Forum o Jacku Kaczmarskim
Elektroniczna wersja "Murów" - Wersja do druku

+- Forum o Jacku Kaczmarskim (https://kaczmarski.art.pl/forum)
+-- Dział: Jacek Kaczmarski (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ciekawostki (https://kaczmarski.art.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Elektroniczna wersja "Murów" (/showthread.php?tid=1064)

Strony: 1 2 3 4 5

- spalding - 05-18-2005

fizol napisał(a):moze nie do konca mi o to chodzilo...raczej o takie wersje duuzo inne, albo troche przegiete ( jak np. niektore piosenki z "galerii").
troszke mi ulzylo Smile i przy okazji zapraszam do otwartosci i braku ortodoksji Smile Fani Dylana w jakiejs czesci tez kreca sie nerwowo na dzwieki "All Along The Watch Tower" Hendrixa, :roll: a przeciez to takie piekne wykonanie Smile Smile Smile

Zupelnie oddzielny apel o otwartosc Smile ja naprzyklad dzialam w druga strone Tongue trzesie mnie jak ktos proboje wykonac utwor tak samo , z maniera w glosie i dzwiekiem identycznym, i jakos nigdy nie jest tak samo Tongue

- fizol - 05-18-2005

ortodoksji raczej mi nie zarzucisz Smile chodzilo mi o wersje ktore byly momentami (dla mnie, powtarzam: dla mnie) wrecz karykatura oryginalnej wersji.wszak Kaczmarski sam sie krzywil gdy uslyszal jazzowa wersje "murów"...
a propos spiewania dokladnie jak w oryginale to np. przy spiewaniu wspomnianego dylana unikanie jego maniery prowadzi (imho) do utraty jego klimatu.oczywiscie wazny jest tekst itd, ale akurat w niktorym przypadku troche ponasladowac trzeba.

- michalf - 05-18-2005

Zgadzam sie, nie wyobrazam sobie "Boba Dylana" bez odrobiny nasladownictwa Tongue

- spalding - 05-18-2005

a ja sobie nadal wyobrazam ("Like A Rolling Stone") ale jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje Smile wiec pzdrw... i tak miedzy nami, czekam na grajacych Kaczmarskiego z wlasna iskra ... kilku takich po drodze spotkalem... nie przejmowali sie szczegolami , dorzucili swoja charyzme ... no ale, z doswiadczenia wiem ze na tym forum temat nie zawsze jest mile widziany Wink

- lodbrok - 05-19-2005

Nie sądzę Spaldingu, żeby nie był mile widziany. Nie ma tematów tabu i każdy wyraża to co myśli. A że Ty do tego piszesz zawsze z sensem i dużą kulturą, nie widzę powodu żebyś się powstrzymywał od wygłaszania swoich opinii. Pozdrawiam Smile

- spalding - 05-19-2005

to w takim razie pomysle nad otowrzeniem posta , ktory moze pomogl by odszukac takie osoby (czyt. wykonania) Smile najpierw jednak poszukam czy taki post nie istnieje przez przypadek gdzies w ostepach forum Wink
niestety nie raz juz odbilem sie od argumentow, ktore to uslyszalem zadajac pytanie : "czemu to wykonanie Tobie się nie podoba" Smile Zazwyczaj brzmialy "Bo nie!" lub "Bo nie jest tak samo" .... jak ja to nazywam ortodoksyjnych sluchacz JK spotkac mozna rowniez tutaj i stad moja asekuracja w temacie Smile ot nie lubie wywolywac dyskusji w ktorej zamiast argumentow i otwartosci mozna znalezc tylko ... no wlasnie Smile

w wolnej chwili zaloze temat i oczywiscie z wiara w czlowieka bede czekal na pozytywne rozczarowanie Wink

pzdrw

- lodbrok - 05-19-2005

No na jednomyślność odbiorców to nie ma co liczyć. Zawsze będą opinie wyważone, rozsądne oraz kontrowersyjne czy nawet dla niektórych nie do przyjęcia. Ale uważam, że nie trzeba się tym przejmować tylko postępować zgodnie z przysłowiem: psy szczekają karawana jedzie dalej :wink: . Pozdrawiam

- fizol - 05-19-2005

Spalding napisał(a):miedzy nami, czekam na grajacych Kaczmarskiego z wlasna iskra ... kilku takich po drodze spotkalem... nie przejmowali sie szczegolami , dorzucili swoja charyzme ...
zgadzam sie spaldingu z toba jak najbardziej. oczywiscie nawet odtwarzanie jest sztuka jesli sie to robi dobrze (ale juz byla o tym dyskusja Tongue ) i wielka wartosc ma dodawanie czegos od siebie, oczywiscie w granicach dobrego smaku, ktore dla kazdego sa inne. nie sposob wszytskim dogodzic, niestety ;/ ale faktycznie dorzucanie czegos swojego, jakiegos "kawalka siebie" jest czyms bardzo przeze mnei cenionym i mam nadzieje ze w tym ogladzie nie jestem sam Smile
pozdrawiam

- michalf - 05-19-2005

Przy graniu JK dodajesz cos z siebie, jesli probujesz wlozyc w to uczucie. Jesli nawet twoje wykonanie jest nasladowcze, to jesli widac w nim to uczucie, cos w nim jest. Zreszta to sie odnosi do wykonywania czyichkolwiek utworow. To takie moje skromne dwa grosze.

