Forum o Jacku Kaczmarskim
Czy ktoś wie co to za płyta ?? - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ciekawostki (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Czy ktoś wie co to za płyta ?? (/showthread.php?tid=1570)Czy ktoś wie co to za płyta ?? - czapon - 09-12-2005

Posiadam taką płytkę, zdjęcie w załączniku. Ponieważ nie znalazłem jej w dziale dyskografia, postanowiłem zapytać. Może ktoś wie co to jest ?
Nie posiadam okładki. Podobno miało to być Live'97. Po części się zgadza, tylko tak jakby w pigułce.
1. Nie lubię
2. Krzyk
3. Świadectwo
4. Rejtan, czyli......
5. Wygnanie z Raju
6. Ballada o spalonej synagodze
7. Wróżba
8. Sen Katarzyny II
9. Pompeja
10.Ambasadorowie
11.Przeczucie, czyli ......
12.Epitafium dla Brunona Jasińskiego
13.Drzewo genealogiczne
14.Jan Kochanowski
15.Bob Dylan
16.Epitafium dla W.Wysockiego

Z góry dzięki za pomoc Smile Pozdrawiam


- Kamil - 09-12-2005

Spis piosenek przypomina unikatowe wydanie "Koncert '97". Jest to najprawdopodobniej część pierwsza tego koncertu. Co do "obrazu" płyty, to wiem, że takie plany były (czyli nagranie Beniowskiego), bo kiedyś na ten temat dyskutowaliśmy. Pozdrawiam


- Pietruch - 09-12-2005

:-o Wow, ulica Hawajska, to tuż przy mnie. Ta Fundacja ciagle tu działa?


- Niktważny - 09-12-2005

A skąd masz ta płytę? I co to za fundacja z ulicy Hawajskiej w Warszawie? Numer jest nieaktualny - nikt go nie odbiera. Pod adresem podanym na płycie są jacyś abonenci prywatni.

"Hrabiego beniowskiego przypadki"? Coś przeoczyliśmy?


- czapon - 09-12-2005

Witajcie.
Ja ta płytę (nawet dwie) dostałem od Pana (przepraszam jeśli przekręcę nazwisko) Roszkowskiego (nie wiem jak się pisze) .
Nie miałem okazji mu podziękować, więc przy okazji gdyby zaglądną tutaj, wielkie dzięki .
Zgadaliśmy się o ile dobrze pamiętam na koncercie J.K. w Krakowskiej Rotundzie w 2000r. Obiecał i przysłał. Myślę że część forumowiczów wie o kogo chodzi.

pozdrawiam


- Niktważny - 09-12-2005

czapon napisał(a):Zgadaliśmy się o ile dobrze pamiętam na koncercie J.K. w Krakowskiej Rotundzie w 2000r
To znaczy w roku 2000 istniała jakaś Fundacja Jacka Kaczmarskiego?

Z tym Beniowskim to też ciekawa rzecz, bo na płycie jest jakby zapowiedź wspólnego dzieła Kaczmarskiego i K. Dębskiego czyli niejako potwierdzenie tego, co JK mówił w 2003 r. A mówił tak:Marzyłem o tym, by korzystając z mojego australijskiego żywota, napisać operę o Beniowskim, ale to jest rok, dwa lata pracy. Przeprowadzałem już rozmowy z kompozytorami w Polsce. Jednak podczas walki z rakiem należy unikać stresu, a twórczość wiąże się ze sporym stresem. Więc ja to pisanie libretta odkładam na później.
Ciekawe zatem, na jakim etapie były prace nad operą w chwili wypowiadania powyższych słów i w chwili wydawania tej dziwnej płytki. No bo, jak rozumiem, skoro trwały rozmowy z kompozytorami to chociaż zarys libretta, jakiś szkic był?

Czaponie, a kto tą płytkę wydał? Jest do niej jakaś okładka? Nie wygląda to CD ani na dzieło Pomatonu ani na produkcję Polskiego Radia. Jest tam jakaś oficyna wymieniona? Scutum (istniało jeszcze w 2000 r?) ?


- Andrzej Brzezik - 09-12-2005

Witam. Wiem i to nie mało o panu Roszkowskim. Niestety to zdanie jest negatywne. Nie chcę więcej się wypowiadać. Często zmienia numery telefonów, ostatni jaki mam pochodzi z Katowic, co oznacza, że tam można go spotkać.


