Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: JK jako maska - wzmianka we wrocławskiej GW z 8.06.2009
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,87917,6696844,Partyzantka_teatralna__czyli_zle_zachowanie.html">http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,87917 ... wanie.html</a><!-- m -->
To jest znaleziona wczoraj (przypadkiem, przy porannej prasówce) drobna wzmianka o wykorzystaniu pewnych faktów z biografii JK w spektaklu o kimś zupełnie innym (w celu zamaskowania prawdziwej tożsamości owego bohatera, Ryszarda Cieślaka).
Nie wiem, czy się to komuś do czegoś przyda, ale wydaje mi się dość interesujące. Po pierwsze, ciekawa jestem, czy spektakl rzeczywiście się jakoś do JK odnosi, czy to tylko z przypadku i faktycznie służy tylko maskowaniu. Po drugie, widać tu, że biografia mistrza żyje sobie własnym życiem (Taka wzmianka to będzie chyba gratka dla maturzystów i magistrantów, którzy piszą o mitologizacji życia i o korespondencjach między twórcami. Okazuje się - pewnie nie pierwszy raz - że nie tylko Kaczmar koresponduje, ale też już "jest korespondowany" przez innych).
Na stronie Wrocławskiego Teatru Lalek spektakl jest opisany jako nadchodząca premiera, ale w czerwcu już go nie grają. Może pojawi się na dłużej jesienią.