- fizol - 05-19-2005

wlasciwie to nie wyobrazam sobie dobrego wykonywania utworów Mistrza bez dawania czegos z siebie...ja np nie potrafie zagrac calkiem odtworczo, zawsze znajduje sie w tym cos ode mnie. moze nie jestem wybitnym grajkiem ale nawet jak wykonanie nie jest wybitne a ma cos klimatycznego (pochodzacego od artysty wykonujacego) to mi sie podoba Smile takie jest moje zdanie

- spalding - 05-19-2005

ave

- fizol - 05-19-2005

to moze by zalozyc jednak osobny temat bo jestesmy troche off topicowi Tongue

- spalding - 05-19-2005

trochę anarchii tez jest potrzbne SmileSmileSmile

- fizol - 05-19-2005

czyli kontynuujemy w tym temacie Smile mam nadzije ze admini przymkna na to oko Tongue

- ann - 05-19-2005

fizol napisał(a):czyli kontynuujemy w tym temacie Smile mam nadzije ze admini przymkna na to oko
mają dobry humor, więc na razie przymkną oko. ale się nie podlizuj Wink

- spalding - 05-19-2005

wszystko wolno hulaj dusza WinkWinkWink macie wiec moze namiary na jakies, nie wiem stronki, nazwiska, miejsca, gdzie proceder nazwijmy to pozytywnego nienasladownictwa ma miejsce... najlepiej z jedna malutka gitarka i kupa wdziecznej charyzmy Smile

stronka JMJ odpada Smile jak rozumiem

- ann - 05-19-2005

spalding napisał(a):wszystko wolno hulaj dusza
aż tak dobrze to nie będzie Tongue

- fizol - 05-20-2005

hehe, na razie stram sie byc grzeczny Tongue a nie sie podlizywacSmile)) moge przestacSmile)

- Karol - 07-20-2005

Przenoszę się z nieopatrznie zdublowanego wątku i tu ponowię pytanie: no to kiedy w końcu nasza publiczna misyjna ma zamiar transmitować koncert?

- Zeratul - 07-20-2005

Karol napisał(a):Przenoszę się z nieopatrznie zdublowanego wątku i tu ponowię pytanie: no to kiedy w końcu nasza publiczna misyjna ma zamiar transmitować koncert?
Dzisiaj nawet mówili, ale zapomniałem :oops:
Sugerowałbym obejrzeć jakiś "państwowy" serwis informacyjny (dzisiaj) - w takim właśnie usłyszałem tą informację.

Pozdrawiam
Zeratul

- Karol - 07-20-2005

Ja zerknęłam w internetowy program misyjnej, ale nic nie było. Spróbuję poszperać gdzie indziej. Dzięki i pozdrawiam.

- lodbrok - 07-20-2005

Oto informacja z onetu:

Jean Michel Jarre wystąpi 26 sierpnia w Gdańsku
Koncert Jeana Michela Jarre'a, który ma uświetnić obchody 25. rocznicy Sierpnia '80, odbędzie się 26 sierpnia w Gdańsku. W środę podpisano kontrakt w tej sprawie.
Koncert ma się odbyć na terenie Stoczni Gdańskiej. Artysta nie weźmie za swój występ honorarium. "Będzie to coś niezwykłego. To będzie Symfonia Gdańska - tak to chcemy roboczo nazywać. Artysta nigdy nie powtarza rzeczy, które komponuje na wydarzenia rocznicowe" - powiedział po podpisaniu kontraktu Stanisław Plakwicz, prezes Fundacji Gdańskiej, organizatora koncertu.
Francuska ekipa przyjedzie do Gdańska na dwa tygodnie przed koncertem aby przygotować widowisko. Będzie to, jak poinformował Plakwicz, ponad sto osób. "Artysta przyjedzie dwa dni przed koncertem. (...) Koszt produkcji całości to prawie 1.4 mln euro" - dodał. Organizatorzy chcą uruchomić sprzedaż biletów od poniedziałku, w 70 miejscach w Polsce oraz przez Internet.
"Ja chciałbym utrzymać to, co powiedziałem, że widzowie, którzy znajdą 30 zł, będą się mogli dostać. Oczywiście będą lepsze sektory, gdzie ta cena będzie dużo większa" - zaznaczył Plakwicz.
Koncert ma się rozpocząć o godz. 20.00 i ma być transmitowany przez telewizję publiczną. Obejrzeć go będą mogli też widzowie TV Polonia i internauci. Przewidywane są co najmniej dwie próby przed koncertem, w tym jedna z udziałem publiczności. Przewiduje się, że widowisko obejrzy ok. 100 tys. osób. Bilety mają być dostępne w sieci sprzedaży komputerowej TicketPro. Będzie też około czterech tysięcy droższych wejściówek dla Vip-ów.

