Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: "Scena to dziwna... 1980 - 2001" - nowy box
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Luter napisał(a):Problem Murów w Muzeum Raju
A czy Przemysław Gintrowski wiedziałby czy MwMR były nagrywane?
Może warto się go zapytać ?
Zbrozło napisał(a):A czy Przemysław Gintrowski wiedziałby czy MwMR były nagrywane?
Może warto się go zapytać ?
Nie trzeba o to pytać. Na własne oczy widziałem, że MwMR były nagrywane. Problem w tym, że nie były potem emitowane, a smutna rzeczywistość tamtych czasów jest taka, że archiwa mają głównie to, co było emitowane. Podobnie przepadła Wojna postu z karnawałem - jest tylko to, co było wyemitowane. Na szczęście w tym przypadku resztę udało się zrekonstruować z prywatnego archiwum JK.
Luter napisał(a):Na własne oczy widziałem, że MwMR były nagrywane.
Źle się wyraziłem Big Grin
To ciśnienie...

Miałem na myśli czy Przemysław Gintrowski wiedziałby co się stało z tymi nagraniami Smile
Zbrozło napisał(a):Miałem na myśli czy Przemysław Gintrowski wiedziałby co się stało z tymi nagraniami

Myślę, że nie wiedziałby więcej niż Luter, nie pracuje przecież w Archiwum TVP Wink
Luter napisał(a):Nie trzeba o to pytać. Na własne oczy widziałem, że MwMR były nagrywane. Problem w tym, że nie były potem emitowane
Tak, szczerze mówiąc widząc wtedy stacjonarne kamery porozstawiane w różnych miejscach Riviery, liczyłem na to, że w ciągu najbliższych dni, koncert będzie pokazywany. Jeśli nie w całości, to przynajmniej jego obszerne fragmenty. Niestety, poza drobnymi fragmentami ilustrującymi jakieś tam wywiady(głównie w ówczesnym kurierze warszawskim), nie doczekałem się.
MacB napisał(a):Czemu tak żałuję tych nagrań? Bo jak podejrzewam mogły zawierać w sobie cały program Raj, do którego sentymentu nigdy nie kryłem.
Maćku, z tego co pamiętam, podczas MwMR, Trio oprócz tych utworów, które znamy z nagrań Pomatonu, wykonywało jeszcze tylko 'Bal u Pana Boga' i 'Wygnanie z Raju'. Także całego Raju to i tak byś nie usłyszał. Mi z kolei chyba najbardziej szkoda 'Casanovy' i 'Powrotu z Syberii' przepięknie wykonanych wówczas w Rivierze.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Mi z kolei chyba najbardziej szkoda 'Casanovy' i 'Powrotu z Syberii' przepięknie wykonanych wówczas w Rivierze.
A nie masz przypadkiem samego audio z tymi nagraniami ??
Przemek napisał(a):A nie masz przypadkiem samego audio z tymi nagraniami ??
Świetne pytanie! Smile
Przemek napisał(a):
Kuba Mędrzycki napisał(a):Mi z kolei chyba najbardziej szkoda 'Casanovy' i 'Powrotu z Syberii' przepięknie wykonanych wówczas w Rivierze.
A nie masz przypadkiem samego audio z tymi nagraniami ??
Przemku sprawa jest trochę skomplikowana. Powiem tak - miałem! KN świadkiem. Miałem na dwóch kasetach, które gdzieś mi przepadły ładnych kilka lat temu. Przeprowadzki, te sprawy... . Nie mogę przeboleć, że nie mogę ich nigdzie znaleźć. Prawdopodobnie gdzieś jednak są, przynajmniej taką mam nadzieję. Któregoś dnia zrobię kolejne podejście i postaram się przekopać całe mieszkanie. Moje i rodziców. Ale wierz mi, że gdybym miał, z pewnością bym się nimi tu podzielił. Żeby nie było, że zamierzam czekać 5-10 lat. Smile
Kuba Mędrzycki napisał(a):Ale wierz mi, że gdybym miał, z pewnością bym się nimi tu podzielił.
Przyznaj się, że po prostu nie chcesz się 'wyprztykać' ze wszystkiego Tongue
Zbrozło napisał(a):
Kuba Mędrzycki napisał(a):Ale wierz mi, że gdybym miał, z pewnością bym się nimi tu podzielił.
Przyznaj się, że po prostu nie chcesz się 'wyprztykać' ze wszystkiego Tongue
Zaznaczyłem to w swoim poście. Smile
Kuba Mędrzycki napisał(a):Zaznaczyłem to w swoim poście. Smile
e, niewyraźnie Wink
Zbrozło napisał(a):
Kuba Mędrzycki napisał(a):Zaznaczyłem to w swoim poście. Smile
e, niewyraźnie Wink
Wiesz, nie chciałem żeby znowu wypisywali, że przy każdej nadarzającej się okazji czepiam się ciagle jednej i tej samej osoby. Smile
Zbrozło napisał(a):Miałem na myśli czy Przemysław Gintrowski wiedziałby co się stało z tymi nagraniami Smile
Wiesz, wszyscy oni trzej niespecjalnie dbali o zachowanie swojego dorobku. Z tego, co tworzyli i śpiewali, mniej robili ceregieli niż dzisiaj epigoni, jak na nich patrzę (i nie chodzi tu, bynajmniej, tylko o TŁCh). Pan Przemysław był zdumiony, kiedy MM przypomniało Mu o Kredce Kramsztyka. Zdziwił się, że ktoś o tym w ogóle pamięta...

