Forum o Jacku Kaczmarskim
Publikacje poświęcone Jackowi - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Sprawy techniczne (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Uwagi o stronie i forum (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Publikacje poświęcone Jackowi (/showthread.php?tid=1543)Publikacje poświęcone Jackowi - Karol - 09-08-2005

Nie wiem, pod który wątek się podpiąć Smile, więc piszę w oddzielnym.
Uwagi techniczne:
1) Seweryna Wysłouch to kobieta (zatem "prace Seweryny Wysłouch"),
2) sugerowałabym jednak większą konsekwencję w zapisie adresów bibliograficznych. Jeśli przy magisterkach podajemy miejsce powstania, to wszędzie, jeśli przy publikacjach miejsca i daty druku, to też w każdym przypadku. Ja wiem, że łatwiej było po prostu skopiować z Wikipedii Wink, ale na stronie docelowej wypada już ujednolicić zapis.
3) Na jakiej podstawie umieszczane zostają tytuły prac magisterskich? Zgłoszenie autora? Bo na U.Wr. powstało kilka takowych, ale nie wiem, czy wolno mi wzmiankowac o nich bez zgody twórców.

[ Dodano: 2005-09-08, 11:58 ]
A "COŚ się stało z naszą klasą" to wywiad z ELLE, nie z Super Expressu, jak sugeruje zapis w dziale "Wywiady"


- lodbrok - 09-08-2005

Karol, a czy podanie tytułu czyjejś pracy magisterskiej do wiadomości publicznej jest jakimś wykroczeniem? Dla mnie to jest tak jak z podaniem do wiadomości publicznej czyjejś dyskografii. Zrobić to może każdy bez żadnych konsekwencji. Natomiast wykorzystanie samej pracy, tak jak utworu muzycznego (choćby jej lub jego fragmentów) bez zgody autora byłoby na pewno już wykroczeniem (przestępstwem?) i jest niedopuszczalne. Jestem za tym, żebyś o ile to mozliwe, podała te tytuły i autorów. Najlepiej byłoby się z nimi skontaktować i zapytać o zgodę, ale pewnie będzie to bardzo trudne. Myślę, jednak, że opublikowanie tytułów tych prac może być tylko korzystne dla ich autorów bo może ktoś się tymi pracami zainteresuje. Wątpię by mieli coś przeciwko temu. A w końcu - po co pisze się pracę? Pozdrawiam


- Zeratul - 09-08-2005

Pytanie tylko, czy dane autorów są publicznie dostępne w Internecie?
Jeżeli nie, to przed ich zamieszczeniem należałoby jednak zapytać zainteresowanych o zgodę.

Pozdrawiam
Zeratul


- Karol - 09-08-2005

Ależ, lodbroku, nie unoś się tak Smile. Ja nie mówię, że jest wykroczeniem, tylko - że nie wiem, na jakiej zasadzie ten poddział jest prowadzony, czy autorzy sami się zgłaszają (i wtedy nie mam prawa się wtrącać), czy funkcjonuje to na zasadzie "wyszperania". Pozdrawiam również.

[ Dodano: 2005-09-08, 12:12 ]
Zeratul, nie jestem stuprocentowo pewna: zgłaszając pracę magisterską na uczelni, wyraża się zgodę na wprowadzenie nazwiska i tytułu do baz naukowych... więc chyba nie jest konieczne pytanie o zgodę na umieszczenie personaliów (z zastrzeżeniem uwag w moim poprzednim poście). Ale kłócić się nie będę Smile. Poza tym internet jako narzędzie weryfikacji bywa złudne, bo skąd pewność, że ktoś nie umieścił tam danych autorów bez ich wiedzy?


- lodbrok - 09-08-2005

Ależ ja się wcale nie uniosłem. Po prostu nie użyłem emotikonów, może stąd to wrażenie Smile ?
O ujawnieniu czyichś danych z tego co wiem można mówić wtedy, jeśli z całą pewnością można zidentyfikować daną osobę, czyli np. gdyby oprócz imienia i nazwiska ujawniony został czyjś numer PESEL lub adres zamieszkania. Wtedy, mogłyby być problemy. No ale może jakiś prawnik się wypowie?
Jakim trybem były na stronie umieszczane poszczególne prace i ich tytuły tego nie wiem ale domyślam się, że ich twórcy raczej sami się zgłaszali w tym celu albo Art je odszukał. On sam na pewno się wypowie na ten temat.


- Karol - 09-08-2005

Obyśmy w naszej praworządności nie popadli w paranoję Smile. Oddzielając dwie sprawy: zamieścić nazwisko, moim zdaniem, można z przyczyn, o których napisałam powyżej. Inna rzecz, czy warunkiem zamieszczenia na tej stronie pracy jest zgłoszenie autora i tu rzeczywiście oddajmy decydujący głos adminom.
PS. Z tą jednoznacznością też nie jest tak - dane osobowe to te, które pozwolą Cię zidentyfikować jako Ciebie i nie zawsze do tego potrzebny jest aż PESEL (vide: promocje i inne akcje marketingowe).


- lodbrok - 09-08-2005

Karol napisał(a):PS. Z tą jednoznacznością też nie jest tak - dane osobowe to te, które pozwolą Cię zidentyfikować jako Ciebie i nie zawsze do tego potrzebny jest aż PESEL (vide: promocje i inne akcje marketingowe).
Ja podałem PESEL jako przykład Smile . A w akcjach promocyjnych, chodzi głównie o adres. To jest najcenniejszy towar.


- Artur - 09-08-2005

Karol napisał(a):Nie wiem, pod który wątek się podpiąć, więc piszę w oddzielnym.
I bardzo dobrze Smile
Karol napisał(a):1) Seweryna Wysłouch to kobieta (zatem "prace Seweryny Wysłouch"),
Poprawione
Karol napisał(a):2) sugerowałabym jednak większą konsekwencję w zapisie adresów bibliograficznych. Jeśli przy magisterkach podajemy miejsce powstania, to wszędzie, jeśli przy publikacjach miejsca i daty druku, to też w każdym przypadku. Ja wiem, że łatwiej było po prostu skopiować z Wikipedii, ale na stronie docelowej wypada już ujednolicić zapis.
Też to zauważyłem, ale tamte prace są na stronie, dane potrzebne do zindyfikowania są zawarte w nich samych. Jakieś propozycje? Chętnie poprawię Smile
Karol napisał(a):3) Na jakiej podstawie umieszczane zostają tytuły prac magisterskich? Zgłoszenie autora? Bo na U.Wr. powstało kilka takowych, ale nie wiem, czy wolno mi wzmiankowac o nich bez zgody twórców.
Autorzy sami się zgłszali i prosili o zamieszczenie. Informacje o innych pewnie bym zamieścił, ale samych prac na pewno nie.