Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: Spektakl z okazji rocznicy stanu Wojennego - 18.12.2008 W-w
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
18 grudnia we Wrocławiu w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy placu Katedralnym o 20:30 odbędzie się spektakl związany z czasami Stanu Wojennego ilustrowany piosenkami z epoki.
Będzie "Młody las", o ile mi wiadomo, zaaranżowany na czterogłosowy chór. Początkowo miały być "Mury", ale odradziłem to organizatorom. Młody las miał być z inną muzyką - zespołu "Cisza jak ta", ale autor aranżacji stwierdził, że to straszna żenada i chciał już pisać swoją muzykę, ale podesłałem mu wersję kaczmarową i przy niej został.

Oto "Las" w wersji Ciszy...:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://darkghostone.wrzuta.pl/audio/9i0CG5toLd/cisza_jak_ta_-_mlody_las">http://darkghostone.wrzuta.pl/audio/9i0 ... _mlody_las</a><!-- m -->
mot napisał(a):http://darkghostone.wrzuta.pl/audio/9i0 ... _mlody_las
Niezłe!
Ale do powagi stanu wojennego nie pasuje.
Ale tego nie będzie na spektaklu, to jest wersja, której aranżer (?) nie polubił i ostatecznie zaaranżował wersję "kanoniczną"
mot napisał(a):Ale tego nie będzie na spektaklu, to jest wersja, której aranżer (?) nie polubił i ostatecznie zaaranżował wersję "kanoniczną"
uwierz, że umiem czytać.
OK, spoko. Myślałem, że nie zrozumiałeś mnie, a tu się okazało że ja nie zrozumiałem Ciebie ;-)
mot napisał(a):Oto "Las" w wersji Ciszy...:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://darkghostone.wrzuta.pl/audio/9i0CG5toLd/cisza_jak_ta_-_mlody_las">http://darkghostone.wrzuta.pl/audio/9i0 ... _mlody_las</a><!-- m -->
Znany choćby z kołobrzeskiej "Nadziei" (a w mojej prywatnej klasyfikacji jako "wersja ekologiczna" :wredny: ).
Aranżer podjął dobrą decyzję Smile

Pozdrawiam
Z.
Byłem wczoraj na spektaklu - całość zrobiona była dobrze - sceny z grą aktorów przeplatały się z piosenkami. Oprócz "Młodego lasu", była "Prośba" ZH w wersji Czarmińskiej (nie z muzyką PG), "Przychodzimy, odchodzimy" Piwnicy pod Baranami i "Modlitwa końca mojego wieku" SDM-u.

Sam "Młody las" brzmiał dość klasycznie. Aranżacja była na chór i gitarę. Gitara grała podobnie do gitary JK, jeśli nie tak samo (ale to był chyba akustyk). W drugiej części zwrotki (melodia "I słychać tylko siekier jęk...") śpiewacy rozchodzili się na głosy i na mnie zrobiło to ogromne wrażenie - ten nastrój niepokoju był jeszcze podkreślony przez harmonię między głosami. Taki efekt jest nieosiągalny dla jednego wokalisty.

Być może po Nowym Roku będę mógł udostępnić nagranie.
Ktoś wie dlaczego nie slyszę dźwięku w podlinkowanym utworze?
mot napisał(a):Być może po Nowym Roku będę mógł udostępnić nagranie.[/
Byłoby super.