Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Kaczmarski Jacek Kolekcja Bardów 42x- Różni wykonawcy 3CD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Przez niektórych doceniane, przez innych potępiane - epigoństwo Jacka Kaczmarskiego - po kilku latach zarówno tłustych, jak i nieco bardziej chudych, doczekało się w miarę przyzwoitego płytowego wydawnictwa.
"Kaczmarski Jacek Kolekcja Bardów 42x" to zbiór 42 nieautorskich wykonań piosenek Jacka Kaczmarskiego.

Autorem projektu i głównym pomysłodawcą jest Krzysztof Gajda.

Wg. mojej wyrywkowej orientacji projekt ma się przedstawiać następująco:
CD1 - Jacek Bończyk, Mirosław Czyżykiewicz, Filip Tabęcki - "Raj"
CD2 - Kwartet Pro Forma i Trio Łódzko - Chojnowskie
CD 3 - Simen Overli i....??? (jeszcze jeden podmiot wykonawczy, ale, wybaczcie, nazwy nie pamiętam Sad )

Premierę przewidziano na czerwiec 2010. Wstępna jej zapowiedź znajduje się tu Wink
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mtj.pl/index.php?adm=extended&sub=listedit&pozycja_id=1959">http://www.mtj.pl/index.php?adm=extende ... ja_id=1959</a><!-- m -->

Więcej grzechów nie pamiętam - tego jednego nie żałuję.
O! Zapowiada się ciekawie. A będziecie grali też swoje rzeczy, ze swoją muzyką?
Będzie jeden utwór z muzyką TŁCh (Łazienki zimą) i dwa utwory z muzyką Kwartetu ProForma (Serwus, OchTyVita! i Dance macabre).
Tylko dlaczego zmarnowany jeden CD ? Przecież Raj był już wydany o ile mnie pamięć nie myli.
Po to żeby Hadrian z kolegami mógł się dodatkowo polansować... Smile))) Szczerze mówiąc, to jest idiotyczny pomysł by wydać "Raj" drugi raz w tak krótkim czasie.
maryha napisał(a):. A będziecie grali też swoje rzeczy, ze swoją muzyką?
Będą wspomniane przez Lutra "Łazienki zimą".
Materiał, który mogliśmy przekazać wydawnictwu pochodzi z czasów, kiedy mieliśmy zarejestrowaną we w miarę przyzwoitej jakości tylko jedną piosenkę z autorską muzyką. Trudno zresztą mówić, aby te nagrania były dobre. Można je ocenić raczej, jako w miarę przyzwoite. Wszystkie bowiem są rejestracjami koncertowymi - z całym dobrodziejstwem przeróżnych ułomności, jakie materiał koncertowy może posiadać. Mam tu na myśli zarówno niedostatki realizatorskie (np. nie zawsze dobrze dobrane proporcje między instrumentami czy wokalami), jak i wykonawcze (głównie nierówności).
Trzeba zaznaczyć, że nagrania nasze, na które zdecydował się K. Gajda nie były realizowane z myślą o ich późniejszym wydaniu. To miał być raczej materiał poglądowy, zarejestrowany nieco przypadkowo podczas któregoś występu w Kielcach. Następnie kilka lat leżał na półce, czasem służąc, jako demo, lub prezentacja na stronę internetową.
Przemek napisał(a):Po to żeby Hadrian z kolegami mógł się dodatkowo polansować...
Nie wiem, czy tak można powiedzieć? Trzeba przede wszystkim Krzysztofa Gajdę spytać o jego pomysł na ten boks, by ewentualnie tego rodzaju opinie formułować. Mnie nic nie wiadomo, by ktoś Gajdzie z góry narzucił, że w zbiorze ma się znaleźć "Raj"
To było z lekkim przymrużeniem oka, ale nadal uważam, że to dziwny wybor.

Szkoda, że nie będzie piosenki "Pożytek z odmieńców" Sad
Przemek napisał(a):Szkoda, że nie będzie piosenki "Pożytek z odmieńców" Sad
Też od razu o tym pomyślałem

Dziwi mnie ten Raj tym bardziej, że naprawdę jest sporo wspaniałych wykonań epigońskich. Ja widziałbym taką składankę zupełnie inaczej. po pierwsze można przecież nagrać odpowiedniej jakości materiał na potrzeby wydawnictwa. Więc widzę płytę pierwszą z TŁCh, drugą z Kwartetem ProForma (obydwie grupy mają w swoim dorobku sporo nagrań), a trzecią na przykład składającą się z nagrań z różnych festiwali. Przecież istnieją zapisy w dobrej jakości.
Trudno, trzeba się cieszyć z tego co będzie, ale jeśli chodzi o mnie i o serię w której to ma być wydane to raczej trzyma standard.
Pieśni Wysockiego też nie mam pojęcia kto dobierał. Jak lubię polskie wykonania, ale ten zestaw mi zupełnie nie pasuje. W zasadzie z tej serii za najbardziej udaną (oczywiście według mnie) wydaje się być wydawnictwo z pieśniami Brassensa, następnie Cohena, potem Brela.
Miał być czerwiec 2010, ale dalej jest w zapowiedziach. Wiadomo już kiedy ukaże się to wydawnictwo na rynku ?
Wrzesień 2010.
Dziękuję.
Z informacji, które uzyskałem dzisiaj, w środę lub czwartek płyty powinny być do kupienia w Empiku.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem po cenie nieco niższej niż sklepowa, niech znać da - w ramach umowy z agencją artystyczną MJT tzw. podmiot wykonawczy możliwość zakupu płyty z rabatem w wysokości kilkunastu procent.

