Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: "Weselmy się"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Natknąłem się w sieci:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=PMuTG2himhE">http://www.youtube.com/watch?v=PMuTG2himhE</a><!-- m -->

Nie znałem tego utworu.
Czy ktoś mi może potwierdzić, że to jest utwór Jacka, bo przynajmniej wykonanie, jak słychać, nie.
Ok, namierzyłem nagranie. Smile
Pozostaje pytanie o autorstwo.
Jeśli to tekst Jacka - czemu nie ma go w spisie?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/dyskografia/swiateczny_koncert_zyczen/index.php">http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/ ... /index.php</a><!-- m -->
Kiedys juz cos bylo:
Zeratul napisał(a):Na fali ostatniej popularności Arki Noego (i książeczki) zacząłem zastanawiać się nad "Świątecznym Koncertem Życzeń", a konkretnie nad otwierającą go piosenką "Weselmy się..."

W słynnej książeczce (i na kartce dołączonej) możemy przeczytać, że muzyka jest "tradycyjna" - brak natomiast informacji o autorze tekstu - domyślnie oznacza to, że jest nim JK - czy to prawda?

Brak też informacji o wykonawcach - jeśli chodzi o głosy męskie, to są to zapewne prowadzący Koncert czyli JK i Marcin Idziński - a co z głosem żeńskim?

Pozdrawiam
Zeratul

i
Luter napisał(a):
Paweł Konopacki napisał(a):a to nie jest głos Inki?
Nie mam bladego pojęcia, niestety. Przez wrodzoną skromność, gapiostwo, lub po prostu dlatego, że był to jeden z tych licznych razów, kiedy Kaczmar zdołał akurat uciec przede mną w najdalszy kąt pokoju, nie udało mi się zadać pytania: "Poooowiedz Mistrzuuuu, a kto śpieeeewa Weselmy się? I co to w ogóle za reeeelikwia?".

Pozdrawiam,
KN.
Dziękuję *-`-
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.a-pesni.golosa.info/polsk/toasty.htm">http://www.a-pesni.golosa.info/polsk/toasty.htm</a><!-- m -->
Przypomnij mi, Zbroz, o piwie, jak będziesz we Wro.
Zbrozło napisał(a):http://www.a-pesni.golosa.info/polsk/toasty.htm
Jak widać warto ponawiać wyszukiwania w necie - kiedyś tego nie było Smile
Dobra robota Zbrozi!
Na fb zostałem zbyty milczeniem, ale może tu:

Czy muzyka "Weselmy się" nie jest wzięta z Gaudeamus igitur?
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=TMUFMvm1sh0">https://www.youtube.com/watch?v=TMUFMvm1sh0</a><!-- m -->
No oczywiście, że jest! Można się tego domyślić nawet po samym tekście - treść i charakter pieśni (rodzaj filomackiej parafrazy "Gaudeamus igitur") na to wskazuje.
To nie takie oczywiste. Nie wywnioskowałem z powyższych postów, że to powszechna wiedza.
Owszem, ale to nie jest dobry argument. Płytowa zapowiedź do liryków wrześniowych nikogo nie naprowadziła na żaden trop ani nie ułatwiła skojarzenia dat ich powstania z wydarzeniami, które wtedy miały miejsce, a wręcz przeciwnie - pamiętam długą dyskusję, w której kilka osób z uporem godnym lepszej sprawy udowadniało, że nie da się w żaden logiczny sposób połączyć tych piosenek z zamachem na WTC.
To ciekawe. Dzięki za 'wykop'. Ale skąd te 'toasty' są naprawdę?
Wiwat tajemnica! Wiwat śpiewy panien!