Forum o Jacku Kaczmarskim

Pełna wersja: "Scena to dziwna... 1980 - 2001" - nowy box
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Dzien dobry wszystkim!

To rzeczywiscie wielkie wydarzenie dla wszystkich fanow Jacka. A ja chcialabym wiedziec czy znajdzie sie w tych nagreaniach tez koncert Jacka w Chicago z 1983 roku ktory ktos udostepnil na e-bay jakis czas temu?

Dziekuje z gory za odpowiedz!

Kaska
Na trzeciej stronie wątku masz wyszczególnione wszystkie pozycje , które będą w boksie. Smile
thomas.neverny napisał(a):A ja po cichu mialem nadzieje ze znajde pelna wersje zapisu "wieczoru piosenki patriotycznej" u Pallotynow...
Też miałem taką nadzieję. Niestety, nie ma tego, podobnie jak nie ma Murów w Muzeum Raju, które przecież były rejestrowane przez TV.
Luter napisał(a):...nie ma Murów w Muzeum Raju, które przecież były rejestrowane przez TV.
A dotarłeś do tych nagrań?
MacB napisał(a):A dotarłeś do tych nagrań?
No przecież gdybym dotarł toby były w boxie!
Luter napisał(a):MacB napisał(a):
A dotarłeś do tych nagrań?

Możliwe, że Maćkowi chodziło o to czy masz pewność, że TVP ma bądź miała te nagrania. Ja pamiętam z MwMR, że październikowy pierwszy koncert, nagrywała tv cały. Kamery w Rivierze rozstawione były w kilku miejscach, a potem z tego koncertu pojawiały się drobne fragmenty. Zwłaszcza w ówczesnym Kurierze Warszawskim. Myślę, że TVP miała te nagrania, ale prawdopodobnie 'zagrała' jakimiś 'M jak Miłość' czy innymi bzdetami w stylu np. 'Jaka to melodia'. TVP miała 'wszystko', no bo któż miał mieć inny jak nie oni. Tyle, że jakiś brakorób olał to i zostało kilka koncertów, które TVP wyciąga przy sierpniowo-grudniowych okazjach. A które są to nagrania, no to doskonale wiemy.
Kuba Mędrzycki napisał(a):Myślę, że TVP miała te nagrania, ale prawdopodobnie 'zagrała' jakimiś 'M jak Miłość' czy innymi bzdetami

Albo i nie! Kurczę, jak ja bym chciała "pobuszować" w takich archiwach!
gosiafar napisał(a):Albo i nie! Kurczę, jak ja bym chciała "pobuszować" w takich archiwach!

Jedną z rzeczy, które mnie na tym forum niezmiernie dziwią, jest wieczna potrzeba marzenia o tym, czego akurat nie ma. Pamiętam, że kiedy powstawał Suplement i tłumaczyłem, że z RWE będą nie całe Kwadranse, a same piosenki, bo taka jest formuła Suplementu, to co najmniej kilka osób wyrażało z tego powodu niezmierny żal. Były nawet rozmowy w realu i przez telefon - z pomysłami, żeby zrobić zrzutkę na opłatę dla Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, byle tylko zdobyć ten niezwykle cenny materiał. Nic z tych "marzeń" i planów oczywiście nie wyszło, no ale kiedy pojawił się pomysł jubileuszowego wydawnictwa, zaproponowałem Pomatonowi m.in. właśnie Kwadranse, sądząc w swojej naiwności, że teraz wreszcie będzie jakiś entuzjazm - no, że przynajmniej ci, którzy chcieli robić zrzutkę się ucieszą. Nic bardziej mylnego! Skupiło się głównie na tym, że osiem płyt będzie łącznie z poprzednimi boxami i że to skandal.

Podobnie jest teraz. Nieważne co będzie w boxie DVD. O tym co będzie się w ogóle nie rozmawia. Ważne, czego nie będzie i ile to wytrawni kaczmarofile daliby za materiały, których akurat nie ma.
Gosiu,
to co wyżej napisałem, to nic osobistego. Akurat to, że pobuszowałabyś sobie w archiwum TVP rozumiem doskonale. W każdym razie zostały przejrzane wszystkie rekordy, które wyskoczyły na hasło "Kaczmarski" i wśród tych rekordów Murów w Muzeum Raju nie ma.
gosiafar napisał(a):Kurczę, jak ja bym chciała "pobuszować" w takich archiwach!

Wracając zatem do "Sceny...":
Problem Murów w Muzeum Raju to jeszcze nic. Na przykład spośród dwóch części programu Sarmatia (bo tak był on emitowany w TV Edukacyjnej) istnieje tylko jedna, z Wojny postu z karnawałem są tylko te fragmenty, które były emitowane w TV, a z programu Tok-Szok są Metamorfozy sentymentalne, ale brak już utworu Wszystko, co mi się zdarzy.... Cały Live jest wyłącznie dzięki temu, że był on w krakowskim archiwum (z Warszawy mielibyśmy tylko skrót A Mury runą...). Jest jeszcze cały szereg rzeczy, o których tutaj - czego bardzo żałuję - nie mogę pisać, a które zostały wykonane, żeby do tego boxu włożyć możliwie najwięcej i w najlepszej jakości technicznej.
Luter napisał(a):
MacB napisał(a):A dotarłeś do tych nagrań?