Myślę, że z Twojego punktu widzenia brak MwMR naprawdę nie jest krytyczny. Jest w boxie Powrót bardów (obydwie części), jest Wojna... (całość), więc naprawdę można będzie się naoglądać, jak grało Trio w tamtym czasie.

Dla mnie punktem kulminacyjnym tego boxu jest jedyny materiał, którego nie znałem wcześniej, to znaczy autentyczne nagranie z września 1981 roku. Trio śpiewa tam Somosierrę, Bal u Pana Boga, Rzeź niewiniątek i Powrót. Dla mnie to jest absolutnie niesamowite - po pierwsze dlatego, że tego nie widziałem, a po drugie dlatego, że poza Epitafium... z Opola'81 w ogóle nie widziałem Tria z tamtego okresu. A zachowało się to nagranie wyłącznie dlatego, że te cztery utwory były ilustracją programu Ciąg dalszy nastąpi... - takiego trochę propagandowego reportażu o kulturze studenckiej. Wypowiadają się tam ówcześni działacze SZSP (między innymi młody Olek Kwaśniewski), NZS (ci widać, że nie są zbyt dobrze przygotowani do roli animatorów kultury studenckiej), a na końcu Trio. Kończy się to w ten sposób, że reporter zadaje Jackowi pytanie:
"To na koniec powiedz krótko w kilku zdaniach: jaka powinna być kultura studencka?".
Jacek:
"W jednym: powinna być autonomiczna".

Między wypowiedziami są cztery utwory Tria, dzięki czemu zachowały się dla potomności.

Pozdrawiam,
KN.
Luter napisał(a):poza Epitafium... z Opola'81 w ogóle nie widziałem Tria z tamtego okresu.
A co z "Nie rozdziobią nas kruki"? Z jakiego to programu?
Zbrozło napisał(a):A co z "Nie rozdziobią nas kruki"? Z jakiego to programu?
No tak, Luterek jak zwykle kręci. Rzeczywiście jest kilka migawek z tamtego okresu (jeszcze Obława ze studia Gamma, Krajobraz po uczcie, Pokolenie z Opola), ale to i tak bardzo mało.

Krasny

Luter napisał(a):Trio śpiewa tam Somosierrę, Bal u Pana Boga, Rzeź niewiniątek i Powrót
Faktycznie, to jest materiał arcyciekawy dla każdego miłośnika JK! I, jak się domyślam, należy się spodziewać, że (poza wspomnianymi jeszcze "migawkami") wedle wszelkiego prawdopodobieństwa żadne już materiały video z Kaczmarem sprzed 81 nie istnieją, prawda? Znaczy, oczywiście, do momentu, jak ktoś ujawni, że nagrał na komórce, jakiś koncert w "Żmichowskiej", albo w Starej Prochowni.
Krasny napisał(a):I, jak się domyślam, należy się spodziewać, że (poza wspomnianymi jeszcze "migawkami") wedle wszelkiego prawdopodobieństwa żadne już materiały video z Kaczmarem sprzed 81 nie istnieją, prawda?
Sądzę, że jakieś migawki jeszcze istnieją, natomiast większy materiał - raczej nie. Problem w tym, że to nie był jeszcze czas kamer video. Jeśli ktoś coś nagrywał, to głównie na magnetofon szpulowy (co zresztą widać na nagraniu, o którym rozmawiamy). Na video może więc być tylko to, co nagrywała telewizja. Być może TV ma jakieś archiwum rzeczy nieskatalogowanych i może tam jeszcze coś jest. W każdym razie na dziś nic więcej nie ma.
Telewizja powinna mieć jeszcze nagrany "Posiłek" z niebezpośredniej, mocno okrojonej relacji z kabaretonu Opole 81.
Luter napisał(a):magnetofon szpulowy
Kasetowe też już wtedy były. Muzeum nagrywałam właśnie na kasetowym.
Czyżby w modzie na forum zaczynało być kasowanie postów ?
PS W moim poście najważniejsze , dla mnie, było to wspomnienie
Cytat:Muzeum nagrywałam właśnie na kasetowym.
tmach napisał(a):Czyżby w modzie na forum zaczynało być kasowanie postów ?
PS W moim poście najważniejsze , dla mnie, było to wspomnienie
Cytat:Muzeum nagrywałam właśnie na kasetowym.
Ale Twój post jest powyżej :o

