Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Czy Jacek Kaczmarski był Żydem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Leszku,

Wrażenia pozytywne, najbardziej podobał mi się podmiot liryczny imeniem Małgosia, niestety najczęściej sprowadzany do roli podmiotu grzechoczącego. Można było też zarzucić pewną nadreprezentację podmiotów szarpiących.
Donia też bardzo chwaliła Małgosie ale niestety za dużo mi o koncercie nie opowiadała, wiec dlatego Cię zagaduję. Prawdę mówiąc myślałem że kabaret na czym innym polega.
No to pogadajmy przy okazji, nie chciałbym przedłużać OT. W skrócie - też byłem nastawiony na trochę więcej kabaretu, a mniej jazzu. Ale w sumie wyszedłem zadowolony.
Każda okazja jest dobra na pogadanie przy okazji
jak widać
ale faktycznie, nie odchodźmy od tematu
Mój kolega,którego babcia też była Żydówką,mówił mi kiedyś,że gdyby prześledzić pochodzenie wszystkich noblistów,to być może największy procent byłby tych o pochodzeniu żydowskim.Nie wiem czy to jest prawda,ale jest faktem,że i w Polsce wielu wybitnych ludzi miało korzenie żydowskie.Może chodzi o to,że Żydzi przez całe wieki nie mieli swojego państwa i byli często przedmiotem agresji?Musieli więc niejako być "lepsi"niż przedstawiciele państw,w których żyli.To jest chyba potwierdzenie teorii ewolucji i przystosowania do warunków życia.Holendrzy też uchodzą za nację bardzo zaradną i wielu sprawach przodującą .Może właśnie dlatego,że musieli się całe wieki zmagać z siłami natury?To samo można chyba powiedzieć o Skandynawach.Nic się nie dzieje bez przyczyny.Czy wielkość Jacka Kaczmarskiego brała się również z tego,że część jego krwi była żydowska?Tego nie wiem.Może to tylko przypadek?Geny,wychowanie?
melancholik napisał(a):Żydzi przez całe wieki nie mieli swojego państwa i byli często przedmiotem agresji?Musieli więc niejako być "lepsi"niż przedstawiciele państw,w których żyli
Wszak
Jacek Kaczmarski napisał(a):Bo ja chciałem być kimś, bo ja byłem Żyd,
A jak Żyd nie był kimś, to ten Żyd był nikt.
Może stąd dla świata tyle z nas pożytku,
Że bankierom i skrzypkom nie mówią - ty żydku!
Stron: 1 2