Jeśli to taka oczywista oczywistość, to przepraszam, że się odzywam.
Tak naprawdę, to nie wiedziałem czy:
-są te materiały, a Ty nie zdołałeś do nich dotrzeć
-są, ale wydawca nie zechciał ich dołączyć
-są, ale z innych przyczyn nie znajdują się w boksie
-nie ma ich w ogóle

Niemniej dziękuję za wyjaśnienia.
MacB napisał(a):Tak naprawdę, to nie wiedziałem czy:
-są te materiały, a Ty nie zdołałeś do nich dotrzeć

No wiesz, co do tego, że ich nie ma, pewności nigdy nie będzie. Ja nie zdołałem do nich dotrzeć, choć stawałem na głowie, żeby je znaleźć. Wspólnie z MetalMindem szukałem ich w TVP, TVN i Polsacie - po nazwie programu, po nazwiskach artystów, po datach (przeczesując całe drugie półrocze 1991 roku). I nic.

MacB napisał(a):-są, ale wydawca nie zechciał ich dołączyć

Chyba nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że wydawca naprawdę dokonał wszelkich starań, żeby zrobić to wszystko jak najlepiej. Udało mu się załatwić licencje na wszystkie potrzebne materiały, nic więc nie odpadło ze względów formalno-prawnych.

MacB napisał(a):-są, ale z innych przyczyn nie znajdują się w boksie

No, to byłaby tak zwana straszna porażka.

Wiesz, Mury w Muzeum Raju byłyby oczywiście wielkim rarytasem dla wytrawnego kaczmarofila, który dotychczas większość materiałów sam już zgromadził. Patrząc natomiast na to trzeźwo i rzeczowo, to brak MwMR w żaden sposób nie jest krytyczny, bo zamiast tego mamy przecież zagraną zaledwie rok później Wojnę postu z karnawałem oraz Powrót bardów - też zagrany rok później, złożony m. in. z piosenek z MwMR. Ze względu na postulat prezentacji różnych okresów twórczości JK w tym boxie nie jest więc to problem.
Luter napisał(a):...nie jest więc to problem
Takoż ja tego nie stawiałem jako "problemu" Big Grin
Wot, żałko...
MacB napisał(a):Wot, żałko...

No i właśnie tego podejścia nie rozumiem. Rozklejasz się nad brakiem Murów w Muzeum Raju, nie zaszczycając odrobiną uwagi materiałów, które są - ot, choćby tych z programu Ciąg dalszy nastąpi.... A jest to prawdziwy rarytas - jedyne chyba, oprócz Epitafium dla WW i Pokolenia z Opola'81, tak wczesne nagrania video Tria. Nie wiem czy zamieniłbym te cztery piosenki na całe MwMR...
Spróbuję odpowiedzieć na dwa sposoby Wink

Piszesz:
Luter napisał(a):
No i właśnie tego podejścia nie rozumiem.
a ja Ci nie wierzę, że sam nie żałujesz utraty przez TV tych materiałów. To odpowiedź pierwsza. I wcale to żałowanie nie musi stać w opozycji do zachwytu (lub braku zachwytu) nad pozostałą zawartością "Sceny..." Ja w każdym razie takiego związku, w przeciwieństwie do Ciebie, nie widzę.

A teraz małe wyjaśnienie (czyli odpowiedź nr 2). Czemu tak żałuję tych nagrań? Bo jak podejrzewam mogły zawierać w sobie cały program Raj, do którego sentymentu nigdy nie kryłem. Po prostu: chciałbym móc to nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. Żadnej tajemnicy, ani podtekstu w tym nie ma.
MacB napisał(a):a ja Ci nie wierzę, że sam nie żałujesz utraty przez TV tych materiałów.
Ja żałuję - dlatego, że pozostałe materiały znam na pamięć.
MacB napisał(a):Ja w każdym razie takiego związku, w przeciwieństwie do Ciebie, nie widzę.
A ile razy przesłuchałeś płyt 4-8 Arki Noego?
Luter napisał(a):A ile razy przesłuchałeś płyt 4-8 Arki Noego?
Raz. Tylko domyślam się (bo nie mam koło siebie boksu), że pytasz o płyty RWE.
Odpowiedziałem Ci wprost, bez krętactwa, licząc się z tym, że właśnie takiego stanu rzeczy (niekoniecznie zaś odpowiedzi Wink ) - dla potwierdzenia swojego toku rozumowania - się spodziewałeś. Sądzę, że ma to udowodnić, jak to "mało zaszczycamy uwagą" materiały unikatowe, rarytasy. Chciałbym, abyś jednak zechciał zaakceptować i takich odbiorców, którzy słuchają czegoś tam w kółko, a niekoniecznie mają akurat ochotę na inne (być może obiektywnie dużo donioślejsze) dzieła.
Śmiem twierdzić, że cmentarze pełne są ludzi, którzy już odeszli, a za życia zachwycali się takim Mozartem ograniczjąc swoją fascynację do Rondo alla turca bądź Eine Kleine Nachtmusik. Nie każdy zachwycił się (a może nie zdążył) operą Don Giovanni.
A wracając do tez z rozmowy:
Luter napisał(a):No i właśnie tego podejścia nie rozumiem. Rozklejasz się nad brakiem [...], nie zaszczycając odrobiną uwagi [innych] materiałów...
MacB napisał(a):to żałowanie nie musi stać w opozycji do zachwytu (lub braku zachwytu) nad pozostałą zawartością "Sceny..."
Bo, jak sam zresztą piszesz:
Luter napisał(a):Ja żałuję - dlatego, że...
Wink
MacB napisał(a):Raz. Tylko domyślam się (bo nie mam koło siebie boksu), że pytasz o płyty RWE.

