Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Ceterum censeo...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
...Carthaginem esse delendam?
A co Wy sądzicie o arabskim przebudzeniu i możliwych skutkach tych "rewolucji" (w Tunezji, Egipcie)?
Osobiście uważam, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Amerykanie, którzy przez lata po cichu popierali "naszych drani", wypną się na uciemiężone narody tunezyjski i egipski, Ruscy palcem w bucie nie ruszą, unitom europejskim nie wypada potępić ruchów antydyktatorskich, ale prędzej wyślą carabinieri do portów tunezyjskich by powstrzymać falę emigrantów, niż okażą realną pomoc tym biednym ludziom, a Chińczycy żyją w swojej połowie świata i gówno ich to obchodzi.
Polacy, jak zauważyłem, bardziej martwią się utratą słonecznych kurortów, niż realną groźbą rozpętania na nowo wojny w tym regionie lub - w najlepszym razie - ograniczenia przepustowości Kanału Sueskiego.
A jak Wam się zdaje?
Nikt Ci nie odpisał, więc ja na piszę. Wydaje mi się, że dla nas nic się nie zmieni. Dla nich ... ciężko powiedzieć. Właściwie to mnie to nie obchodzi.