Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: [praca magisterska] Obraz Rosji w twórczości J.Kaczmarskiego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Umyśliłem sobie taki temat pracy magisterskiej - studiuję rosjoznawstwo i wydało mi się to sensowne - nie tkwi w tym intencja nieczysta, wszak Mistrz był rusofil antykomunista Smile A Rosja to pokaźna część jego twórczości, przynajmniej piosenek; ja sam fascynację i inspiracje do dalszych badań nad jej kulturą wziąłem właśnie z Kaczmarskiego i o tym chciałbym napisać: jaka ta Rosja wyłania się z jego tekstów, rozjaśnić poszczególne wątki, rozszyfrować metafory, przybliżyć kontekst, wyłuskać nastawienie autora etc. Koncepcję mam, na razie w powijakach, ale czemu nie skonsultować się z ludźmi mądrzejszymi? Piosenki chcę podzielić na kilka kategorii, omówię oczywiście wybrane i te najbardziej bezpośrednio odnąszące się do Rosji, Rosjan i rosyjskiej kultury i historii - "wysockie" piosenki J.K., carski okres, radziecki okres, stosunki ros-pol, sztuka i literatura.
Pytanie o bibliografię: co może się przydać z już istniejących opracowań, może komuś przyjdą jakieś pomysły do głowy za które będę ogromnie wdzięczny; sprawa mniej ważna, ale pewnie więcej osób zabierze głos - jakie piosenki proponujecie? Ew. co z pozycji książkowych samego Kaczmarskiego (niestety, nie czytałem niczego - i nie wiem czy coś znajdę na temat).

Będę zobowiązany za wszelkie konstruktywne uwagi i wskazówki.
Na co liczysz? Że ktoś za Ciebie zrobi kwerendę? Odnajdź wszystkie utwory Kaczmarskiego traktujące o Rosji, wyszperaj opracowania i przedstaw nam wyniki badań, a na pewno ktoś je oceni i doda coś coś od siebie, jeśli zauważy jakieś braki.
russofil napisał(a):Umyśliłem sobie taki temat pracy magisterskiej... Koncepcję mam, na razie w powijakach, ale czemu nie skonsultować się z ludźmi mądrzejszymi?
Śmiało! Skonsultuj.