O płyty z Kwadransami, których brak w Suplemencie przeżywałeś i byłeś gotów składać się na wykupienie ich z Archiwum. Luter zdaje się sugerować, że taki sam byłby los MwMR, gdyby znalazły się w boksie dvd.
MaryShelley napisał(a):O płyty z Kwadransami, których brak w Suplemencie przeżywałeś i byłeś gotów składać się na wykupienie ich z Archiwum.
Tak. Byłem gotów. To źle? Byłem gotów może właśnie po to, by posłuchać ich raz jeszcze (a wielu zapewne po raz pierwszy), ale też po to, by inni też mieli do nich dostęp. Kto wie - może już rośnie gdzieś w Polsce jakiś drugi Krzysztof Nowak, którego na świecie wtedy nie było i to właśnie dla niego warto było ponieść te wszystkie starania?
MaryShelley napisał(a):Luter zdaje się sugerować, że taki sam byłby los MwMR, gdyby znalazły się w boksie dvd.
Tak, i ja sądzę, że to właśnie zdaje się sugerować. Jak myślisz: ma rację?
Hmmm, a ja za to nagrań z RWE słucham bardzo często, albo i częściej.
Przemek napisał(a):ja za to nagrań z RWE słucham bardzo często, albo i częściej
O, właśnie! Czyli warto było je wydać. I gdyby się nie udało tak jak jest, to warto byłoby się o nie starać w każdy inny sposób.
MacB napisał(a):Chciałbym, abyś jednak zechciał zaakceptować i takich odbiorców, którzy słuchają czegoś tam w kółko, a niekoniecznie mają akurat ochotę na inne (być może obiektywnie dużo donioślejsze) dzieła.
Chciałem powiedzieć tylko, rze ja takim odbirocom jestem, gdyż ponieważ iż, płyt z Kwadransami JK nie słuchałem do tej pory ani razu zaś do takiego np. Live, czy Stajenki wracam co jakiś czas.
Paweł Konopacki napisał(a):Chciałem powiedzieć tylko...
Z przykrością stwierdzam, że dowcipu nie zrozumiałem.
MacB napisał(a):
Paweł Konopacki napisał(a):Chciałem powiedzieć tylko...
Z przykrością stwierdzam, że dowcipu nie zrozumiałem.
Widać Macku za żatko tó jednak bywasz. Wink
MacB napisał(a):Z przykrością stwierdzam, że dowcipu nie zrozumiałem.
Ale to nie był dowcip. Rzeczywiście Kwadransow nie slucham, za to często wracam do płyt ulubionych (Live, Stajenka). Obie te płyty postrzegam wciąż, jako swego rodzaju rarytas.

[Dodano 20 września 2008 o 17:17]
Kuba Mędrzycki napisał(a):Widać
A nie "widadź"?
Paweł Konopacki napisał(a):Rzeczywiście Kwadransow nie slucham,
Ale masz na myśli Kwadranse całościowo, czy także i samych piosenek z Kwadransów (pisanych dla kwadransów) nie słuchasz ?
Przemek napisał(a):Ale masz na myśli Kwadranse całościowo, czy także i samych piosenek z Kwadransów (pisanych dla kwadransów) nie słuchasz ?
nie sluchałem do tej pory tych płyt, które zawierają Kwadranse.
Paweł Konopacki napisał(a):nie sluchałem do tej pory tych płyt, które zawierają Kwadranse.
A to wsio jasne Smile
MacB napisał(a):Tak. Byłem gotów. To źle?
Tego nikt nie powiedział.
MacB napisał(a):Jak myślisz: ma rację?

Myślę, że jest to prawdopodobne.
MacB napisał(a):Tak, i ja sądzę, że to właśnie zdaje się sugerować. Jak myślisz: ma rację
Nie chciałem tego sugerować, zresztą to przecież Twoja sprawa czego słuchasz i kiedy. Chodziło mi raczej o pewne zjawisko, które usiłowałem opisać. W każdym razie Twoje argumenty przekonały mnie. Zareagowałem trochę zbyt nerwowo, przepraszam.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16