał(a):Nie uważacie, że to już jest przesada? :Smile
Jako, że mój poprzedni post został usunięty (słusznie!), tym razem uzupełnię
Simonie, zgadzam się z Tobą, że to przesada.

A w poście usuniętym który wyglądał tak:
:gram:
:poklon:

Zawarłem tą myśl, jeno w obrazkach.
:poklon: tym razem dla Administracji za tak szybką i precyzyjną operację!

- Kuba Mędrzycki - 10-10-2007

Elzbieta napisał(a):Pare osob poprosilo mnie przez e-mail o to zdjecie oltarza , na ktorym w Kopenhadze gral JK.
Ja mogę mieć zdjęcie chodnika, po którym stąpał Mistrz. Jak ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na pw. Big Grin

- gredler - 10-10-2007

Idąc za ciosem, może wrzucimy moje zdjęcie na stronę? Kaczmarski kilkakrotnie uścisnął mi dłoń.

- Simon - 10-10-2007

Ja moge - z takich ciekawszych - dorzucić zdjęcia kilku lad barowych, przy których "spożywane było coś".

- Luter - 10-10-2007

Kuba Mędrzycki napisał(a):Ja mogę mieć zdjęcie chodnika, po którym stąpał Mistrz. Jak ktoś byłby zainteresowany, to zapraszam na pw.
Ja pięknie poproszę.
gredler napisał(a):Idąc za ciosem, może wrzucimy moje zdjęcie na stronę? Kaczmarski kilkakrotnie uścisnął mi dłoń.
Z wielką chęcią. Będę wdzięczny za podanie linka.

- thomas.neverny - 10-10-2007

Ja moge Wam odnalezc na pewnym forum pewien watek w ktorym ustalano jakie fajki palil pewien Mistrz... Big Grin

- gosiafar - 10-10-2007

gredler napisał(a):może wrzucimy moje zdjęcie na stronę? Kaczmarski kilkakrotnie uścisnął mi dłoń.
Twoje jak Twoje, ale Twojej dłoni... koniecznie! Mam nadzieję, że jej od tamtej pory nie myłeś? :rotfl:

- berseis13 - 10-10-2007

Kto chcę zdjęcie pióra którym ojciec chyba nic nigdy nie napisał??

- Kuba Mędrzycki - 10-10-2007

berseis13 napisał(a):Kto chcę zdjęcie pióra którym ojciec chyba nic nigdy nie napisał??
Ja tam bym wolał fotkę miasta, w którym Mistrz nigdy sie nie pojawił. To byłoby dopiero coś!

- tmach - 10-10-2007

A wsi może być? Wink

- Niktważny - 10-10-2007

Kuba Mędrzycki napisał(a):Ja tam bym wolał fotkę miasta, w którym Mistrz nigdy sie nie pojawił. To byłoby dopiero coś!
Mogę wrzucić fotkę, ale najpierw zagadka:
To jest herb miasta, w którym na 99,99% Mistrz nigdy się nie pojawił. Zagadka brzmi oczywiście: co to za miasto?
[Obrazek: 01692.gif]

Podaję że na 99,99% bo 100% pewności nie mam - moze przejeżdzał kiedyś. Ale z całą pewnością koncertu tam nigdy nie zagrał Wink

Mała podpowiedź: W mieście tym znajduje się klasztor. Klasztor jest zajmowany przez żeński zakon o jednej z najsurowszych reguł zycia konsekrowanego. W Polsce są tylko dwa klasztory zajmowane przez ów zakon. Co to za miasto?
[Obrazek: kamedułki%2005.JPG]

- ann - 10-10-2007

Paweł Konopacki napisał(a):Co to za miasto?
Złoczew ( ?? )

- jodynka - 10-10-2007

berseis13 napisał(a):Kto chcę zdjęcie pióra którym ojciec chyba nic nigdy nie napisał??
co tam fotka - wystaw pióro na allegro! :rotfl:

- Niktważny - 10-10-2007

ann napisał(a):Złoczew ( )
Tak jest! W Złoczewie JK nigdy nie grał Big Grin