Zeratul
Ale był jeszcze jeden post,odpowiedź na mój, którego teraz nie widać. Stąd mój komentarz.
No to ja pozwole sobie dorzucic ze byc moze nalezalo tez wystukiwac w wyszukiwarkach haslo "Wysocki". Bo wtedy (1981) powstal i lecial w TVP reportaz/dokumentalny o WW, gdzie mozna bylo m.in zobaczyc czlonkow Trio wypowiadajacych sie nt WW a takze spiewajacych np "Oblawe".
Dokument ten byl emitowany w dwoch wersjach : w tej pierwszej mozna bylo zobaczyc JK, w tej emitowanej po 13.12.81 ( w 1982 lub 1983, pewnosci nie mam...) juz nie.
Byc moze zachowala sie wersja pierwotna, zakatalogowana w temacie WW.
thomas.neverny napisał(a):No to ja pozwole sobie dorzucic ze byc moze nalezalo tez wystukiwac w wyszukiwarkach haslo "Wysocki". Bo wtedy (1981) powstal i lecial w TVP reportaz/dokumentalny o WW, gdzie mozna bylo m.in zobaczyc czlonkow Trio wypowiadajacych sie nt WW a takze spiewajacych np "Oblawe".
Dokument ten byl emitowany w dwoch wersjach : w tej pierwszej mozna bylo zobaczyc JK, w tej emitowanej po 13.12.81 ( w 1982 lub 1983, pewnosci nie mam...) juz nie.
Nagranie Obławy z programu o Wysockim z 1980 roku jest w boxie Scena to dziwna....
Czyli to samo. Bardzo fajnie.
Inny pomysl na hasla w wyszukiwarkach zbiorow : "Pod Egida", "Pietrzak", "Kabaret" :-)
Tak z ciekawości zajrzałam do "merlina",. Tam box kosztuje 285zł i podobno wysyłają wciągu 2-3 dni. :o
basiab napisał(a):Tak z ciekawości zajrzałam do "merlina",. Tam box kosztuje 285zł i podobno wysyłają wciągu 2-3 dni. :o
Ta ostatnia informacja jest z całą pewnością fałszywa. Box jeszcze nie poszedł do produkcji.
Luter napisał(a):Box jeszcze nie poszedł do produkcji.
Czy w Polsce za niedotrzymanie terminu dostawy coś grozi sprzedajacemu? Np. dodatkowy rabat dla kupującego?.Próbował ktoś?
Na kiedy przewidziana jest produkcja?

Kopia ze strony Merlina, pogrubienie moje.
* Scena to dziwna... 1980 - 2001 (Box) Jacek Kaczmarski
* Metal Mind Productions , DVD
* cena: 285 zł (wysyłamy w ciągu: 3-5 dni)
* do koszyka

e.
Elzbieta napisał(a):Czy w Polsce za niedotrzymanie terminu dostawy coś grozi sprzedajacemu
W tym przypadku raczej nie. Przecież to nie jest żadna umowa, a jedynie informacja na stronie o orientacyjnym terminie dostawy. Może ona co najwyżej wpłynąć na zaufanie do tej firmy wysyłkowej. Uważam, że skoro rzeczywiście zestaw nie poszedł jeszcze do produkcji, powinno się zamieścić informację o tym, że termin dostawy nieznany, ale już można po prostu 'ustawiać się w kolejce'. Myślę, że w regulaminie znajdziesz stosowny zapis dotyczący terminu dostawy. To pewnie będzie bardziej wiążące.
Kuba Mędrzycki napisał(a):już można po prostu 'ustawiać się w kolejce'
No to taniej w kolejce stać tu, jeśli ktoś już się doczekać nie możne: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu=main&pid=97912&l=1">http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... =97912&l=1</a><!-- m -->

ale:'w przypadku ZAPOWIEDZI zastrzegamy sobie prawo zmiany ich ceny, aż do dnia premiery'

Ja poczekam na to co najbardziej lubię- po prostu wejść do sklepu, wziąć do ręki, nacieszyć się 'zdobyczą' i zapłacić w kasie.Jak dawniej.

e.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16