- Luter - 09-12-2005

Postać Władka Roszkowskiego jest dość dobrze znana niektórym Forumowiczom. Nie wiem czy wszyscy kojarzycie, ale to jemu dedykowane jest płytowe wykonanie piosenki "Przy ołtarzu baru".
Mniej więcej rok temu nabyłem na allegro "Plażę dla psów" z dedykacją dla Włodka.

KN.


- Andrzej Brzezik - 09-12-2005

A co do płyty, którą podarował pan Roszkowski, to mogę poświadczyć, że taką też od niego otrzymałem.


- czapon - 09-12-2005

olaff22 napisał(a):Czaponie, a kto tą płytkę wydał? Jest do niej jakaś okładka? Nie wygląda to CD ani na dzieło Pomatonu ani na produkcję Polskiego Radia. Jest tam jakaś oficyna wymieniona? Scutum (istniało jeszcze w 2000 r?) ?
Zapewniam Cię Olaffie, że nie mam nic więcej, tylko to co widać na skanie.
Właśnie dlatego zapytałem forumowiczów. Myślałem, że ktoś ma okładkę do takiej płytki. Prawdę mówiąc, nie miałem pojęcia, że przyśle mi taką płytę. Rozmawialiśmy o Live'97, pan W.R. wspominał, że zostały same gołe płyty (znaczy bez okładek) i jeśli mi to nie przeszkadza to bardzo chętnie mi przyśle. Nie miałem wtedy internetu i tak jakoś zostało, byłem przekonany, że to Live'97. Nic więcej nie wiem, ani na temat płyty, ani też fundacji, przykro mi Sad.
Pozdrówka dla całego TŁC


- Niktważny - 09-12-2005

Andrzej Brzezik napisał(a):A co do płyty, którą podarował pan Roszkowski, to mogę poświadczyć, że taką też od niego otrzymałem.
A jesteś w stanie stwierdzić, czy materiał na tej płycie jest wyborem piosenek z dwupłytowego albumu "Koncert 97"?

Po drugie, czemu ten album miał służyć? Był rozdawany (jak niegdyś "Stajenka")? Sprzedawany?


- czapon - 09-12-2005

KN. napisał(a):Nie wiem czy wszyscy kojarzycie, ale to jemu dedykowane jest płytowe wykonanie piosenki "Przy ołtarzu baru".
Dokładnie o tego Pana chodzi.


- GSz - 09-20-2005

czapon napisał(a):...Prawdę mówiąc, nie miałem pojęcia, że przyśle mi taką płytę. Rozmawialiśmy o Live'97, pan W.R. wspominał, że zostały same gołe płyty (znaczy bez okładek) i jeśli mi to nie przeszkadza to bardzo chętnie mi przyśle. Nie miałem wtedy internetu i tak jakoś zostało, byłem przekonany, że to Live'97.
A czy masz z nim jeszcze kontakt, czy jest szansa na taką płytę. Byłbym bardzo zainteresowany. Pozdrawiam


- czapon - 09-20-2005

Przykro mi, ale nie .
Miałem tel. kom. ale gdy chciałem podziękować, stale skrzynka była pełna.
Sad
Pozdrawiam


- adme - 09-21-2005

olaff22 napisał(a):"Hrabiego beniowskiego przypadki"? Coś przeoczyliśmy?
W jakimś wywiadzie (niestety nie pamiętam którym) Jacek mówił, że po przyjeździe do Polski z Australii chce właśnie napisać dramat o Beniowskim, że to wspaniała postać i że dziwi się, że tylko Słowacki poruszył ten temat
(btw. wie ktoś który to wywiad...?)


- Niktważny - 09-21-2005

adme napisał(a):przyjeździe do Polski z Australii chce właśnie napisać dramat o Beniowskim, że to wspaniała postać i że dziwi się, że tylko Słowacki poruszył ten temat

Ja znam wywiad, już z okresu choroby, w którym mówił, że Beniowskiego zamierzał pisać, że rozmawiał z kompozytorami itd, ale z powodu terapii plany musi odłożyć..
Rozumiem, że te rozmowy z, między innymi, K. Dębskim, odbywały się mniej więcej w tym okresie, z którego pochodzi płyta prezentowana przez Czapona.
adme napisał(a):wie ktoś który to wywiad...?
Wywiad z "GW" pt. "Wszystko, co piękne jest tutaj".
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/media/wywiady/wszystko.php">http://www.kaczmarski.art.pl/media/wywiady/wszystko.php</a><!-- m -->