Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Tomek Opoka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dostałem od SLM Ballada:

Cytat:Witamy,

25 lat po przedwczesnej śmierci niezwykłego człowieka, przyjaciela, kolegi, wrażliwego intelektualisty, niezwykle uzdolnionego poety, kompozytora i pieśniarza - Tomka Opoki pragniemy poinformować Was o o końcowej fazie realizacji projektu - "Tomek Opoka - Pamiętam tamte mewy..." - upamiętniającego jego życie i twórczość. Publikacja będzie miała formę książki z dołączoną płytą, na której znajdą się archiwalne nagrania Tomka i współczesne interpretacje jego piosenek (udział wzięli: Marek Szurawski, Waldemar Mieczkowski, Andrzej Korycki, Roman Roczeń, Tomasz Olszewski, EKT Gdynia, Banana Boat, Słodki Całus od Buby, oraz Johan Meijer i Piotr Bakal). W książce znajdą się wiersze Tomka, teksty, artykuły, wspomnienia o nim i zdjęcia. Premiera wydawnictwa przewidziana jest 27 listopada 2009 r. podczas specjalnego koncertu w ramach OPPA - 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

Projekt ten, jak również strona internetowa <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tomekopoka.com">http://www.tomekopoka.com</a><!-- m --> powstają wyłącznie dzięki zaangażowaniu i pomocy ludzi dobrej woli, przyjaciół Tomka, ludzi, którym był i jest bliski, tym, którzy kochają jego piosenki i pamiętają jak wspaniałym był człowiekiem. Na stronie internetowej w dziale "Podziękowania" możecie śledzić ciągle wydłużającą się listę tych, dzięki którym wydawnictwo "Tomek Opoka - Pamiętam tamte mewy..." ujrzy światło dzienne.

Zebraliśmy już pewną kwotę pieniędzy potrzebną do nagrania płyty i wydania książki, wciąż jednak potrzeba więcej. Chcielibyśmy też zorganizować cykl koncertów i spotkań promujących wydawnictwo. Na dzisiejsze media i duże firmy przy tego typu projekcie, jak zapewne przypuszczacie, nie ma co liczyć Smile Rządzi Doda, Rubik, prawo popytu / sprzedaży i stopa wzrostu! Nasze projekty musimy finansować i promować sami.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie projektu dobrowolną darowizną zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem podatkowym (Dz. U. z dnia 30 listopada 2002 r.).

Dane do przelewu to:

Stowarzyszenie Literacko Muzyczne "Ballada"
ul. Krasińskiego 34 A / 5
01-769 Warszawa

Bank PKO B.P.
Numer konta: 55 1020 1013 0000 0102 0128 4595

Koniecznie podajcie w tytule przelewu: "Darowizna na projekt Tomka Opoki"

Nie liczymy na AŻ TAKIE sumy Smile ale warto pamiętać że od kwot przekraczających 4.902 zł musimy zapłacić podatek.

Wsparcie dla projektu może mieć formę finansową w postaci darowizny, jak również usług (na tym etapie - głównie druk, poligrafia, tłoczenie płyt). Możecie pomóc organizując koncerty promujące wydawnictwo (Wasze lokalne domy kultury, kluby, placówki kulturalne), rozsyłając informację o projekcie do znajomych oraz zamieszczając ją na swoich stronach internetowych (treść komuniatu znajdziecie tutaj).

Zapraszamy do współpracy wszystkich z Was, którym w jakiś sposób inicjatywa ta jest bliska i potrzebna.

Katarzyna Byks i Piotr Bakal
SLM Ballada
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ballada.pl">http://www.ballada.pl</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tomekopoka.com">http://www.tomekopoka.com</a><!-- m -->