Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Gazeta Polska
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
a w niej reklama jednego z forumowiczów Smile
:poklon:
Mam nadzieję, że nie reklamują koncertu w Zabrzu?
Elessar napisał(a):Mam nadzieję, że nie reklamują koncertu w Zabrzu?

dlaczego nadzieję??
Ponieważ godząc się na ten koncert organizator nie ujawnił mi kto będzie patronował temu wydarzeniu. A z założenia nie mieszam się w polityczne awantury.
klub gazety polskiej to nie jest polityczna awantura.
Nie chcę wdawać się w sprawy polityczne, naprawdę. Mam tylko nadzieję, że sam koncert nie zmieni się w żaden wiec polityczny i kończy się tylko i wyłącznie na patronacie pewnego stronnictwa.
a kto jest organizatorem?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.wita.com.pl/images/stories/artykuly_old/plakat%20jacek%20nowy%20na%20strone55.jpg">http://www.wita.com.pl/images/stories/a ... rone55.jpg</a><!-- m -->
Elessar napisał(a):Nie chcę wdawać się w sprawy polityczne, naprawdę. Mam tylko nadzieję, że sam koncert nie zmieni się w żaden wiec polityczny i kończy się tylko i wyłącznie na patronacie pewnego stronnictwa.

dziwne, Elessar.
don't worry, be happy Smile
Nie, to nie jest dziwne. Po prostu mam nauczkę na następny raz, żeby dowiadywać się kto tak naprawdę stoi na samym szczycie łańcucha organizacji tego.
zawsze mozna odwalac koncert zwlaszcza jak sie zostalo wrobionym
Dlatego jeśli koncert przestanie być tylko i wyłącznie koncertem - po prostu się nie odbędzie.
Elessar napisał(a):Dlatego jeśli koncert przestanie być tylko i wyłącznie koncertem - po prostu się nie odbędzie.

oj..... Sad
Brawo Michał!
Artystę występującego na scenie bardzo łatwo zaszufladkować, a dorobionej gęby pozbyć się ciężko.
A organizatorzy wydają się wychodzić z założenia "płacę i wymagam", co nienajlepiej o nich świadczy...
Trzeba tylko jeszcze być artystą, nie epigonem. Wink

Poglądy polityczne swoje mam, ale koncerty nie mają być ich odbiciem, szczególnie, że to nie moje utwory. Dopóki tylko ten koncert pozostanie normalnym koncertem, jedynie z patronatem tych ludzi to nie ma żadnego problemu, ale nie mam zamiaru dać się przypisać do pewnej opcji politycznej.

Tym bardziej nie mojej. Wink
Michale, ale przecież patrząc na organizatorów eventu chyba wiedziałeś w co się angażujesz?

16 września o godzinie 18:00 w starym kinie odbędzie się mój recital, w trakcie którego wykonam piosenki z politycznego nurtu twórczości Jacka Kaczmarskiego, ale również inne, mniej lub bardziej znane, utwory. W sprawie dokładnego adresu i ewentualnych cen biletów będę informował na bieżąco. Patronat nad tym wydarzeniem mają objąć również przedstawiciele śląskiej Solidarności
Coltcie, ale śląska Solidarność to nie jest poseł Tadeusz Wita. A ze mną cały koncert dogadywała osoba, której w ogóle nie ma na plakacie wymienionej i która wymieniła Solidarność jako jedynego patrona imprezy.
To troche offtopic ale plakat kojarzy mi sie z :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.thedrinkshop.com/products/nlpdetail.php?prodid=1682">http://www.thedrinkshop.com/products/nl ... rodid=1682</a><!-- m -->
W takim razie Cię okropnie oszukano, ponieważ plakat wisi na stronie Wity, a organizatorami wg kolejności (w domniemaniu - ważności) są Zabrzański Klub Gazety Polskiej, Biuro Poselskie T.Wity, i "sekcja problemowa przy biurze terenowym NSZZ Solidarność w Zabrzu".
Dlatego mam nadzieję, że koncert pozostanie jedynie koncertem i nie będzie tam żadnego wygłaszania politycznych przemów przed, w trakcie lub po. Bo ja nie identyfikuję się z tą opcją polityczną* i nie chcę być używany do promowania czyichś poglądów. Uważam również, że nie należy używać do tego piosenek JK. Niech to wszystko pozostanie koncertem z utworami Kaczmarskiego i mam nadzieję, że ludzie przyjdą właśnie dla tej twórczości, a nie dla partii politycznej, która go organizuje.

