Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Pomoc przy wyborze piosenek Jacka K.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam do was wielką prośbę:

Z racji, iż pierwszy raz w życiu będę musiał wystąpić publicznie z gitarą :' , chciałem się doradzić jakie proponowali byście zagrać piosenki? Potrzebuje tak mniej więcej 3 tytuły. Od razu proszę o jakieś w " w miarę normalne " utwory, ponieważ nie jestem jeszcze ekspertem i obławy im nie zagram Big Grin Ja myślałem na początek o "Naszej Klasie", a dalej to nie wiem. Smile
a jakie lubisz grać najbardziej i uważasz, że wychodzą Ci najlepiej?
riwen napisał(a):Od razu proszę o jakieś w " w miarę normalne " utwory, ponieważ nie jestem jeszcze ekspertem i obławy im nie zagram
Zatem wybierz te, które potrafisz zagrać. Proste.
riwen napisał(a):Ja myślałem na początek o "Naszej Klasie"
"Nasz klasa" jest o wiele trudniejsza niż "Obława". Oczywiście - przy założeniu, że naprawdę ją grasz, a nie pitolisz upraszczając wszystko, jak to się często zdarza.
riwen napisał(a):jakie proponowali byście zagrać piosenki?
To pytanie powinieneś zadać sobie. To Ty wiesz, jak Ci się śpiewa piosenki i w których czujesz się najlepiej, zarówno wokalnie, jak i gitarowo.
Inni mogliby co najwyżej wybierać spośród np. nagrań Twoich wykonań wskazując na lepsze wśród słabszych.
No więc tak naprawdę to w domu większość utworów które umiem to mi wychodzą - pewnie przestaną wychodzić jw momencie gdy będę miał wystąpić. Ale mam jeszcze czas więc proszę o jakieś propozycje - będę się mógł nauczyć. Jak myślicie co się nadaje do zagrania w większym gronie ludzi?? Ja jak na razie umiem grać kilka piosenek ( ale wciąż się uczę - jeżeli czegoś nie umiem zagrać to mam kolegę, który mi pomaga Big Grin ):
"Piosenka napisana mimochodem", "quasimodo", "Nasza Klasa", "Na starej mapie krajobraz utopijny", "Mury", "konfesjonał", "dzieci Hioba", "Laputa", "1788", "Baka o głupim Jasiu" no i w razie ostateczności " Sen Katarzyny II" - ale z tym bym się nie pchał bo muszę bicie dopracować Big Grin

PS: Ok może nagram kilka piosenek wrzucę dla krytyki. Ale o propozycje prosze dalej.

Teraz szybko nagrałem kawałek Naszej klasy - bez śpiewu narazie. Jak myślicie może być? Grane według tabulatury z tej strony ( oczywiście jest tam trochę błędów - ale do poprawy )

<!-- m --><a class="postlink" href="http://rapidshare.com/files/185100870/Nasza_Klasa.wma.html">http://rapidshare.com/files/185100870/N ... a.wma.html</a><!-- m --> ( tylko 1.3 mb )
Jeśli chodzi o jakieś oficjalne występy to "Mury" są zawsze mile widziane ;) A tak na serio Simon ma rację, zagraj to co Ci najlepiej wychodzi i jest odpowiednie do miejsca, w którym masz grać. I jeśli to ma być jakaś akademia szkolna, to najlepiej wybrać utwory z bardziej łopatologicznym, nie kontrowersyjnym przesłaniem. Z tych, które wymieniłeś to Mury, Nasza Klasa i Bajka o głupim Jasiu tworzą taki przyjemny oficjalny repertuar ;)
Tak więc zrobię szybko zarys spotkania na którym będę grał:

Więc chce wyjechać na rok do szkoły do niemiec ( 3 liceum ) - ten wyjazd jest organizowany przez taką fundacje w Krakowie. I teraz będę jeździł na różne spotkania do tej fundacji - ponieważ oni muszą wybrać kilku uczestników z pośród całej grupy. No i pewnego pięknego dnia odbędzie się tam tkz "pokaz talentów" na którym to będę musiał wystąpić. Według moich przeczuć będzie tam dużo młodzieży, kilku jakiś opiekunów tego wszystkiego i bardzo możliwe, że także jacyś zaproszeni goście ( może Niemcy ) ...

Ale pamiętajcie że ja wymieniłem to, co na razie umiem. Ale zawsze moge się nauczyć czegoś nowego Smile
riwen napisał(a):jacyś zaproszeni goście ( może Niemcy )
To może "Młodych Niemców sen"?
A może lepiej "Szkielet Mengele"? Wink
Już wiem kto będzie na tym spotkaniu: będą ram wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie - więc nie jest aż tak źle. Hehe niemców nie będzie. Niech ktoś posłucha mojej "Naszej Klasy" i powie czy może być.
Ogólnie nie jest źle. Mylisz się trochę we wstępie gdy "zwiększa się ilość dźwięków". Możesz poćwiczyć albo uprościć wstęp tak, jak to było grane np. na płytowym wykonaniu "Live". Wolałbym Cię usłyszeć ze śpiewem(chyba, że występujesz tylko grając), wtedy mógłbym powiedzieć więcej. A jeżeli mam się czepiać, to słychać, żę grasz chwytami; tam gdzie grasz akord A mógłbyś palec, zamiast na drugim progu stuny H (dźwięku Des), trzymać na trzecim porogu tejże struny (dźwięku D).
Jasiu, nagraj do oceny koniecznie ze śpiewam, tak będzie dużo łatwiej ocenić niż po samej gitarze. Smile
Moim zdaniem mógłbyś dorzucić do repertuaru coś nieco żywszego, piosenki które wymieniłeś są bardzo ładne, ale wszystkie dość spokojne.
Ok nagram ze śpiewem jutro - wrzucę wieczorkiem ( po szkole ) Big Grin . A samą gitarę nagrałem po to - żebyście zobaczyli czy muzycznie może być :-) dzięki za rady Smile

Szaro

Oczywiście to co najbardziej lubisz grać, ale mówiąc szczerze jako słuchacz chciałbym usłyszeć Quasimodo Smile