pozdrawiam

N.w.
A czy razem z przesyłką wyjdzie taniej niż w sklepie?
rabat wynosi 25%, jeśli dobrze pamiętam. Ale nie wiem, jaka jest cena wydawnictwa. Ani tez nie wiem narazie, ile kosztowałaby przesyłka. Podejrzewam jednak, że może wyjść trochę taniej.
I można dostać autograf!
Chwilowo proszę o cierpliwość.
Jak dojdą egzemplarze autorskie to porozmawiam z wydawnictwem o zakupie iluś egzemplarzy, którymi byście byli zainteresowani. Wówczas też podam cenę za płytę + przesyłka. Ok?
Jeśli jest jakaś lista chętnych to proszę mnie wpisać Smile
chwilowo nie ma żadnej listy jeszcze. Ale dam i wóczas proszę o info, kto jest chętny Smile
Czy ktoś może wie czy płyty są już w Empiku?
TomciO napisał(a):Czy ktoś może wie czy płyty są już w Empiku?

Pytałam wczoraj - nie wiedziano nawet, że ma być! Dziś wybieram się z linkiem do zapowiedzi.Ostatecznie kupię przez internet, albo zapiszę się na listę u Pawła.

e.
Czy ta informacja, że płyty są/mają być do kupienia w Empiku nie jest jakąś pomyłką? Pytałem w trzech Empikach w Krakowie i nigdzie nic nie słyszeli, a na stronie też nic nie ma.
TomciO napisał(a):Czy ta informacja, że płyty są/mają być do kupienia w Empiku nie jest jakąś pomyłką?
Płyta jest: <!-- m --><a class="postlink" href="http://merlin.pl/42-x-Kaczmarski-Jacek_Klementyna-Umer-Jacek-Bonczyk-Kwartet-Pro-Forma-Sylwia-Najah/browse/product/4,807185.html">http://merlin.pl/42-x-Kaczmarski-Jacek_ ... 07185.html</a><!-- m --> (de facto w empiku)
Czy mi się wydaje, czy pierwsza płyta to jest to: <!-- m --><a class="postlink" href="http://merlin.pl/Dzieci-Hioba_Agencja-Artystyczna-MTJ/browse/product/4,807184.html">http://merlin.pl/Dzieci-Hioba_Agencja-A ... 07184.html</a><!-- m --> , a trzecia to Overly i La Babosa Azul?
pkosela napisał(a):Płyta jest: <!-- m --><a class="postlink" href="http://merlin.pl/42-x-Kaczmarski-Jacek_">http://merlin.pl/42-x-Kaczmarski-Jacek_</a><!-- m --> ... 07185.html (de facto w empiku)Czy mi się wydaje, czy pierwsza płyta to jest to: <!-- m --><a class="postlink" href="http://merlin.pl/Dzieci-Hioba_Agencja-A">http://merlin.pl/Dzieci-Hioba_Agencja-A</a><!-- m --> ... 07184.html , a trzecia to Overly i La Babosa Azul?
Dobrze Ci się wydaje Smile
TomciO napisał(a):Czy ta informacja, że płyty są/mają być do kupienia w Empiku nie jest jakąś pomyłką? Pytałem w trzech Empikach w Krakowie i nigdzie nic nie słyszeli, a na stronie też nic nie ma.
Mnie w MJT mówiono, że ma być w Empikach. Ale mówiono też, że płyta będzie w czerwcu, co, jak wiemy, okazało się informacją chybioną. Może z tym puszczeniem wydawnictwa na Empikowe salony też coś nie poszło? Proponowałbym zaczekać jeszcze np. do poniedziałku. Chwilowo jest do kupienia w Merlinie.
A może zrobić taką listę jak przy "To mojej drodze", podzieloną na miasta? Wtedy koszt wysyłki będzie tańszy. Ja zaczynam Wrocław:

1. Karol.
Co z publikacją, z listami zakupowymi?
Cisza...
Na listę wpisała się do dzisiaj jedna osoba. Na pw nie pytał nikt. Sądzę, że w tej sytuacji ( a lista publiczna jest) temat nie jest rozwojowy.
Niktważny napisał(a):Na pw nie pytał nikt.
Nawet 7 września?
No tak, ale to traktowałem jako zgłoszenie spoza listy.

reszta na pw.

P.
A można to już kupić w Empiku (tzn. w sklepach, nie wysyłkowo)?
Stron: 1 2