*Dla wyjaśnienia - gdyby coś takiego wyszło z przeciwnej strony politycznej, również nie byłbym zachwycony. Nie czuję się upoważniony do decydowania, dla której współczesnej opcji politycznej można by je zagrać, bo to nie moja twórczość, więc nie godzę się na granie koncertów, w trakcie których manifestowane są poglądy jakiejkolwiek partii.
Michale, z poniżej wynika że możesz być "wykorzystany". wcześniej chyba lepiej "dogadać sprawę" :


"27 Października br. odbyło się niezwykle udane otwarcie zabrzańskiego Klubu Gazety Polskiej. Frekwencja na spotkaniu inauguracyjnym przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Kawiarnia "Artystyczna" z wielkim trudem pomieściła wszystkich klubowiczów. Gorącą relację z otwarcia przygotowała zabrzańska telewizja GTV. W spotkaniu uczestniczyli zabrzańscy Radni, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz przyjaciele z gliwickiego Klubu GP. Pierwszym gościem był poseł Tadeusz Wita, który przedstawił swój polityczny życiorys, opowiedział o poselskiej działalności oraz zdradził szczegóły "politycznej kuchni".
Serdecznie dziękuję wszystkim klubowiczom za tak wielką mobilizację środowisk patriotycznych.

*wkrótce informacja odnośnie kolejnego spotkaniaPrzewodniczący Klubu
Adam Kozłowski
=======================================
Szanowni Państwo,

Biuro poselskie Tadeusza Wity oraz zabrzański klub Gazety Polskiej planują uczcić XXX rocznicę powstania największego na świecie ruchu antykomunistycznego "Solidarność", koncertem pieśni Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu młodego artysty Michała Mańki. Jesteśmy przekonani, że twórczość barda Solidarności doskonale odda klimat przełomowych lat 80. jednocześnie przybliży młodemu pokoleniu realia tamtego okresu.

Koncert odbędzie się w połowie września, ale już teraz serdecznie zapraszamy do współpracy.
W najbliższym czasie pojawią się dalsze informację odnośnie koncertu.

Adam Kozłowski
Tak na pewno zrobię.
Heh. Zgodnie z zasadą ten kto ma kasę ten rządzi?
Masz rację że się nie godzisz na takie coś
Marudzenie, zgodziłeś się na koncert to po prostu zagraj najlepiej jak umiesz zamiast debatować i zastanawiać się jaka opcja polityczna go organizuje.
Koncert zagram najlepiej jak umiem dopóki tylko nie zrobi się z niego wiec polityczny.
a jak się zrobi to co zrobisz? zaśpiewasz "Odę do radości"?
A śpiewak także był sam.

Poprostu zignoruj wiece, przemówienia, politykę, która wisi ci dorodnym kalafiorem powiedz coś od siebie o Jacku i daj czadu! Big Grin Na drugi raz bądź mniej ufny, a teraz "pociąg pojechał".
:gram:
Powodzenia Smile
Zawsze mogę dołożyć na bis nowy utwór Pawła. Wink
Z koncertu wiec? W jaki sposób? Wiec to może być przed, albo po, a nie w trakcie. jak po to możesz mieć go w dupie, a jak przed to mozesz w zapowiedzi się od niego odciąć, o ile to ma sens.
Ja bym się nie zastanawiał nawet, El.
"Gazetą Polską" nawet trudno się podcierać, bo śmierdzi bardziej od gówna...
Stron: 1 2