Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: sobota 26 marca 2011 TVP Kultura 23:10
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
W najbliżą sobotę tj. 26 marca 2011 w TVP Kultura:
23:10 Śpiewa Jacek Kaczmarski
"(...) oprócz piosenek barda usłyszymy również jego wspomnienia związane z pobytem we Francji i stanem wojennym (...)"
23:45 J. Kaczmarski na jazzowo
Interpretacje jazzowe w wykonaniu Anny Serafińskiej, Marii Sadowskiej i Janusza Szrom z towarzyszeniem zespołu pianisty jazzowego Pawła Tomaszewskiego

źródło: "To i Owo"
A nie wiesz czy będą powtórki??? Trochę późno jak dla mnie - rodzice mnie do telewizora nie dopuszczą...
Niestety najprawdopodobniej na powtórkę nie ma co liczyć, przynajmniej do tej pory nigdy się z tym na TVP Kultura nie spotkałem. Nagrałem te programy więc jak jesteś zainteresowana to mółbym je ew. wrzucić na neta.
Ja byłabym zainteresowana Smile Niestety przegapiłam sobotnią emisję...
Ja również jestem zainteresowany!
o co chodzi z tymi prawami autorskimi na youtube? dla mnie to nowość, właśnie się zarejestrowałem i znalazłem takie coś: "Ważne: Bez uzyskania zgody nie możesz przesyłać programów telewizyjnych, wideoklipów, relacji z koncertów ani reklam, jeśli nie jesteś autorem całości materiału."
można zamieszczać programy nagrane w TV czy nie?
Nie wiem, ale jestem zainteresowana Wink Jak się nie da na YT to daj gdzieś indziej.
zatem zapytanie do wszystkich: można na YT wrzucać programy nagrane z TV czy trzeba mieć jakąś zgodę - jakkolwiek by taka zgoda miała wyglądać Smile ja jestem zielony w temacie, wczoraj się dopiero zarejestrowałem na YT i jeszcze nigdy nic nie wrzucałem a szanowni forumowicze mają przecież spore w temacie doświadczenie
aha, jeszcze jedno: max. dł. materiału, jaką mogę wrzuci to 15 min. da się to obejść czy będę musiał materiał podzielić na części?
Przeczytałeś regulamin, którego znajomość potwierdziłeś przy rejestracji?
tak - przeczytałem regulamin - ale jaka z tego nauka ?
czyżbym poruszył temat tabu? :niepewny:
Chociażby to:
regulamin yt napisał(a):7.4 Użytkownik oświadcza i zapewnia, że posiada (oraz, że podczas korzystania z Usług będzie nadal posiadał) wszystkie konieczne licencje, prawa, zgody i zezwolenia wymagane w celu umożliwienia używania przez YouTube jego Treści w celu świadczenia Usług przez YouTube, oraz w celu używania jego Treści w sposób określony dla Usług oraz w niniejszych Warunkach.
W pewnym sensie masz rację, można to określić jako temat tabu.
Z drugiej strony, co robić z archiwami, o których istnieniu nie ma pojęcia instytucja utrzymywana z podatku od luksusu posiadania odbiornika, a nawet jeśli pojęcie ma, to przypomina je (raz na kilkanaście albo i -dziesiąt lat) pocięte w dziwny i często nielogiczny sposób, na ogólnoniedostępnym kanale, późną nocą, albo we środę koło południa...
Według prawa (bądź jego interpretatorów) jest tak, że nagranie tv należy do tv i tylko tv może nim dysponować (powielać, udostępniać, sprzedawać, zniszczyć, zapomnieć...)
Z tego, co wiem, niektóre materiały telewizyjne są usuwane jeśli pojawią się w sieci (czyli również na yt), inne nie... Logiki żadnej. To akurat nic nowego...
pkosela napisał(a):Z tego, co wiem, niektóre materiały telewizyjne są usuwane jeśli pojawią się w sieci (czyli również na yt), inne nie... Logiki żadnej. To akurat nic nowego...

Sądzę, że pewna logika w tym jednak jest.

Swoją drogą cholernie wkurzające jest działanie Sony, które usuwa dosłownie każdy film na YT, gdzie choćby w tle pojawi się fragment nagrania, do którego oni mają prawa. W ten sposób wycięli praktycznie wszystkie filmy z Bobem Dylanem.
Luter napisał(a):Swoją drogą cholernie wkurzające jest działanie Sony, które usuwa dosłownie każdy film na YT, gdzie choćby w tle pojawi się fragment nagrania

Pocieszające jest to, że jeśli 'ich' nagranie użyjesz jako podkładu do swojego filmu, to usuwają tylko audio :rotfl:
Pokrzepiająca wiadomość dla "Youtoube'owiczów". Ponoć Youtube ma podpisać umowy z głównymi wytwórniami fonograficznymi, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zamieszczać fragmenty utworów bądź też całe utwory - za to wytwórnie (a co za tym idzie, artyści) będą otrzymywać jakieś wynagrodzenie. Nie wiem, na jakiej zasadzie ma to działać (przecie youtube jest darmowym serwisem), ale ponoć i w polsce takie umowy zostaną niebawem podpisane.

Pzdr.
Niektórym całkowicie odbija. Na razie(?) nie u nas:
Cytat:Jak informuje serwis TorrentFreak, grecka witryna LiveMovies.gr została oskarżona o "nieuprawnione udostępnianie" materiałów wideo. Nie byłoby w tym właściwie nic szczególnego, gdyby nie fakt, że strona nie tylko nie przechowuje pirackich materiałów, ale także do nich nie linkuje.
LiveMovies.gr zawiera wyłącznie linki do oficjalnych materiałów telewizyjnych i filmów, które udostępniane są w sieci całkowicie legalnie. Jest to swego rodzaju baza, która ma ułatwić użytkownikom odnalezienie danych programów, bez konieczności przeszukiwania witryn stacji telewizyjnych.
całość: <!-- m --><a class="postlink" href="http://di.com.pl/news/37060,1,0,Pozew_za_linkowanie_do_oficjalnych_materialow_TV.html">http://di.com.pl/news/37060,1,0,Pozew_z ... ow_TV.html</a><!-- m -->
"Śpiewa Jacek Kaczmarski" to po prostu "Kaczmarski w Sali Kongresowej" z boksu "Scena to dziwna". Ale dzięki za uświadomienie co to było.
Za minutę ma się zacząć, ale może ktoś jest na forum i akurat włączy:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.telemagazyn.pl/program-tv/1000004230249,epitafium_dla_spiewa_jacek_kaczmarski,id,t.html">http://www.telemagazyn.pl/program-tv/10 ... ,id,t.html</a><!-- m -->

TVP Kultura, 12.30, 24.10.12
Czwartek 01.11.2012 r., 18:55 - 19:15, TV Polonia - Ze śpiewnika Jacka Kaczmarskiego.