Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Gintrowski, koncert w Cytadeli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Czy ktoś może dysponuje i jest w stanie podzielić się nagraniem z tego koncertu? Moje właśnie wczoraj poszło się kochać wraz z całym dyskiem twardym, a było tam sporo niepowtarzalnych wykonań (w sensie - Astrolog, Ja itd. na klawiszę i gitarę. Później już tylko PG leciał z podkładów oriekstrowych). Jako, że teraz już na pewno nie wysłucham tych piosenek na żywo w wersji akustycznej (w zasadzie - w jakiejkolwiek), to bardzo mi na tych nagraniach zależy.

Pozdrawiam!
Czy to na tym koncercie grał Levittoux?
Tak jest.
Nie wiedziałem, że jest jakieś nagranie tego koncertu.
Było jedno. Drastim je miał, ale się nie podzieli i teraz nie ma jak odzyskać...
Nagranie w sensie mojego prywatnego, niezbyt zaawansowanego technicznie. No nic, popytam w takim razie, czy da radę coś z tym dyskiem zrobić, ale średnio to widzę...
Przemek napisał(a):Było jedno. Drastim je miał, ale się nie podzieli i teraz nie ma jak odzyskać...

Z pewnych źródeł wiem, że istnieje jeszcze jedno nagranie. Niestety jego jakość pozostawia wiele do życzenia...
To trzeba je rozpowszechnić, bo i ono w końcu zginie...
Jeżeli jest ktoś zainteresowany - dysponuję nagraniem z Bytomia (Odpowiedź) i Głogowa (przeglądówka, jak wszystkie ostatnie koncerty PG). A co do nagrania z Cytadelii - jeżeli ktoś jest w stanie się podzielić, to byłoby super. Swoją drogą - nie wiedziałem, że tak niewiele osób te koncerty nagrywa, byłem przekonany, że więcej osób będzie ten koncert w stanie udostępnić. Pozdrawiam.
No, ja kiedyś co mogłem to nagrywałem, ale to było w latach 90. czyli w czasach kiedy przenośny sprzęt nagrywający nie był tak łatwo dostępny jak dziś. No i było to nagrywane na taśmie. Część udało mi się zdigitalizować, część poginęła. Cóż, wtedy wydawało się, że te koncerty, zarówno PG jak i JK będzie okazja jeszcze nie raz oglądać...
W ostatnich latach, nie bywałem na koncertach PG(oprócz bodajże jednego), bo przykro to stwierdzić, ale to już nie było to samo. Były one po prostu słabe, bez tego żaru co kiedyś, bez takich emocji, no i bez Łapińskiego.
W każdym razie, dzielę się poniżej trzema nagraniami z pewnego koncertu z warszawskiego liceum Zamojskiego, z roku bodajże 1997? Luter mam nadzieję mnie poprawi, bo on wówczas w tej szkole pracował, no i ma zdecydowanie lepszą pamięć do dat, niż ja :)
Jakość tych nagrań jest jaka jest, no ale to tak w ramach wspominania najlepszych artystycznie czasów pana Przemysława. No i przy fortepianie niezastąpiony akompaniator!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://w828.wrzuta.pl/audio/ajm3nzKkA5w/zamojski-odpowiedz">http://w828.wrzuta.pl/audio/ajm3nzKkA5w ... -odpowiedz</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://w828.wrzuta.pl/audio/6yrhFB8Wlwy/zamojski-dokad..">http://w828.wrzuta.pl/audio/6yrhFB8Wlwy ... ki-dokad..</a><!-- m -->.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://w828.wrzuta.pl/audio/2OMmLrDCCQS/zamojski-smiech">http://w828.wrzuta.pl/audio/2OMmLrDCCQS/zamojski-smiech</a><!-- m -->
Kubuniu, to była jesień 1993 roku. Dobrze pamiętam ten koncert. Wtedy powstawała Sarmatia i wtedy na właśnie kawce po koncercie pytałem Pana Przemysława, dlaczego nie bierze udziału w pracach nad nowym programem. Był to jednocześnie pierwszy rok mojej pracy w Zamoyu.
Kuba Mędrzycki napisał(a):W ostatnich latach, nie bywałem na koncertach PG(oprócz bodajże jednego), bo przykro to stwierdzić, ale to już nie było to samo.
Ja właśnie miałam okazję być wyłącznie na tych granych w ostatnich latach. Oczywiście bardzo mi się podobały pomimo puszczanych zazwyczaj gotowych podkładów, bo wiadomo, że to co innego niż słuchać w domu na płytach. Teraz słyszę, że kiedyś bywało jeszcze lepiej… Rzeczywiście zupełnie inne wykonanie – bardziej wzruszające dzięki emocjonalnej interpretacji (szczególnie „Odpowiedź”). Dziękuję za udostępnienie nagrań.
Drastim napisał(a):Jeżeli jest ktoś zainteresowany - dysponuję nagraniem z Bytomia (Odpowiedź) i Głogowa (przeglądówka, jak wszystkie ostatnie koncerty PG).
Ja zdecydowanie jestem zainteresowany.

Jest jeszcze jedno nagranie, które na pewno by wielu zainteresowało, a ja go nie mam. Chodzi mi o jedno z pierwszych wykonań 17 IX po powrocie PG do koncertowania.
Luter napisał(a):Kubuniu, to była jesień 1993 roku.

Oczywiście! Przesadziłem faktycznie z tym 1997. Chociaż, że to było prawie 20 lat temu?! Jak ten czas zap...
2 listopada minie 20. rocznica premiery Wojny postu z karnawałem.
Cytat:Jest jeszcze jedno nagranie, które na pewno by wielu zainteresowało, a ja go nie mam. Chodzi mi o jedno z pierwszych wykonań 17 IX po powrocie PG do koncertowania.

Z tego, co pamiętam, można takie znaleźć w nagranym przez Drastima koncercie bytomskim.
Popatrzę. Wiem, że nagrywałam, ale było przeraźliwie zimno i mnie telepało. A jeśli mam to i tak na VHS.
reuter napisał(a):
Cytat:Jest jeszcze jedno nagranie, które na pewno by wielu zainteresowało, a ja go nie mam. Chodzi mi o jedno z pierwszych wykonań 17 IX po powrocie PG do koncertowania.

Z tego, co pamiętam, można takie znaleźć w nagranym przez Drastima koncercie bytomskim.
A czy ma ktoś to nagranie (w szczególności Drastim) i byłby gotów się nim podzielić?