- Tomasz Susmęd - 07-22-2005

Nowe szczegóły (za serwisem gazeta.pl):
"Ekipa Jarre'a podzieliła się na kilka zespołów. - Przedstawiciel artysty przekazał nam partyturę, propozycję obsady, terminy prób - mówi Inga Szczerbińska z Filharmonii Bałtyckiej. Na koncercie 26 sierpnia wystąpi 50-osobowa orkiestra filharmonii pod dyrekcją Michała Nesterowicza oraz 30-osobowy chór Uniwersytetu Gdańskiego. - Nasi artyści dwa dni przed koncertem nagrają część utworu, który będzie wykorzystywany do miksów przez Jarre'a, a sami dadzą występ akustyczny. Utwór raczej nie jest skomplikowany, budowany jest na utworach Jacka Kaczmarskiego, w tym "Murów" - wyjaśnia Szczerbińska.

- Koncert będzie naszym największym przedsięwzięciem od lat. Będzie rejestrowany w najnowszym cyfrowym systemie HD, którego do tej pory nie stosowaliśmy, transmitowany nie tylko w telewizji, ale także za pomocą satelity i w internecie. Kamery będą także w zeppelinie zawieszonym nad stocznią - mówi dyrektor "Jedynki" Maciej Grzywaczewski. - Chcemy oddać klimat tego miejsca, aby były widoczne dźwigi, fragmenty kadłubów."

Pozdrawiam
Tomek

- Petrvs - 07-22-2005

Kurczę zapowiada się bardzo ciekawie... Zastanawiam się czy nie warto byłoby się osobiście wybrać... :roll: Tylko ciekawe jak będzie z biletami i cenami przede wszystkim... Big Grin

- Simon - 07-22-2005

A mnie doszły wieści, że ów koncert sie nie odbędzie, nie pomnę niestety powodów. Ale podobno nawet mówili o tym w mediach. Wiecie coś na ten temat?

- Petrvs - 07-22-2005

Nie, no właśnie trąbią że ma się odbyć więc nie wiem czemu nie... Kiedyś coś było, że ma się nie odbyć bo nie mogli dojść do porozumienia w Polsce co do organizacji i mieli wyznaczony jakiś termin, wszystko zamotane ale to już nieaktualne. To tyle co wiem...

- Zeratul - 07-24-2005

Petrvs napisał(a):Kurczę zapowiada się bardzo ciekawie... Zastanawiam się czy nie warto byłoby się osobiście wybrać... :roll: Tylko ciekawe jak będzie z biletami i cenami przede wszystkim... Big Grin
Bilety w sektorach "dla pospólstwa" ( :wink: ) mają kosztować max 30 zł
Tak przynajmniej twierdzą w TV organizatorzy

Pozdrawiam
Zeratul

- Petrvs - 07-24-2005

Zeratul napisał(a):Bilety w sektorach "dla pospólstwa" ( ) mają kosztować max 30 zł
Tak przynajmniej twierdzą w TV organizatorzy
Co to znaczy w sektorach dla pospólstwa? Gdzie nic nie bedzie widać i ledwo co słychać :lol:

- Zeratul - 07-24-2005

Petrvs napisał(a):Co to znaczy w sektorach dla pospólstwa? Gdzie nic nie bedzie widać i ledwo co słychać :lol:
Dokładniej przedstawiciel bodajże władz lokalnych powiedział, że koncert ma być dostępny dla wszystkich posiadaczy 30 zł, choć są oczywiście lepsze (w domyśle: droższe) miejsca :wink:

Pozdrawiam
Zeratul

- Petrvs - 07-24-2005

Zeratul napisał(a):Dokładniej przedstawiciel bodajże władz lokalnych powiedział, że koncert ma być dostępny dla wszystkich posiadaczy 30 zł, choć są oczywiście lepsze (w domyśle: droższe) miejsca
To w takim razie wiadomo o co chodzi. :x Niestety... Sad