Forum o Jacku Kaczmarskim
Trochę nie na temat ;) - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Różności (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Ogłoszenia (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Trochę nie na temat ;) (/showthread.php?tid=3012)

Trochę nie na temat ;) - MacB - 08-04-2006

No właśnie.... Do kogo, jak nie do Was, mam się zwrócić z prośbą?
Poszukuję nagrania "Dezyderaty" z repertuaru Piwnicy Pod Baranami, ale...
Ale nie tej wersji koncertowej, której pełno w sieci - tej z długimi oklaskami na końcu. Ja szukam nagrania, które pamiętam z emisji w "Zapraszamy do Trójki" sprzed...ho, ho, ho - sam nie pamiętam ilu lat; może piętnastu, może dwudziestu...
W zasadzie zaśpiewane było podobnie: taki sam chór kobiecych głosów, tekst oczywiście dokładnie ten sam (różni się od pełnej wersji tekstowej!), ale aranżacja była (o ile mnie pamięć nie myli) nieco inna - solowe skrzypce były chyba wydobyte bardziej na plan pierwszy.
Krótko: jeśli ktoś z Was ma inne, niż krążące teraz po Sieci (sprawdziłem eMule i nieliczne z czynnych linków www do tej empetrójki), wykonanie tej pieśni, to proszę o kontakt.
Dziękuję
Maciek

Re: Trochę nie na temat ;) - dauri - 08-04-2006

MacB napisał(a):No właśnie.... Do kogo, jak nie do Was, mam się zwrócić z prośbą?
No właśnie... coś będę na pewno miał, ale poszukam dopiero za 2 tygodnie (jutro jadę na żagle). W ostateczności wezmę to nagranie "krążące" i domiksuję skrzypce na pierwszym planie Wink

Pozdrawiam
Dauri

P.S. W przyszłości pisz lepiej tak:
"No właśnie.... Do kogo, jak nie do Ciebie, [you], mam się zwrócić z prośbą?"

- Nowhere Woman - 08-04-2006

Proszę, proszę... moderacja zaczyna zabawę znacznikami.
Kto by pomyślał Smile)

- Simon - 08-04-2006

Maćku - rozsyłam wici. Namierzanie rozpoczęte (niezależnie od znacznika) Smile

- Brzeginka - 08-04-2006

dauri napisał(a):P.S. W przyszłości pisz lepiej tak:
"No właśnie.... Do kogo, jak nie do Ciebie, Brzeginka, mam się zwrócić z prośbą?"
zaraz zaraz.... a co ja mam do tego?? chyba nie rozumiem....

- Simon - 08-04-2006

Maćku - mam wersję (oprócz tej z długimi oklaskami), którą zapowiada Skrzynecki, mówi o podarkach za wielkie pieniądze.
Interesuje Cię?

- MacB - 08-04-2006

Jak możesz, to podeślij.

- Wojti - 08-04-2006

No cóż, poszukam "Dezyderaty". Nie wiem, czy znajdę akurat tą.

- Kuba Mędrzycki - 08-04-2006

MacB napisał(a):Ale nie tej wersji koncertowej, której pełno w sieci - tej z długimi oklaskami na końcu.
Tego z TRóJKI nie znam, ale to z oklaskami z teatru STU jest fantastyczne Smile
Swoją drogą, możnaby otworzyć osobny "piwniczny" dział na forum.
Temat jest ogromny, a i Jacek także był z Piwnicą w jakimś stopniu związany.

- MacB - 08-04-2006

Trójka wtedy nadawała jakieś "piwniczne" wykonanie - to nie było nagranie "trójkowe". Dawno to było, ale mam wrażenie, że mogła to być nawet rejestracja studyjna....albo z jakiegoś kameralnego występu.
Pamiętam jeszcze, że ludzie po emisji prosili o powtórki i puszczali "Dezyderatę" kilka razy w ciągu krótkiego czasu.
Właśnie sobie uświadomiłem, że to już siedemnaście lat od zmiany ustroju, a tamto było na pewno za komuny.

- Kuba Mędrzycki - 08-04-2006

Eee, za komuny w Trójce, to ja tylko Obławę pamiętam Smile

- Maraz - 08-05-2006

dauri napisał(a):W przyszłości pisz lepiej tak:
"No właśnie.... Do kogo, jak nie do Ciebie, Maraz, mam się zwrócić z prośbą?"
Nowhere Woman napisał(a):moderacja zaczyna zabawę znacznikami
Hmmmm..... Jak to działa? Smile
No ale czuje się zobligowany więc rozpoczynam poszukiwanie Wink

pzdrwm

Maraz

- Elessar - 08-05-2006

Tak offtopowo mówiąc wpisujesz między tymi nawiasami [] you. Smile

- ann - 08-05-2006

Kuba Mędrzycki napisał(a):Swoją drogą, możnaby otworzyć osobny "piwniczny" dział na forum.
Taki temat to proszę w uwagach o forum Wink Ale jeśli będzie wiecej głosów "za" to przemyślimy Smile

- MacB - 08-06-2006

ann napisał(a):Ale jeśli będzie wiecej głosów "za" to przemyślimy
A można być "przeciw"? Wink

Jest już takie forum w Sieci, na którym jego Patron zajmuje miejsce marginalne, gdzie dyskutuje się o mnóstwie postaci, owszem - często związanych, ale jednak tylko związanych z osobą Patrona. A chce się tam dyskutować na wiele więcej tematów.
Tu masz przykład*

Czy tą drogą chcesz, droga Ann, podążać?
Niech mój offtopic nie stanie się zalążkiem zmian. Przecież zawsze o Piwnicy możemy sobie porozmawiać w Hyde Parku - nie musi to być miejsce wyłącznie kłótni Wink

--------------
*pozwoliłem sobie na link ufając, że nie wprowadzono tu retorsyjnych przepisów w regulaminie (a przeczesywać paragrafów mi się teraz nie chce) Wink

[ Dodano: 6 Sierpień 2006, 11:37 ]
Wracając do tematu "nie na temat" chciałbym podziękować za odzew, choć tamtego nagrania nadal nie mam.
W korespondencji prywatnej z ofiarodawcą innej wersji "Dezyderaty" już o tym wspomniałem, ale chciałbym się tym podzielić również z pozostałymi.
W załączniku mały plik muzyczny, w którym zestawiłem dwa fragmenty (jeden może nawet bardziej "na temat" Wink ).
Pytanie do muzyków: jak się nazywa takie coś?

- Kuba Mędrzycki - 08-06-2006

Ja+Dezyderata Wink))
A tak serio, to nie spotkałem się z jakimś fachowym określeniem, takiego rozwiązania muzycznego. Ot, po prostu się gra oktawami po gamie, albo chromatycznie, czyli co pół tonu w górę bądź w dół.

- ann - 08-06-2006

MacB napisał(a):Jest już takie forum w Sieci, na którym jego Patron zajmuje miejsce marginalne, gdzie dyskutuje się o mnóstwie postaci, owszem - często związanych, ale jednak tylko związanych z osobą Patrona. A chce się tam dyskutować na wiele więcej tematów.
Tu masz przykład*

Czy tą drogą chcesz, droga Ann, podążać?
Bez przesady Macku Big Grin
Po prostu chciałam powiedzieć, że jeśli rzeczywiście potrzebujecie jakiegoś nowego działu to jesteśmy otwarci na (rozsądne) propozycje Wink

- MacB - 08-06-2006

ann napisał(a):jesteśmy otwarci na (rozsądne) propozycje
A w to z kolei ja nie wątpię Smile